Skocz do zawartości
Forum Burgmania

650 burgman a wzrost, prośba o przymiarkę


misiek359

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jeździłem burgmanem 400 nie ma polotu jakoś mnie nie zachwycało mam ochotę kupić 650 szukam po necie wszystkie są daleko poza Częstochową czy jest ktoś z okolic Częstochowy kto ma 650 i da przysiąść. Nie chodzi tu o przejażdżkę tylko o sprawdzenie czy z moim wzrostem dam sobie radę a może jest ktoś kto ma 650 i wzrost około 160

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • BURISMAN

    16

  • misiek359

    12

  • robert1973

    7

  • subaru gtb320

    6

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przesiadłem się z burgmana 400 na 650 i wrażenia z jazdy są całkiem inne. 400 jest lżejsza mniej narowista, nie trzeba sie na niej tak kontrolować jak na 650. 650 jest cięższy i ma większą moc oraz brak zwłoki w napędzie z powodu uwarunkowania skrzyni. Na 650 jest wyżej siedzisko więc przy takim wzroście może nie być odpowiedniego podparcia, ale to tylko moja ocena. Innym może wydać się inaczej.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
5 minut temu, misiek359 napisał:

chodzi tu o  sprawdzenie czy z moim wzrostem dam sobie radę  wzrost około 160

Jak jeździsz i masz wprawę to dasz radę ( znam niewysoką dziewczynę co pomyka 650 - ale ona zagina wielu facetów w kwestii opanowania sprzętu )

Jeśli jednak twoje umiejętności są "takie sobie" to będzie bieda. Przy tym wzroście będzie kiepsko z podparciem nogami ( same palce ) i do tego to bydle trzeba czasem cofnąć ( a przepchnąć do tyłu te 280 kg + kierowca + pasażer + bagaż = to czasem ponad 400kg )

Czarno to widzę

2 minuty temu, Radek napisał:

Na 650 jest wyżej siedzisko

I jest ono szersze co też nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Radek napisał:

Przesiadłem się z burgmana 400 na 650 i wrażenia z jazdy są całkiem inne. 400 jest lżejsza mniej narowista, nie trzeba sie na niej tak kontrolować jak na 650. 650 jest cięższy i ma większą moc oraz brak zwłoki w napędzie z powodu uwarunkowania skrzyni. Na 650 jest wyżej siedzisko więc przy takim wzroście może nie być odpowiedniego podparcia, ale to tylko moja ocena. Innym może wydać się inaczej.

Jeździłem już dużo na motorach doświadczenie mam jednak boje się tego czy dostane do ziemi jakiś czas miałem Yamahę XJ 650 jednak szybko sprzedałem gdyż końcami palcy dostawałem do ziemi i nie była to wygodna jazda aa mogę spytać ile ty kolego masz wzrostu 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
19 minut temu, misiek359 napisał:

Nie chodzi tu o przejażdżkę tylko o sprawdzenie czy z moim wzrostem dam sobie radę a może jest ktoś kto ma 650 i wzrost około 160

ważniejsza jest długość nóg niż wysokość, ja mam 165 i daję radę 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, arturo-bb napisał:

Właśnie tego się boję pozycji i czy sięgnę do ziemi może znajdzie się ktoś z Częstochowy lub okolic kto ma 650 bym mógł sobie usiąść

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
5 minut temu, misiek359 napisał:

miałem Yamahę XJ 650 jednak szybko sprzedałem gdyż końcami palcy dostawałem do ziemi i nie była to wygodna jazda aa mogę spytać ile ty kolego masz wzrostu 

Ja mam 170 i na XJ to jak na rowerze miałem. Na B650 tylko częścią stopy i do jazdy to mi wystarcza ( ale okazjonalnej bo sam właśnie z tego powodu wybrałem Silvera)

Cofanie to już wyzwanie a czasem samemu to zakrawa o dramat.

6 minut temu, Joasia70 napisał:

ważniejsza jest długość nóg

I tu jest cała prawda. Generalnie faceci są tak zbudowani że przy tym samym wzroście co Kobitki maja po prostu krótsze nogi.

I tam gdzie One dają rady my już leżymy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

nie ma co dyskutować, musi się chłopak przymierzyć i ocenić 

jak przyjedziesz do Chudowa na czwartkowe śląskie spotkanie kilka burków się znajdzie żebyś mógł się przymierzyć

poza tym, jeśli chcesz burgman 650 to możesz tak jak paweł883 dać kanapę do zwężenia co mocno pomaga

Odnośnik do komentarza

Mam 170 i jest już ciut za wysoko , ale jest na to rada -obniżyć siedzenie u tapicera ......prowadzenie 650 .....bajka 

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze opcja u tapicera troszkę zwezic i obniżyć kanapę.co nie którzy tak robią i zdaje to egzamin .

Asia mnie ubiegla ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

a w Moto Joker nie patrzyłeś czy nie mają burgmana jakiegoś ? może jak nie mają burgmana na salonie to w serwisie jest jakiś i pozwolą Ci usiąść i sprawdzić 

Odnośnik do komentarza

A ma ktoś obniżoną zwężoną kanapę w okolicach Częstochowy lub do 150 kil i znajdzie kilka minut bym mógł się przymierzyć

Odnośnik do komentarza

Jak staniesz na garbie między koleinami - gleba prawie murowana, jeśli nie zareagujesz szybko manetką. 

