Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Gleba ...


Gość PCX

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tak to już jest że w życiu przychodzi moment gdy człowiek traci panowanie nad skutem i przechodzi z postawy pionowej do poziomej.

Dzi? niestety był mój dzień ... i to ja byłem tym pechowcem.

Tak jak już kto? pisał to klasyka gatunku ... wymuszenie pierwszeństwa ... prawie grudniowa aura więc i ?liska nawieszchnia i awaryjne hamowanie i w efekcie położenie skuta na boku. Całe szczę?cie ruch niewielki a pani z przeciwnego pasa wyhamowała przed skuterem który doszlifował na s?siedni pas. Prędko?ć niewielka ok 60km/h.

Straty:

Skuter był już porysowany przez poprzedniego wła?ciciela ale:

- Porysowana osłona tłumika

- Porysowany, wygięty "ochraniacz" (niewiem jak to nazwać) przy kierownicy

- Powiększenie rys na podłodze i boku.

Ze mn? nic się nie stało ... starte spodnie ... siniaki.

Ten który wymusił pierwszeństwo uciekł (jako? mnie to niezbyt zdziwiło)

Jestem cholernie zły i mam wyrzuty sumienia ... bo mogłem jechać inn? tras? ...

?le się czuje ... i szkoda mi mojej biednej Aprilki ...

Pani która się zarzymała i zaoferowała pomoc Dziękuje (s? jeszcze dobrzy ludzie)

Kierowcy który uciekł chciałbym przekazać że jeszcze się spotkamy bo ?wiat wbrew pozorom jest baardzo mały.

Uważajcie na siebie ... Licho nie ?pi.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • szorstki

    5

  • matrixclan

    4

  • dr.big

    3

  • -=Dee Jay=-

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Dobrze że? cały! tez miałem tak? akcje w zesżłym roku przez skróty po torowisku i pieszego..tył uciekł? zdał by ABS na takie pogody.

Szkoda ze.. kole? uciekł jakby był jaki? swiadek, może ta kobita to naprawa poszła by z jego OC.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
PCX raczej tego nie zgłosi iz nie ma prawa jazdy, więc takim czym? mógłby się jeszcze bardziej wkopać ...

Pozostawiam to bez komentarza :D

P.S. Europo witaj nas........

Odnośnik do komentarza

Tak jak Siwy mnie już wydał prawka jeszcze nie mam, czekam na egzamin (tylko nie bijcie) :( ... ale sprawa i tak została zgłoszona ... w?tpie aby co? z tego wynikło dalej no ale cóż.

Fotki powstałych uszkodzeń:

1 f0yh3.th.jpg

2 f1am0.th.jpg

3 f2hg4.th.jpg

4 f3sz7.th.jpg

I odrazu chciałem się zapytać jak naprawić takie zniszczenia ... mam nadzieje że kto? doradzi jak, gdzie i za ile można to naprawić, pomalować.

Silvio licze na ciebie :(

Odnośnik do komentarza
PCX Post: 27-11-2006, 21:45 

...chciałem się zapytać jak naprawić takie zniszczenia ... mam nadzieje że kto? doradzi jak, gdzie i za ile można to naprawić, pomalować.

Poważniejsze zarysowania elementów z tworzyw sztucznych spróbuj zaprezentować fachowcom naprawiaj?cym/klej?cym „plastiki samochodowe” (zderzaki – itp.). nie s? to raczej drogie usługi, a dobry fachman jest w tym przypadku co? zdziałać. A czemu on nie zaradzi, to dopieszczone może być przez lakiernika (ale ten chyba nie będzie tańszy(?). pozbieraj oferty cenowe za ewentualne usługi i oczywi?cie porównaj ewentualnie z cenami czę?ci, jakie mógłby? kupić (nowe, używane).

Odnośnik do komentarza

Skuterek sie zagoi :( dobrze ze ci sie nic nie stało

Ciekawe czy kolo z 4oo wogóle cie nie zauważył czy poprostu uciekł :(:( tak jak piszesz

Duzo tych szlifów ostanio.

Dobrze by było jakby każdy z nas miał na katamaranie naklejke typu patrz w lusterka motory s? wszedzie...

Może choć 1 kierowca wiecej spojrzał by w to lusterko i takich zdażeń było by mniej

Odnośnik do komentarza

Jako pierwsze-> szczescie, ze nic sie Tobie nie stalo, a skuter da sie naprawic.

