Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Burgman 400 L7 po mocnym FL - nowość 2017


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Bardzo ładny skuter, robi wrażenie. Mam miłe wspomnienia z jazdy Burgmanem. Szkoda tylko, że Suzuki nie poszło w 2 cylindry tak jak Honda w SW-T 400

Odnośnik do komentarza

"Nowy" model jest ciekawy, oczywiście szkoda dużego kufra poprzednika (-20L), ale większe koło przednie, to lepsza trakcja, a smuklejsza sylwetka być może przyciągnie klientów o zacięciu bardziej estetycznym niż turystycznym. Pewnie marketing wykonał pracę domową z księgowymi i wyszedł liftingowy "nowy" model. Jak dla mnie przydałby się bardziej użyteczny przekrok z miejscem na poważniej wielkości torbę. Ogólnie koncepcja jest spójna, 400 jest mniejsza, ładniejsza, a 650 turystyczny. Zmiany świadczą o tworzeniu większej "odległości" pomiędzy tymi modelami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN

Fajnie się zapowiada tylko szkoda że cenowo nie jest na poziomie x-max 400 wtedy wiadomo że lepszy  wybór to burek bo jest bardzo ładny, ciekawe jak z pasowaniem poszczególnych elementów bo -xmaxy to szczytowym osiągnięciem nie są

Odnośnik do komentarza

Dopiero zwrocilem uwage na to, ze zmienily sie podesty. W L0-6 ulozenie stop bylo bardzo stabilne.

2000000024.jpg

 

Teraz przy wyprostowanych nogach - pieta nie ma pelnego oparca (przypomina Forze 300) - dla mnie krok wstecz...

110816-2017-suzuki-burgman-400-AN400AL8_

Odnośnik do komentarza

Bardzo mnie ciekawią te większe koła w nowym Burku z 2017. Ciekawe czy można by je było "przeszczepić" do modelu z 2011. I coś mi ciężko idzie znalezienie informacji, czy tylko przednie koło jest większe ?.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Jaropero napisał:

Pytanie: "Dlaczego z tyłu zostawiono 13" ?" nasuwa się same.

Nie pogniewaj się kolego, ale jestem tu nowy i bardzo mało wiem o skuterach, a Ty mi tu takie "rebusy" piszesz :). Domyślam się, że chodzi o wydolność silnika ?. Ale może dla poprawienia trakcji warto przemyśleć wymianę tego przodu na 15" ?. Oczywiście ja swoim jeszcze nie przejechałem swojego pierwszego kilometra, ale leżąc chory (na grypę) żeby nie zwariować w wyrku, zaczynam knuć plany przyszłościowe ;).

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie im mniejsze tylne koło, większy kufer po siedzenie. Piszę "teoretycznie" bo 13" z tyłu jest od K1, a wielkość kufra się zmieniała.

Zmiana 14" na 15" z przodu raczej dużo nie zmieni.  

Odnośnik do komentarza

Osobiście ciekawi mnie jedno jak wygląda napęd od śodka 
Czy coś poprawili 
Bo Suzuki to chyba najlepsza marka wś. motocykli (choć na Burgmani bardziej Honda ma lepsze opinie) -może przez te pobory oleju na początku w Suzuki. 
Ale tak to bardzo bezawaryjne sprzęty. 
Jedyna bolączka to za miękki napęd i wcale nie trzeba nimi jeżdzić 0-1by się szybko wytarły talerze .
nawet zmiana od modelu K7 2007 rok o centymetr większe talerze i sprzęgło nic nie dały. 
Czy ktoś wie lub jest info czy zmienili coś w napędzie ?
 

Odnośnik do komentarza

Jest przepiękny, choć osobiście przednie lampy bardziej mi się podobają jednak w poprzedniku.

