Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Poziom Oleju X Max


zbys.ko

Pytanie

Panowie mam pytanie odnośnie poziomu oleju, a mianowicie:

Instrukcja Obsługi, czy Instrukcja Serwisowa mówi tak o poziomie oleju.

zijs0Mz.jpg?1

I z tego rozumiem, że stan oleju powinien być mniej więcej gdzieś koło tego napisu na bagnecie 1B9, czyli gdzieś tak mniejsza połowa bagnetu,

gvpXm0w.jpg?1

A ostatnio byłem na przeglądzie w ASO i był między innymi wymieniany olej w silniku i tak wczoraj wieczorem z nudów poszedłem zobaczyć jaki jest stan i co memu zdumieniu na bagnecie jest zaznaczony prawie cały bagnet olejem, ( oczywiście wcześniej dostosowałem się do instrukcji powyżej jak sprawdzić poziom oleju ) 

SGWyWHT.jpg?1

I tak myślę, że jest dużo za dużo tego oleju według instrukcji i myślę żeby wyciągnąć-upuścić go do takiego stanu co ma być. :unsure: Tylko tak mnie to zastanawia, czy to tak ma być skoro w ASO tyle wlali, czy taki duży poziom może spowodować jakaś usterkę, czy po prostu tacy fachowcy tam pracują i nie stosują się do instrukcji, czy nie przejmować się tym i jeździć :unsure: 

 

 

Odnośnik do komentarza

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Robert JAPAN

chyba będzie dobrze, bo nie mam instrukcji i teraz tak patrzę to po prostu źle jest zrobiony obrazek z bagnetem - po prostu na rysunku zrobili te pole z krateczką za krótkie w porównaniu do całości i dlatego tak się wydaje  

 

A sam napis 1b9 to po prostu oznaczenie tego przyrządu bo firma produkująca bagnet mogła produkować kilka modeli bardzo zbliżonych do siebie i w razie "W" łatwiej jest to rozróżnić.

U mnie jest poziom dokładnie taki sam.

Akurat nie mam edytora grafiki tak bym przerobił by było to bardziej czytelne

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

A ja dalej mam wrażenie że chyba jest źle, że jest olej zalany pod sam korek prawie :( i uważam że ten napis 1B9 to jest oznaczenie poziomu Max na bagnecie.  Dziś spróbuje do ASO zadzwonić i zapytać się o ten stan poziom oleju.   

Odnośnik do komentarza
  • 0

Pole z X-ami to pole pomiaru poziomu oleju (X po to aby mieć odniesienie stanu oliwy). Podobnie jest w volvo jak i zapewne w innych pojazdach. Masz prawidłowy stan oleju. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja mam inne pytanie , mianowicie w instrukcji Tmax xp500 2005r nie ma wzmianki o postawieniu skutera podczas pomiaru na centralnej stopce , a tylko wspominają o poziomym położeniu i równej powierzchni więc mam to rozumieć że podczas sprawdzania w okienku mam skuter pozostawić na kołach ? 

Odnośnik do komentarza
  • 0

A ja mam pytanie do posiadaczy x-maxow,czy u was tez skuter po postawieniu na centralce stoi krzywo?U mnie musze podkladac z prawej strony cos w okolicach 2,5 cm by stal w pionie,dodam ze tak bylo od nowosci.A i jeszcze jedno ta oliwa jest taka czarna czy zdjecie przeklamuje, bo ja po ponad 17 tys  z dwoma chyba dolewkami  gdzies po 100 ml kazda ,mam ja niemal jak z butelki.

Odnośnik do komentarza
  • 0
10 godzin temu, Tomii napisał:

Daj go na stopkę centralną to poziom oleju wyjdzie taki sam jak byś go postawił pionowo na kołach.

 

Jutro sprawdzę ale na chłopski rozum jak stoi na centralce to tylne koło jest ponad 5cm w górze więc jakoś w Twoją wersję cięzko mi uwierzyć ... jutro sprawdzę  i napiszę ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jak centralna wypada w okolicy miarki poziomu a miarka w okolicy połowy miski olejowej to przy małych przechylach przód tył wynik będzie podobny. Inaczej przy przychylnie na bok bo wtedy olej raz zalewa miarę a w drugą stronę bagnet nie sięga poziomu.

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0
19 godzin temu, jarek77 napisał:

A ja mam pytanie do posiadaczy x-maxow,czy u was tez skuter po postawieniu na centralce stoi krzywo?

u mnie to samo

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN
Dnia 30.12.2016 o 21:20, jarek77 napisał:

A ja mam pytanie do posiadaczy x-maxow,czy u was tez skuter po postawieniu na centralce stoi krzywo?U mnie musze podkladac z prawej strony cos w okolicach 2,5 cm by stal w pionie,dodam ze tak bylo od nowosci.A i jeszcze jedno ta oliwa jest taka czarna czy zdjecie przeklamuje, bo ja po ponad 17 tys  z dwoma chyba dolewkami  gdzies po 100 ml kazda ,mam ja niemal jak z butelki.

a nie musisz oleju co 3tys wymieniać? 17tys bez wymiany czy jak.?

proszę o sprostowanie

Odnośnik do komentarza
  • 0
8 godzin temu, jarek77 napisał:

Tak dokladnie 17 tys z groszami  bez wymiany z dwiema malymi dolewkami.Calkowity przebieg 24,600 km

no toś poszalał, olej w Twoim modelu wymienia się co chyba max 6 tyś km. W nowszych nawet co 3 tyś km.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

 

Dnia 30.12.2016 o 21:20, jarek77 napisał:

A i jeszcze jedno ta oliwa jest taka czarna czy zdjecie przeklamuje, bo ja po ponad 17 tys  z dwoma chyba dolewkami  gdzies po 100 ml kazda ,mam ja niemal jak z butelki.

Można powiedzieć że tak widać na fotce i wygląda jak czarny :( normalnie jest taki jak z butelki :)

Kurcze to chyba trochę przegięcie, że nie wymieniałeś oleju przez 24.600 :shocking:  czy Ty od nowości jeździsz i masz Tą Maszynę ?  :unsure: no może Ty nie wymieniałeś, to może w ASO wymieniali albo ktoś inny wcześniej ( poprzedni właściciel ) A jest tak dokładnie jak Koledzy piszą z wymianą oleju max co 6000 km 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam takie 2 skutery.Olej na bagnecie może i wyglądał ładnie u Kolegi ale spuszczony do białej miski wygląda jak kawa.Po ok 4 tys.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 30.12.2016 o 21:20, jarek77 napisał:

A ja mam pytanie do posiadaczy x-maxow,czy u was tez skuter po postawieniu na centralce stoi krzywo?U mnie musze podkladac z prawej strony cos w okolicach 2,5 cm by stal w pionie,dodam ze tak bylo od nowosci.A i jeszcze jedno ta oliwa jest taka czarna czy zdjecie przeklamuje, bo ja po ponad 17 tys  z dwoma chyba dolewkami  gdzies po 100 ml kazda ,mam ja niemal jak z butelki.

Moj stoi idealnie prosto

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...