Zastanawiam sie jednak, jak to mozliwe aby Policja nie stwierdzila braku prawa jazdy? We wszystkich kolizjach i wykroczeniach, zadano ode mnie zawsze prawka, a przy kolizjach musialem jeszcze dmuchac. Gdybym nie mial uprawnien, wyszloby to od razu na jaw. I jak to jest z ta wina? Czy kierujacy bez uprawnien nie jest automatycznie wspolwinny? W koncu nie ma nic do szukania na drodze publicznej.

PS. Ze swojej strony, w trakcie kolizji, zawsze rozmawiam z Policja na temat uprawnien, przegladu i trzezwosci strony przeciwnej. I nikt z kontrolujacych nie wykazuje zdziwienia. Na cale szczescie przy kolzji z pojazdem zagranicznym musi zawsze pojawic sie Policja, nawet wtedy, kiedy szkoda wynosic bedzie 200zl. Tak wiec, nie ma "kreconych" oswiadczen i innych tego typu wykretow.

Odnośnik do komentarza

Kto? tu opisywał tak? sytuację pamiętam, chyba nawet udało mu się OC uzyskac od sprawcy. Policja jak będzie niemiła !TAZ może dać mandat za jazde bez uprawnień, a winny jest jednak winny, przepisy przecież może znać np maj?c motorowerow? albo B. taki kraj i chyba to dobrze w tym wypadku na logikę.

Plastiki nie zawsze opłaca sie malować, za mały boczek dolny od majesty zapłaciłem w sumie 250zł a nówka 340 czy 360. Zebym to ja wiedzi?ł przed malowaniem..

Odnośnik do komentarza

wszystko zależy od ...

nie masz wogole prawajazdy czy tylko nie posiadasz jakiejs kategori ...

ja mialem sytuacje niepełnej kategori ... bo mialem B nie mialem A i tyle .. dostałem 2 setki od grodzkiego ... - byłem poszkodowanym w wypadku, nie wiem jak sie ma sprawa gdy ktos jest sprawc? ..

Odnośnik do komentarza

Więc tak jak napisałem. Nie mam prawa jazdy. Mam kartę motorowerow? zdane wszystko w o?rodku szkolenia (wszystkie podbite papiery etc wraz z egzaminem wewnętrznym w tym o?rodku) nie mam egzaminu państwowego gdyż 2 razy zostałem odesłany z kwitkiem a za 3 razem dowiedziałem się że chyba już nie znajd? dla mnie miejsca a teraz jest po sezonie.

Jeżdże bez prawa jazdy i nie jestem z tego ani dumny ani zadowolony i wiem jakie płyn? z tego konsekwencje (m.in. wymieniona w tym topicu)

Sprawa zgłoszona została na policje ale nie w aspekcie spowodowania wypadku drogowego tylko ucieczki z miejsca kolizji ... nie oczekuje na zwrot pieniędzy za naprawę ponieważ jestem na przegranej z góry pozycji. Z reszt? uszkodzenia nie s? takie wielkie jak się dzi? przyjżałem z perspektywu czasu a i będzie to dla mnie nauczka i motywacja na przyszło?ć.

Mam nadzieje że złapi? tego kierowce i wlepi? mu z to karę (oby jak najdotkliwsz?) a je?li trzeba ?wiadka to mam nr do tej pani co oferowała mi pomoc.

A panowie (znajomi) z Policji nie pytali się mnie o taki szczegół jak uprawnienia !TAZ

Odnośnik do komentarza
Więc tak jak napisałem. Nie mam prawa jazdy. Mam kartę motorowerow? zdane wszystko w o?rodku szkolenia (wszystkie podbite papiery etc wraz z egzaminem wewnętrznym w tym o?rodku) nie mam egzaminu państwowego gdyż 2 razy zostałem odesłany z kwitkiem a za 3 razem dowiedziałem się że chyba już nie znajd? dla mnie miejsca a teraz jest po sezonie.

Jeżdże bez prawa jazdy i nie jestem z tego ani dumny ani zadowolony i wiem jakie płyn? z tego konsekwencje (m.in. wymieniona w tym topicu)

Sprawa zgłoszona została na policje ale nie w aspekcie spowodowania wypadku drogowego tylko ucieczki z miejsca kolizji ... nie oczekuje na zwrot pieniędzy za naprawę ponieważ jestem na przegranej z góry pozycji. Z reszt? uszkodzenia nie s? takie wielkie jak się dzi? przyjżałem z perspektywu czasu a i będzie to dla mnie nauczka i motywacja na przyszło?ć.