Czekam (ale coś mi jednak mówi, że się nie doczekam) na model z dwucylindrowym silnikiem 400, a najlepiej 600. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, pawelp napisał:

https://www.tacomaworld.com/tirecalc?tires=120-70r15-120-80r14  Takie porównanie 14 z 15... po mojemu to za dużo nie zmieni:P

Kurcze, faktycznie na profil opony nie zwróciłem uwagi. Średnica większa, ale cienkie kapcie :) to moim zdaniem nawet będzie gorzej (mniej komfortowo) , a cena opony może być za to dużo wyższa.   

Odnośnik do komentarza

Dopiero zauważyłem, że mniejszy brat otrzymał nową kastę. Czyli przespałem w tym temacie jesień i zimę...

Dziwne są tendencje rynku skuterów... wydaje mi się jakby coraz mniej projektowało się gabarytowych "kanapowców" na rzecz odchudzonych skuterów o wyglądzie sportowym.

Mnie najbardziej że wszystkich 400-tek podoba się właśnie poprzedni model. 

Wielki minus za zmniejszenie znanego ze swej dużej pojemności bagażnika.!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 9.11.2016 o 11:41, MariuszBurgi napisał:

Drugi garnek w AN400 to przede wszystkim koszty. Suzuki nie ma gotowego motoru, który nadawałby się do tej konstrukcji więc trzeba by się mocno spiąć i... zaryzykować. Później wkalkulować w cenę i kolejne ryzyko czy ktoś zapłaci np. 35 tpln za dwucylindrowego AN400.

Widać dwucylindrowy AN400 musiałby jednak kosztować bliżej 40 tpln :whistling:

AN 400A L7 w PL

Odnośnik do komentarza

W sumie ładny, ale też mam wrażenie że idą w kierunku T-Maxa...

Zastanawia mnie tylko czy jak miał bym dać 35tys za burgera 400 to czy nie wolał bym "kałasznikowa" tj. Kymco AK...

W każdym razie wygląda że Suzuki zaczyna wreszcie coś działać :)

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam, czy aż tak popularny był/jest T-Max by go kopiować - AK550, MAXSYM500, teraz Burgman400 zmienia się z kanapowca na "sportowca" tylko... Jak to ma być "sportowiec" to chyba nie z tym silnikiem. W szranki z T-Maxem, C650 Sport czy AK550, a może i wkrótce z Maxsym500 nie ma co stawać.

Podoba mi się to co zrobiła stajnia BMW czyli jeden skuter w dwóch wersjach: Sport i GT. I to właśnie GT mi się podoba bardziej. Czy Suzuki nie mogło zrobić podobnie?

Nie śledziłem wcześniej dokładnie statystyk, może się mylę krytykując ten lifting, może Suzuki wie dokładnie co robi.?! Jak ktoś che spasionego kanapowca to jest przecież Burgman 650.!

Czas pokaże czy wzrośnie sprzedaż nowej 400-tki. Wrócę na pewno z ciekawością do tego tematu pod koniec sezonu.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, SchwenS napisał:

Nie wiem czy dobry temat wybrałem ale trafiłem na taką ciekawostkę apropo Suzuki:

http://www.jednoslad.pl/suzuki-burgman-z-napedem-na-dwa-kola-w-usa-jest-juz-patent/

Czyli mamy Burgmana w wersji hybrydowej, jestem ciekawy gdzie akumulatory i ile to wszystko będzie ważyło a co najważniejsze kosztowało jeżeli dojdzie do produkcji seryjnej.

Odnośnik do komentarza
Dnia 17.02.2017 o 22:32, burgifan napisał:

Jest przepiękny, choć osobiście przednie lampy bardziej mi się podobają jednak w poprzedniku.

Czekam (ale coś mi jednak mówi, że się nie doczekam) na model z dwucylindrowym silnikiem 400, a najlepiej 600. 

Trzeba pokombinować i dać Burkowi silnik z Hondy 400 ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak ktoś chętny rzeźbić to może wkrótce będę miał na zbyciu silnik i zespół napędowy SW-T600.



Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...