Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ukraina w czerwcu 2017


Pan rypak

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy noclegi w Rumunii i powrót do Polski przez Ukrainę(Użhorod).Połasiłem się na tanie papierosy i pamiątki, których nie nabyłem wcześniej. Straciłem cenny czas jak była dobra pogoda i w Koszycach jechałem w deszczu do Białki Tatrzańskiej, gdzie nocowałem. Odradzam wszystkim przejazd przez Ukrainę bocznymi drogami. Ostrzegany wcześniej przez kolegów o stanie dróg na Ukrainie zwyczajnie z uśmiechem przyjąłem do wiadomości i myślą, (co ja dziury w drodze nie widziałem?).Nie widziałem jeszcze takich dróg i jam(dziury widziałem).Trip po Ukrainie będę jeszcze długo pamiętał …a moja Pani tym bardziej. Kolejne kilometry i pewnie by się rozkręciła bez użycia kluczy.

W drodze powrotnej postanowiłem, że przenocuje w Białce Tatrzańskiej u swoich znajomych i będę mógł wysuszyć ubranie. Miłe spotkanie, ale następnego dnia znowu leje i tak w deszczu wracam do domu.

Krótkie podsumowanie..

Zachęcam wszystkich do wyjazdu na Ukrainę, ale tylko głównymi drogami (Lwów, Kijów i Odessa).Nie polecam wycieczek bocznymi drogami, ponieważ stan tych dróg nie można zakwalifikować do niczego, po czym można jeździć.

Ukraińcy są bardzo pozytywnie nastawieni do wszystkich, nie tylko Polaków i są bardzo gościnni. We Lwowie możesz porozumieć się po Polsku, w Kijowie i Odessie już Rosyjski i Angielski. Przez te kilka dni odświeżałem Rosyjski z lat szkolnych, a czasami było zabawnie. Gdyby nie ten jeden pechowy wtorek jadąc do Rumunii to cały Trip można by zaliczyć do najlepszej z odbytych podróży.

Oczywiście znowu zabrałem dużo niepotrzebnych rzeczy, bo tak naprawdę mogłem się spakować w jeden kufer i mieć miejsce na kontrabandę.

Na granicy Ukrainy z UE mrówki już opanowały metodę na ‘’motocyklistę’’ mają przerobione motorki z dodatkowym zbiornikiem paliwa i kilka razy dziennie przeciskają się do przejścia. Na granicy ze Słowacją pogranicznik spisywał mój licznik i stan paliwa, …ale bagaży nie sprawdzał na szczęście.

Przejechane ok.4.500km, Pani zdała egzamin, pogoda dopisała(prócz ostatniego dnia), a wspomnienia pozostaną na zawsze …

Pozdrawiam i dziękuje za uwagę.

 

PI4y76R5_PRRmIyV_-iTVORDyUWnEzZw-8_CedX2hiE3KZk82rizNVWphkKkG1fauv9VFHpxpnjRMyl-TjJu_USBiHIdkqhI_IQbjYXaimGpdcE4uHOI8w6Ury2tHmrycrSx0UBVnuY8nQ9207I_Gbz-j9iaFBWTlLniyQKsPCdTZmfem_CoFAw1MlWt9cfvDIU2Y2I5fwwHOma43iL4eBNS6dYbVkXbepkloj8H7ni18IVK_s8eUbu93r0Mze-wiliInEaC14frJdYB20HcMR8Q_Q34Yy4yY3GdMQ0RL2GBKS_7qbO0nHLyMvrOygtGr_qxXx0sGq-pjWym91j6Vjji3RuOHFmk1wR3S_qXlaf1VgWLWxxs2XpOUr9_YWdSTnVts5hsY-mZ6OOvLTPOMC5HHFSXyylYozC00ihqL436Df41ladYeMABfVNlcT2FwsdukG7reOEdscBJ0YFVZ00UHQPma0__HrUxBzGMXBT3x7in3i1grwxOXTJzdrQuohjgsTYaE121123Y1bvlolANgOtPKb8YE8gNbFdl3EiQ0aRQx3pQj-bCET4eTwETQ2BBHO72PZ_NnbbmZXRBF8-OBd0LyUyloFGDxA_pzbZK_R8UieoEeHnGo6Inl8UwMQ2BW35ybziXi44ReFH7K1CDHwHoFjvJY1r6iVApzQ=w582-h775-no
Odnośnik do komentarza

Chłodny post, bardzo szczegółowy!
Dziękuję.
Ja też byłem na Ukrainie i odwiedziłem strefę Czarnobylu, wrażenia nie są zabyvayutsya. Zamówił wycieczkę po tej stronie https://chernobyl-city.com/
Dobra obsługa, uprzejmy przewodnik, reomenduyu się z nimi skontaktować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...