Ja mam ciut powyżej 170 wzrostu i dla mnie kanapa w skuterze na wysokości 75.5 cm to maximum.! Chyba, że dokupisz sobie też takie buty, to mogą uratować kilka cm (ja podobne do takich mam bo mi się po prostu podobają, tylko jeszcze muszą pasować do reszty ubioru):

 

pol_pm_buty-NEW-ROCK-ITALI-NEGRO-NOMADA-NEGRO-TOWER-NEGRO-ACERO-M-285-S1-99664_1.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja mam trochę odwrotnie (195) i opieram kolanami o schowki. Przeszkadza mi to, no ale daję radę!OK. O dziwo w B400 k8 miałem więcej swobody. Musisz się kolego przymierzyć...chyba że rozwiążesz sprawę jak proponuje kolega MISIEK...;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, ja też jestem "krótki" 164 i na Burku 400 jest mi względnie wygodnie,  Burek ma wysokość siedziska 705, zanim kupiłem Burka przymierzałem się do Hondy, która miała 760 i na dodatek szersze siedzisko i było kiepsko. Jeździć i ruszać do przodu można bez problemu, ale manewrowanie skuterem na postoju to już tragedia, to są ciężkie skutery i trzeba mieć podparcie nogami przynajmniej 3/4 stopy. Dotykając palcami masz kontrole tylko do pewnego momentu, potem już nie ma siły, przy przechyle nie utrzymasz. Pisze to na podstawie jady dawno temu motorem, bo w skuterach jestem zielony jak wiosenny szczypiorek, ale to się nie zmieniło od lat, że trzeba "czuć" ziemię pod nogami siedząc na motocyklu. Dla mnie różnica tych 5 cm pomiędzy Burkiem a Hondą była kolosalna.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, misiek359 napisał:

Super dzięki za radę

Nie rezygnuj, jedź do salonu albo kolegi i się przymierz do 650-tki. Siedzisko można przerobić (obniżyć) pewnie w wystarczającym zakresie by było dobrze. Ja kupiłem Burka 400 bo chcę spróbować po długiej przerwie, też myślę o 650, więc jak Ty kiedyś będę kombinował, pewnie przy najbliższej okazji poproszę kolegów by dali posiedzieć na 650 dla przymiarki ;).

Odnośnik do komentarza
Teraz, BURISMAN napisał:

Nie rezygnuj, jedź do salonu albo kolegi i się przymierz do 650-tki. Siedzisko można przerobić (obniżyć) pewnie w wystarczającym zakresie by było dobrze. Ja kupiłem Burka 400 bo chcę spróbować po długiej przerwie, też myślę o 650, więc jak Ty kiedyś będę kombinował, pewnie przy najbliższej okazji poproszę kolegów by dali posiedzieć na 650 dla przymiarki ;).

Ja nie ukrywam jeździłem na 400 tam dostawałem do ziemi jednak nie zachwycało mnie przyspieszenie itd

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, misiek359 napisał:

Ja nie ukrywam jeździłem na 400 tam dostawałem do ziemi jednak nie zachwycało mnie przyspieszenie itd

Wiadomo 400, to nie 650 - Król jest tylko jeden ;) (powtarzam za forum) :D. Ja jednak zaczynam od 400, by się nieco przyzwyczaić, nauczyć od nowa, a przede wszystkim nauczyć skuterem jeździć. Na B 650-ke  przyjdzie czas, a może do czasu kiedy będę się rozglądał za czymś nowym wymyślę jeszcze coś innego ?. Jedno jest pewne też jestem niski i tu się problem zaczyna, nie wszystko jest do ogarnięcia, trzeba szukać coś co nie tylko nam się podoba, ale jest dla nas wygodne, bo to więcej niż wygląd i przyśpieszenia ;). skuter ma sprawiać z jazdy przyjemność, po co mam się z nim siłować na każdym parkingu i przeklinać koleiny, lub inne przeszkody :rolleyes:. Butów na koturnie kupował nie będę, bo to modne było w latach 80-tych :D

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, BURISMAN napisał:

Wiadomo 400, to nie 650 - Król jest tylko jeden ;) (powtarzam za forum) :D. Ja jednak zaczynam od 400, by się nieco przyzwyczaić, nauczyć od nowa, a przede wszystkim nauczyć skuterem jeździć. Na B 650-ke  przyjdzie czas, a może do czasu kiedy będę się rozglądał za czymś nowym wymyślę jeszcze coś innego ?. Jedno jest pewne też jestem niski i tu się problem zaczyna, nie wszystko jest do ogarnięcia, trzeba szukać coś co nie tylko nam się podoba, ale jest dla nas wygodne, bo to więcej niż wygląd i przyśpieszenia ;). skuter ma sprawiać z jazdy przyjemność, po co mam się z nim siłować na każdym parkingu i przeklinać koleiny, lub inne przeszkody :rolleyes:. Butów na koturnie kupował nie będę, bo to modne było w latach 80-tych :D

Mnie raczej skuter będzie służył na dłuższe wypady po wioskach trasach mało miasto muszę się przysiąść zobaczyć jak to jest na 650 no i myśleć o obniżeniu kanapy

2 minuty temu, ALIGATOR napisał:

misiek359 może jeszcze urośniesz :D

  

Stałem w kolejce po rozum iiiiii  też brakło

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...