Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Zakup Burgmana 125 pytania


Yarorot

Pytanie

Witam

Powolutku przymierzam się do zakupu swojego pierwszego skutera o pojemności 125cm. I mam parę pytań odnośnie Burgmana bo na 90% ten model zakupię, zawsze zostaje te 10% na inny model. Interesuje mnie różnice pomiędzy najnowszym modelem a K7. Zależy mi na ABS i jestem ciekaw czy w K7 był ten system montowany. Jak wygląda oświetlenie drogi. Mam już parę modeli upatrzonych, ale sprawę zakupu będę realizował gdzieś w połowie sierpnia. Jak wygląda porównanie burgmana 125 do kymko downtown 125 jeśli chodzi o komfort, i prowadzenie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak to mój pierwszy skuter w latach młodzieńczych jeździłem na Romecie Pony unikatowa wersja z biegami w kierownicy (tak jak w Komarze)

Jeździ się super fakt skuterek ma sztywne zawieszenie, ale na dziurawych sprawdza się rewelacyjnie.

Mam pytanie odnośnie świateł cały czas się świeca światła mijania nie ważne w którym położeniu jest przełącznik świateł przez to nie mogę włączyć np postojowych - Downtown tak ma?

Zapraszam do tematu ze zdjęciami

http://www.forum.burgmania.net/topic/24631-kymco-downtown-125i-abs-2015-yarorot/page__pid__469236#entry469236

Odnośnik do komentarza
  • 0

Napisz jak idzie na tych rolkach 15,5 g, przyśpieszenie, v max.

Ja założyłem pulley 14,5 i dla mnie jest gitara, przyśpieszenie lepsze, zmalało deczko spalanie, brak "turbodziury".

Ciekawe jak będzie ci latał na pulley 16g ?

Na 15,5 może jest mniejsze przyspieszenie,ale nie jestem tego pewien. Oryginalne stale strasznie silnik wyje na wysokich obrotach Trzeba wkręcać na 6,5-7tys.obr. żeby jakoś jechał a na 15,5 silnik przy 6tys fajnie przyspiesza TU http://www.forum.burgmania.net/topic/24405-do-posiadaczy-downtown-a-125/ są fotki wartości obrotów na 15,5gram myślę że na 16g pulleya w trasie przełoży się to na niższe obroty i większą prędkość.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Także chciałem właśnie ten model kufra lecz u nas cena mega i zdecydowałem się na tani i jestem zadowolony. AVINA nie wychodzi za obrys i ma 45albo 48L

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ale cena Givi ..Za Givi musiał bym ponad 500zł dopłacić. Nad kappą też myślałem,ale nie mieli. Uważam,że ta dopłata nie jest tego warta.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Co do kuferka dałem za niego 380pln, jak dla mnie wydaje się być idealny dla Downtowna. Fakt jest taki że Michał wawa ma rację, kufer wykonany solidnie dokładałem światła led stop oraz oparcie na którym mi najbardziej zależało i nie było problemu z dokładaniem tych elementów. Wszystko było przygotowane pod montaż w kufrze, nie żałuję wydanych pieniędzy.

marcinde jutro postaram się zrobić zdjęcia odnośnie obrysu skutera z kufrem.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak wiem to jest model dedykowany do Downtowna ale jak mi zaśpiewali cenę ponad 600 to od razu wyleczyli mnie z tej opcji. No za 380 też bym nabył!!! Jak za tą cenę którą Ty nabyłeś to jak najbardziej się z Tobą zgadzam.Ale zadaj sobie pytanie czy kupił byś za 650? Jak bym wygrał w lotto to za 2tys bym też go kupił.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kappa 48 około 300pln i tez naprawdę solidna.Przedewszystkim nie stuka na nierownosciach ma porządny zamek i lepszy plastik. Mi awina po półtora roku wyblakla na słońcu a zamek miał luz i klapa pukała

Odnośnik do komentarza
  • 0

marcinde możesz kupić ten kufer 40litrów, ale te 45litrów będzie w sam raz a od przybytku głowa nie boli dzisiaj się przyjrzałem i jednak nie kupił bym mniejszego.

Najlepiej podjedź ze skuterem do jakiegoś sklepu i przymierz kufer, co prawda ja tak nie zrobiłem bo kupowałem przez internet ale już widziałem ten model Givi na downtownie więc miałem wyobrażenie. Wrzucam fotki kufra w realu wygląda to troszkę inaczej. Zdjęcie nie oddaje do końca szczegółów, kufer wydaje się być większy bo jest na pierwszym planie.

3484cfdc36d22de9med.jpg

49a335353d2102f7med.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki za zdjęcia. Faktycznie podjadę coś dobrać ze skuterem. Na razie na oku mam givi e370 (ok 780zł na kufer, płytę montażową, zamek i oparcie) zobaczę jak pasuje na żywo.

Póki co muszę podjechać zmienić olej (bo dobijam do 1000km), i zmienić szybę na większą, bo dzwonili, że już przyszła.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzisiaj zamontowałem kufer Givi maxia 52 litry dość dobrze wygląda i doskonale się sprawuje jak na razie nie trzepie na kocich łbach zobaczymy jak będzie się zachowywał z czasem i kilometrami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...