Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Odbiło mi na stare lata - Sycylia


wojtek_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.06.2017 o 15:04, 1912michał napisał:

Pogratulować zapału i wspaniałych widoków. Szkoda, że samotnie pokonałeś ten dystans w co najmniej dwóch z pewnością było by raźniej. 

Pytałem czy są chętni - nikt się nie zgłosił. Więc nie do mnie pretensje, zresztą samemu bardzo dobrze mi się jechało.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wojtek_pl

    39

  • ZYBEX

    7

  • SzymonSeptic

    5

  • 1912michał

    4

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oj tam, oj tam nie mam pretensji. Często lubię sam jeździć jestem wtedy panem sobie sam. 

Zresztą najważniejsze, że całą trasę pokonałeś bez nieprzyjemnych przygód i szczęśliwie wróciłeś, zdałeś nam wspaniałą relację. 

Moim marzeniem również są Włochy z punktem na Monte Cassino jednak z powodu czterech plecaków zdecydowanie pojazdem będzie samochód.

Odnośnik do komentarza

W ramach uwag jeszcze, na niektórych stacjach automatycznych, gdzie najpierw wsadzasz kartę a potem tankujesz nie działała mi karta z chipem - chciało karty z paskiem magnetycznym. :( Na szczęście stacji jest dużo i można znaleźć taką normalniejszą.

Na jednej stacji Agip najpierw pobrało mi z karty 100EUR a po zatankowaniu zwróciło nadmiar (zwrot jest od razu po zatankowaniu, ale pewnie gdybym nie miał dostępnych 100EUR na karcie to bym nie zatankował).

Najdroższe paliwo we Włoszech to 1.92 EUR. (1.49 wydaje się taką ceną popularną, ale 1.7 czy 1.8 też było często ). W Austrii zapłaciłem w jednym miejscu 1.19 :)

W Niemczech i Polsce (S8 z Wrocławia do Łodzi i dalej A2 do Warszawy) stacje benzynowe są rzadko - co 40 -50 kilometrów !

Odnośnik do komentarza

Się okazuje, że tak całkiem bez strat nie było. Zgubiłem dwie śrubki mocujące z tyłu błotnik przedniego koła... :(

Ciekawe co jeszcze wylezie :)

Odnośnik do komentarza

No to pochwalę się i ja.
Jeszcze nie minął tydzień, jak wróciliśmy z Sycylii., więc torby nie do końca rozpakowane.
Wspomnień tak wiele, a filmów - materiału źródłowego - mam ponad 1TB, a wybrać trzeba kilka minut.
Zanim więc pochwalę się filmikiem, napiszę tylko, że pokonałem 8450 km, a maszyna zużyła 380 litrów paliwa.

O całkowitych kosztach nie piszę z przyzwoitości, ale przyznam, że to mój Everest.

Odnośnik do komentarza

Sycylia piękna jest tylko szkoda, że dość do niej daleko, ale za to emocje większe. Ładny dystans pokonałeś, ale najważniejsze,że Deauvila mimo pewnych problemów dowiozła do domu (forum NTV). A za rok do Deauvile, bo może bym dołączył na swojej?

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, stator napisał:

No to pochwalę się i ja.
Jeszcze nie minął tydzień, jak wróciliśmy z Sycylii., więc torby nie do końca rozpakowane.
Wspomnień tak wiele, a filmów - materiału źródłowego - mam ponad 1TB, a wybrać trzeba kilka minut.
Zanim więc pochwalę się filmikiem, napiszę tylko, że pokonałem 8450 km, a maszyna zużyła 380 litrów paliwa.

O całkowitych kosztach nie piszę z przyzwoitości, ale przyznam, że to mój Everest.

Gratuluję wyprawy. Dawaj zdjęcia i filmy :D !

Koszty to jak ktoś pisał, 1 EUR za kilometr lub 100 EUR dziennie. :)

Chciałem na Sycylię, ale stwierdziłem, że nie jadę 'za karę' i w dwa tygodnie nie dam rady. Stąd tylko do Pompejów dotarłem.

Odnośnik do komentarza

No to i ja się pochwalę . Dziś wróciłem z wyspy Krk , Zadaru. Jezior Plitwickich  w Chorwacji. Mój wyjazd to przy waszych wyprawach to jak wyjazd po bułki do sklepu. Ale warto było. Jedynie co żałuje to że nie kupiłem kamery.

Dnia 28.06.2017 o 13:20, wojtek_pl napisał:

Się okazuje, że tak całkiem bez strat nie było. Zgubiłem dwie śrubki mocujące z tyłu błotnik przedniego koła... :(

Ciekawe co jeszcze wylezie :)

A  jak burek z olejem się spisywał. Dolewałeś jak tak to co ile i ile 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, wojtek_pl napisał:

Na całą trasę dolałem raz , tak jakoś w drugiej połowie wycieczki, jakieś 200 czy 250 ml.

Ja po 1300 km dolałem 100ml a po następnych 1400km 125 ml. wydawało mi się dużo ale pałowanie po autostradach swoje robi .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...