Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Dink 125 a Honda SH 125i


Gość Waldek

Pytanie

Co s?dzicie o tych dwóch skuterach. Mam okazje kupić Kymco Dink 125 za 1200 euro albo SH 125i za 2200 euro. Czy różnica w zastosowanej technice jest tak duża ,że warto dołożyć 1000 euro i brać SH 125i czy może odwrotnie jeĽdzić Kymco ale mieć w kieszeni 1000 euro.

Zdaje się ,że Kymco to też solidna firma. Obydwie maszyny zostały wyprodukowane w 2006 roku. Honda ma wtrysk a Kymco to nadal gaĽnik. Silnik Hondy jest o 3KM mocniejszy. Kto jest Waszym faworytem.

Odnośnik do komentarza

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moim zdaniem faworyt jest jeden - oczywi?cie Honda.

Po pierwsze - marka, po drugie - wtrysk paliwa, po trzecie - wygl?d ( choć tu s? gusta i gu?ciki).

Jak wiadomo Honda od lat cieszy się duż? renom? a o jej bezawaryjno?ci kr?ż? już legendy.

Kymco jest jedna prawie o połowę tańsze... Masz trudny orzech do zgryzienia, ale je?li możesz bezproblemowo dorzucić ten tysi?c eurasów to wybierz Hondę...

Podobny jest problem w samochodach: kupić za 100tysi Passata czy za 200 tysi Mesia E klasse. Wielko?ć podobna, marki dobre a jednak różnica w cenie znaczna. I którego tu wybrać??? Ano jeden jeĽdzi Passatem i ma duż? bańkę w kieszeni, drugi kupuje Mietasa i..... ma pewnie jeszcze więcej dużych baniek w kieszeni....hihihi :angry:

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Osobiscie lubie obie marki, akurat Dink jest solidnym skuterem Honda i jej legendarna bezawaryjnosc na pewno kusi. Roznica w cenie jest spora, a KYMCO tak naprawde wywodzi sie od Hondy choc nia nie jest. Osobiscie chyba jednak wzial bym Kymco bo mam zaufanie do tej marki a tysiac euro piechota nie chodzi. Jesli stan techniczny obu skuterow jest identyczny, wizualny tez to Kymco jest dobra propozycja, w innym przypadku wez ten ktory jest w lepszym stanie.

Honda na pewno bedzie mniej palic, ale serwis bedzie wiecej kosztowal, Kymco Dink akurat wizualnie mi sie nie podoba wole pod tym wzgledem Honde. Wybor jednak nalezy do ciebie.

ps. Waldku wypelnij swoj profil to nie boli, rozmowa z anonimusem jest pusta rozmowa.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hmmm

Twój skóterek koniecznie musi być 125?? Może rozejrzy? sie za jak?? 250??

Widziałem kiedy? osobo?ci kymco movie 150 z przebiegiem 22tys i miało sie jeszcze całkiem całkiem pozatym żę pekł pasek... Skóterek bardzo dynamicznie ruszał. Nie wiem czy to ten sam silnik co w dinku tylko troszke większa pojemno?ć ???

Z Dinkiem 125 spotkałem 1 sztuke sprowadzon? bodajrze z włoch ale nic o niej nie wieadomo.. Ale co do wyboru ciężka sprawa

o hondzie jest tu link z opisemhttp://www.skutery.net/skutery.php?model=54

Niby kymco robiło kiedy? czesci dla hondy Jednak ta hondka jest znacznie nowoczesniejsza ma wtrysk i duże kółka. Cięzki wybór obstawiałbym raczej za hondk? jak masz zamiar smigać po mie?cie :angry:

Odnośnik do komentarza
  • 0

No i jest jeszcze pewien drobny szkopul.

Otoz w roznych krajach sa rozne oznaczenia skuterow Kymco.

Nie ktorzy Dinkiem nazywaja niemieckiego Yager lub azjatyckiego Techno.

Z kolei u Niemcow Dink jest dokladnie tym samym modelem co u Nas Bet&Win a w azji EGO.

Trza sprecyzowac, bo to ma dosc spore znaczenie :angry:

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Jedyne co moge powiedzieć w tym temacie, że prędzej czy póĽniej prawdopodobnie będziesz chciał się przesi??ć na co? mocniejszego (bo 125-tka na bujanie się w trasach to mało), nawet na jak?? 250 - tkę... W tym wypadku bym doradzał tańszy sprzęt a te 1 tys. zostawic na co? wiekszego w przyszło?ci... Kymco nie jest zł? mark?. :angry:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Już się nabujałem od 78 roku jeżdżę na motocyklu ostatnio EN 500. Skuter ma być narzędziem które pozwoli szybko dojechać do i wrócić z pracy. Korki w naszych miastach s? co raz większe a na szybk? budowę obwodnicy nie ma co liczyć. Więc jestem zdecydowany na 125cm bo w mojej ocenie to najlepszy wybór. Teraz trzeba tylko wybrać odpowiedni model

Odnośnik do komentarza
  • 0
Hmmm

Twój skóterek koniecznie musi być 125?? Może rozejrzy? sie za jak?? 250??

Widziałem kiedy? osobo?ci kymco movie 150 z przebiegiem 22tys i miało sie jeszcze całkiem całkiem pozatym żę pekł pasek... Skóterek bardzo dynamicznie ruszał. Nie wiem czy to ten sam silnik co w dinku tylko troszke większa pojemno?ć ???

Z Dinkiem 125 spotkałem 1 sztuke sprowadzon? bodajrze z włoch ale nic o niej nie wieadomo.. Ale co do wyboru ciężka sprawa

o hondzie jest tu link z opisemhttp://www.skutery.net/skutery.php?model=54

Niby kymco robiło kiedy? czesci dla hondy Jednak ta hondka jest znacznie nowoczesniejsza ma wtrysk i duże kółka. Cięzki wybór obstawiałbym raczej za hondk? jak masz zamiar smigać po mie?cie ;)

Kubusiu, trochę chęci i by? się dowiedział, że Kymco przez z gór? trzydzie?ci lat produkowało i czę?ci i całe pojazdy dla Hondy (SYM o cztery lata dłużej). Dalej mój ulubiony konik, czyli które niby japończyki s? produkowane w Japonii? Trudno znaleĽć. Więc reasumuj?c, Waldek dylemat wg. mnie polegać powinien na tym, który skuter Ci się podoba bardziej, który jest w lepszym stanie i ten kupuj!!! !tut !OKK ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jak nie robi Tobie róznicy marka .... to po co przepłacać ....Kymacki to bardzo dobre sprzęty ... niejednokrotnie lepsze od włoszczyzny .... stylistyka też na wysokim poziomie ... polecam Bet&Win ...jeżeli to ten sam co Dink ...ładny dynamiczny,wygodny, i mało pali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Może mieć dylemat, bo Kymco chociaż doskonałe i na dodatek tańsze :D , ale tuzinkowe, za? Hondzie udało się zrobić jak na ni? :D oryginalny skuter na większych kołach co to mniej trzęsie na naszych wybitnie fatalnych :D , dziurawych :D torach testowych dla zawieszeń zwanych drogami :D , ulicami :D itp(wyja?ni szczegóły Artix). :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...