Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rusza wypożyczalnia skuterów w Wawie


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Veturilo się mocno zbroi w tym sezonie. Stacji przybywa w szybkim tempie, baza sprzętowa odświeżona więc konkurencja zaczyna działać... i bardzo dobrze :) Jak tylko system zacznie działać pewnie pochylimy się nad tematem, przetestujemy i opiszemy.

Odnośnik do komentarza

No i ładnie. Jak wpadniemy czasem do stolicy to będzie można wypożyczyć i wpaść na spota :) 

Ale czemu informacja tylko w regionalnym ?  Założyłem kiedyś taki temat: Wypożyczalnie skuterów w Polsce.  Wprawdzie wtedy szukałem wypożyczalni w miejscowościach "turystycznych" ale to też interesujące.

Odnośnik do komentarza

ktoś słusznie zauważył w komentarzach gdzieś - że jeszcze zwolnienie z potrzeby jazdy w kasku na tym. Bo kto bedzie profilaktycznie biegał po mieście z kaskiem bo nagle najdzie go skuter pożyczyć? Tutaj jest przewaga rowerów miejskich - siadasz i jedziesz tak jak stoisz.

 

Odnośnik do komentarza

Z tymi kaskami to faktycznie problem - przepisy trzeba spełnić a bieganie z normalnym kaskiem to niewygodne. Dojdzie do tego że zmuszeni do spełniania przepisów większość zoptymalizuje problem i będą zakładać na głowę coś małego co tylko spełni dowolną homologację - mini orzeszek. Wyjdzie że ani to wygodne (jednak trzeba coś nosić) ani bezpieczne.

Odnośnik do komentarza

W Berlinie każdy wypożyczany skuter ma pod kanapą kask dla wypożyczającego i coś podobnego do przewiewnego "czepka" (nowe i zapakowane), aby głowa nie mała kontaktu z kaskiem używanym przez wypożyczyjących wcześniej.

 

 

Odnośnik do komentarza

"Czepek" - rozumiem - higiena przede wszystkim, ale co z rozmiarem ? W Berlinie macie już znormalizowany rozmiar głowy ? :D   

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A jak ktoś nie lubi czepków to zawsze można nosić ze sobą cienką letnią kominiarkę :)

Powodzenie przedsięwzięcia zależy w sporej części od tego czy korki, które są zmorą dużych miasta, staną się na tyle nieakceptowalne, że ludzie wreszcie zaczną myśleć (masowo) o alternatywie. Szkoda tylko, że nie mamy takiego klimatu jak w IT czy ESP.

Odnośnik do komentarza

IMO FJŚ słusznie zauważa:

"W ostatnim czasie powstały w Warszawie miejskie sieci skuterów elektrycznych. Fajnie, pomysłowo, sympatycznie... Ale uniwersalne kaski?? Wypożyczalnia "X" dorzuca do skutera jeden "uniwersalny", a wypożyczalnia "Y" posiada aż! dwa rozmiary kasków. Mamy ogromną nadzieję, że obydwie firmy przemyślą raz jeszcze bezpieczeństwo użytkowników."

 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dzisiaj słyszałem, że mają wzrosnąć ceny za parkowanie w Centrum Warszawy do 9 zł godzinę, więc taka alternatywa może się okazać strzałem w 10 !!!

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy wypożyczyć będzie mogła każda osoba, czy raczej będzie weryfikacja wieku i posiadanych (bądź nie) uprawnień. Dr.big - jak to działa za Odrą?

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Kamil napisał:

(...)Dr.big - jak to działa za Odrą?

A cholera wie :) ... Nigdy nie byłem taką formą wypożyczenia zainteresowany.

Odnośnik do komentarza

Podobno trzeba wcześniej założyć konto w wypożyczalni i przesłać skan dowodu osobistego lub prawa jazdy AM aby mieć możliwość wypożyczenia skutera. W każdym skuterze powinien być kask uniwersalny, jedna firma oferuje 2 kaski w rożnych rozmiarach. Do okazyjnego użytku pomysł fajny jednak ceny jak dla mnie są zbyt wysokie i dla nas (posiadaczy skuterów) nie będzie to oferta atrakcyjna.
Jeśli chodzi o ładowanie to użytkownik nie będzie miał tej możliwości. Jeśli skuter się rozładuje to firma będzie go śledzić i wymieni baterię na naładowaną.

Odnośnik do komentarza

Odświeżając trochę temat, moim zdaniem zabieg zupełnie nieopłacalny. Wypożyczenie działa na minuty co w przeliczeniu na godziny daje jakieś 40-50 zł. Biorąc pod uwagę wypożyczalnie skuterów spalinowych (chociażby stacja Shell w Nieporęcie) gdzie cena sięga 120 zł za dobę to w ogóle nie jest to oferta atrakcyjna. Do dyspozycji mamy dwa kaski w różnych rozmiarach, czepki higieniczne i aplikację, za pomocą której lokalizujemy skuter i wypożyczamy. A jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat w tej okolicy, której jesteśmy taki skuter znajdziemy? Żadne. Pomysł padnie tak szybko jak powstał.