Mam nadzieje że złapi? tego kierowce i wlepi? mu z to karę (oby jak najdotkliwsz?) a je?li trzeba ?wiadka to mam nr do tej pani co oferowała mi pomoc.

A panowie (znajomi) z Policji nie pytali się mnie o taki szczegół jak uprawnienia  !TAZ

PCX

Jako pierwszy (i może jedyny)odważę się napisać, że jest mi smutno jak czytam Twoje posty :( . Karta rowerowa to nie PJ!!! !V Masz 16 lat więc nawet pełnoletni nie jeste?... whistco Ty robiłe? na motocyklu na drodze publicznej???? :P Na Twoim miejscu nie afiszował bym się z tym co się stało, nie robił bym wokół siebie tyle rozgłosu...w takiej sytuacji... :P

Postępowanie godne potępienia :P !!! Przykro mi, że tak brutalnie ale niestety tak uważam... :lol:

P.S. To, że masz ukończony kurs do niczego Cię nie upoważnia... :P

Mam pro?bę, nie tłumacz dlaczego dwa razy zostałe? "odesłany z kwitkiem" !V

P.S. 2 Może nie warto jeszcze robić koło d...py policjantom którzy przymknęli na to oko???

Odnośnik do komentarza

Współczuję gleby z winy jakiego? znieczulonego katamaraniarza.

A co do jazdy be uprawnień, to ja też j? potępiam. Córki na swój pojazd też nie wsadziłem. zapisałem j? na kurs i niechaj tam j? szkol?. Jest ona w Twoim wieku...

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jako pierwszy (i może jedyny)odważę się napisać, że jest mi smutno jak czytam Twoje posty whist . Karta rowerowa to nie PJ!!! !TAZ  Masz 16 lat więc nawet pełnoletni nie jeste?...  !V co Ty robiłe? na motocyklu na drodze publicznej???? :lol:  Na Twoim miejscu nie afiszował bym się z tym co się stało, nie robił bym wokół siebie tyle rozgłosu...w takiej sytuacji... :P

Dokladnie , uwazam tak samo.....

Zupelnie niepotrzebny rozglos i afiszowanie sie. Mam nadzieje ze PCX wyciagnie z tego daleko idace wnioski.... !V

Jednoczesnie nadmieniam ze kazdy upadek na motocyklu jest dla mnie czyms strasznym i niebezpiecznym. Ogromnie wspolczuje.

Kiedys Ojciec dyrektor napisal:

Jezdzac na motocyklu myslmy ze jestesmy niewidzialni.

Pozdrawiam

PS .PCX Uszkodzenia skuta sa naprawde male, wazne ze tobie sie nic nie stalo.

Odnośnik do komentarza

Biedny PCX... Trochę Ci się oberwało tu od starszych kolegów i w sumie maj? oni rację stuprocentow?.

Na malutkie usprawiedliwienie dla Ciebie napiszę, że wiem dobrze, że w naszym klubie jest wiele osób jeżdż?cych bez prawka i jako? nikt im kazań nie prawi...A s? to zarówno osoby z centrali klubu czyli Warszawy jak i z innych miejsc Polski ( po Poznaniu też smaga pewien do?ć dobrze znany klubowicz czterysetk? bez uprawnień).

Potępiam to równie mocno jak moi przedmówcy, ale je?li chc? być sprawiedliwi to może przy okazji tego w?tku powinni zrugać również tych pozostałych, którzy jak na razie maj? więcej szczę?cia na drodze od Ciebie, ale tylko na razie...Jak wszystko gra to chulaj dusza, jak co? się stanie to póĽniej płacz i zgrzytanie zębów...

Nie bierzcie mojego posta jako obrona PCXa bo go nie bronię i widzę to tak samo krytycznie jak Wy, ale wielu innych znanych klubowiczów nie jest nic lepszych od niego !!!

Odnośnik do komentarza
Nie ma w ogóle prawa jazdy (16 lat) ...
Więc tak jak napisałem. Nie mam prawa jazdy.

Oczywi?cie jazdę bez uprawnień uważam za wysoce nagann?, ale wydaje mi się, że do tej rozmowy wkradł się mały bł?d: to siwy napisał, że ma 16 lat, a nie PCX. No chyba, że PCX tez ma 16 lat - o czym wiecie z innych postów. Jeżeli tak to sory.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...