Odnośnik do komentarza

Brynio, ale ty nie masz go pożyczac na godziny - bo tyle to pewnie AKU nie wytrzyma. :) Ty masz przejechac z punktu A do B i dalej iść swoją drogą. Przynajmniej ja to tak rozumiem. A co do opłacalności - to przecież nie ma się tobie opłacać, tylko firmie która skutery wypożycza :D

Odnośnik do komentarza

Nie no, jasne, ale jak mam pożyczyć na 30 minut, bo powiedzmy tyle zajmie mi przejazd i zapłacić za to 30 zł to...dziękuję bardzo. Poza tym, ciężko planować nawet taki przejazd jak nie masz pewności, że w pobliżu masz jakiś pojazd do wzięcia. Jasne, że firmie ma się opłacać, ale jeśli klient nie będzie zadowolony to nikomu się nie opłaci. Pomijam już fakt braku odzieży i jazdy "na zdrapkę" - ja takiej jazdy na pewno nie zaryzykuję :)

Ja już mam opinię wyrobioną i na pewno korzystał nie będę. A nie czytałem jeszcze regulaminu, bo może się okazać, że w przypadku utraty skutera np w przypadku rozboju, ponoszę karę w wysokości kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy (jak w przypadku rowerów, nie tylko elektrycznych - bo pożyczając rower i tracąc go w trakcie przejażdżki - z różnych powodów - kara jest taka, że się odechciewa pożyczać - mimo, że rowery na pewno są ubezpieczone - ludzie rowery biorą, oczywiście, ale czy czytali regulamin? Śmiem wątpić).

Odnośnik do komentarza

Czytałem właśnie regulamin wypożyczenia, czego pewnie ludzie zazwyczaj nie robią, i ręce mi opadły.

Jest tyle pułapek, że jak coś to wypożyczający ma pozamiatane.

Ale co najbardziej w regulaminie wpadło mi w oko, to:

  1. Klient ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim powstałe w Okresie Wypożyczenia, w tym w szczególności w związku z prowadzeniem Skutera.
  2. Kradzież Skutera: 10 000 PLN z VAT (podczas wypożyczenia Użytkownika) lub 15 000 PLN z VAT (z winy Użytkownika)

Czyli mają OC, ale OC nie działa, za wszystko płacisz sam jakby co. Mało tego, skuter ma OC, AC i NNW, ale oni jakby co nie ponoszą kosztów. Jak ktoś Ci na światłach każe spie... i kradnie Ci skuter, płacisz 10 tysi. Dokładnie to samo co w przypadku rowerów. Ciekawe czy ktoś kto wypożyczył w ogóle zdawał sobie sprawę z takich konsekwencji. Wszystko ładnie dopóki się nic nie wydarzy.

Kpina i tyle. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza

fajnie że tez ktoś to zauważył. własnie się rozdyskutowałem na szFejsie z tą firmą od skuterów. Mało tego - kara to 10 czy 15tys dla usera jak jakaś siła wyższa uzna lub nie jego wkład w kradzież.

A skuterek w detalu kosztuje 4tys zł. To im napisałem że jak go ukradną mi i z mojej winy to wole im odkupić nowy, zapłacić za zmiane koloru folią i ze 300zł za moduł GPS :). I tak wyjdzie taniej niż 10 koła karniaka. Lub 15 koła.

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 10.04.2017 o 08:10, pgizi napisał:
Widziałem jedną sztukę w piątek w centrum W-Wy.

 

fb763b20bcaa6bc96e94a4b507cfe514.jpg

 

W Stolicy jest już kilka wypożyczalni skuterów. Tych spalinowych i elektrycznych. Sporo skuterów gotowych do wypożyczenia widać w centrum ale także w dzielnicach na obrzeżach Warszawy...

8a63d31297e6a60f641a5cf8cda8fef7.jpg

 

...ale czasy się zmieniają. Nieporównywalnie większym zainteresowaniem cieszą się jednak e-hulajnogi "na minuty". Rzekłbym wręcz, że jest to szał, który zaskoczył same firmy sharingowe (dziś są to już 3) ale i wszystkich Warszawiaków... Bo gdzie się dziś w Centrum nie odwrócisz to stoi lub jedzie elektryczna hulajka

fe77630eb898fdefb1aa02281903e5af.jpg

 

85dbef0141a63fbf06a57a5cc2b5f3fe.jpg

 

fb648ca22271473831869a766b3d7ad7.jpg

 

90f3641cf4f5c47c4e7b92bbaa348648.jpg

 

171ee2ba7afebdb195fb7e0a8926f179.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...