Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kotlina Jeleniogórska 20-22 maja


Joasia70

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Sezon wycieczek krajoznawczych czas zacząć. Zgodnie z planem "Propozycji wyjazdów weekendowych i nie tylko na rok 2016" proponuję wyjazd do Kotliny Jeleniogórskiej - http://www.dolinapal...na-palacow.html

Plan jest taki:

termin 20 - 22 maj 2016

- ruszamy w piątek do południa i jedziemy do Jeleniej Góry , później kierujemy się w okolice Karpacza; zobaczymy 4 zamki ( zobaczymy bo albo są wypasionymi hotelami i oglądać można tylko z zewnątrz albo są ruinami które też można oglądać tylko z zewnątrz ) i zwiedzimy muzeum historii i militariów oraz wleziemy na jedną górkę żeby przecisnąć się przez kilka szpar i pooglądać panoramę Karkonoszy - Witosza

wieczorem grill, tańce, hulanki, swawole ( z umiarem bo ... )

- w sobotę zwiedzamy ( a raczej oglądamy z zewnątrz ) to co zostało z pałaców Doliny Jeleniogórskiej, szlajamy się bocznymi drogami, zwiedzamy Kościół Wang

wieczorem kolacja na miejscu

- w niedzielę po śniadaniu ruszamy w kierunku domów drogą nie koniecznie prostą ;)

Jeśli komuś nie pasowałby wyjazd już w piatek rano to może dojechać na miejsce popołudniem.

Cena:

nocleg ze śniadaniem 50 zł/osoba x 2 ( jak będą dzieci to jest możliwa negocjacja zniżki dla nich )

grill piątkowy: kiełbasa, karkówka, kaszanka, żurek i salatka oraz smalec domowy i ogórek - cena 35 zł

kolacja sobotnia ciepłe danie + dodatki - cena 25 zł

Przykładowe dodatki:

- swojskie wędliny (np. Pieczona karkówka i schab)

- salatka jarzynowa

- galaretki drobiowe

- śledź po kaszubsku

- jaja w sosie tatarskim

- salatka grecka

Obiady każdy we własnym zakresie podczas postojów.

To chyba tyle proszę o deklaracje :)

Termin zgłoszeń do 9 kwietnia ( termin ostateczny bo do 10.04 mam czas na rezerwację ), liczba miejsc ograniczona:

1. Joasia70

2 + 3. arturo-bb + Ewa B-B

4 + 5. KasiaP + MarP

6. Patryk

7 + 8. Ania 77 + krys70

9. Trebor

10. Grzech

11. Grześ

12. Jaki40

13. ziga

14. Migu

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Joasia70

    19

  • ziga

    5

  • Jaki 40

    4

  • Nibiru

    3

Top użytkownicy w tym temacie

  • Klubowicze

a to zależy jak liczyć ;)

1 maja to niedziela - liczymy, że to pierwszy weekend maja już ? jeśli tak to jedziemy w czwarty weekend maja, a jeśli liczymy pełne weekendy to w trzeci ;)

wyjazd jest na weekend: 20 ( piątek ) - 22 ( niedziela ) maja

zapraszam :)

Odnośnik do komentarza

Jako że mieszkam w sumie niedaleko od Jeleniej (dwie godziny jazdy) to z chęcią bym dołączył do Was na jeden dzień, trochę znam okolice i polecam na przyklad Kolorowe Jeziorka w tym rejonie do zobaczenia w czasie drogi powrotnej. Na ewentualny nocleg się nie piszę, bo mam stałe miejsce w Szklarskiej.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

nocleg zaplanowany jest w Miłkowie/k. Karpacza http://www.anna-osrodek.pl/galeria-zdjec-1640

Nibiru jeśli będziesz miał ochotę z nami pojeździć to zapraszamy

nikt nie ma ochoty na miejsce 13 na liście ? nie bądźcie przesądni ;) ... są tacy, którzy czekają na miejsca 14 i 15 ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

ziga z przykrością Cię wypisuję ale mam nadzieję, że poukładasz swoje sprawy i zapiszesz się na nowo

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

nikt nie ma ochoty na miejsce 13 na liście ? nie bądźcie przesądni ;) ... są tacy, którzy czekają na miejsca 14 i 15 ;)

Dlatego 13-kę trzeba zostawić pustą lub całkiem pominąć w liczeniu jak to się robi w niektórych hotelach z pokojami lub piętrami ( nie ma takich ;) )

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

ja lubię 13 :) mogę się tam przenieść ;)

o na przykłąd tak ;)

1 + 2. arturo-bb + Ewa B-B

3 + 4. KasiaP + MarP

5. Patryk

6 + 7. Ania 77 + krys70

8. Trebor

9. Grzech

10. Grześ

11. Iza

12. Jaki40

13. Joasia70

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Jacek może być ? ;)

Odnośnik do komentarza

Asiu miejsce :osama: 13 samo się rozwiązało Jza nie da rady pojechać. Czy weźmiecie ze Sobą słomianego wdowca czyli mnie - bede kurde grzeczny :shutup:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

jeśli ktoś jeszcze się waha to proszę się do jutra zdecydować i zapisać bo w niedzielę rezerwuję noclegi i wysyłam zaliczkę

Odnośnik do komentarza

Witam jestem nowym użytkownikiem forum mam na imię Sebastian i jestem z Opola,mnie nie znacie ale jeżdził z wami mój brat Darek z Zabrza (Darhem).

Mam pytanie czy ja mógłbym przyłączyć się do was i pojeżdzić ale tylko w piątek bo niestety w sobotę i niedzielę pracuję.

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza

Witam. Jak już będziecie w Jeleniej znajdźcie czas na wjazd na górę Szybowcową. Przy dobrej widoczności przepiękna panorama Karkonoszy i kotliny . Polecam również zaporę na Bobrze w Pilchowicach. Naprawdę warto. Gdyby była potrzebna pomoc chętnie poprowadzę .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

no to grupa się wyklarowała :) robie więc rezerwację, w razie potrzeby na PW wyślę Wam nr konta celem przesłania kasy na zaliczkę

Sebek zapraszamy, w piątek pewnie koło 13 będziemy w okolicach Pałacu Paulinum skąd zaczniemy trasę przez Kotlinę Jeleniogórską

warrant dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

do uczestników wyprawy powrócił syn marnotrawny ... ziga ;) znów jest na 13 ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

no więc tak ....

za tydzień 20 maja 2016r. ;)

spotykamy się o 9.30 na MOP Kozłów - McDonald: tankowanie, powitania, kawa ( kolejność dowolna ;) ) i ruszamy ładnym szykiem, jak to tylko burgmaniacy potrafią ;) do Jeleniej Góry by koło 14.00 rozpocząć od Pałacu Paulinum "zwiedzanie" pałaców i zamków Kotliny Jeleniogórskiej , potem porozglądamy się za jakimś obiadkiem

a później dalej w drogę rozglądając sie raz w prawo raz w lewo ruszymy w kierunku naszej bazy by zdążyć na 19.00 na grila i balujemy jak kto długo chce :) albo da radę ;)

a w sobotę 21 maja 2016r. ;)

wstajemy, jemy śniadanko i o 10.00 wyjeżdżamy by .... o 11.00 wejść do kopalni uranu w Kowarach ( kurde ja to mam mientkie serce ;) Ewa, Artur, Patryk to dla Was :) ) , po godzinnym chodzeniu podziemiami ruszamy by przejechać trochę dróg, zobaczyć kilka ruin i koło 14.00 dojedziemy do Karpacza gdzie w okolicach kościoła Wang Patryk zaprasza nas na "żydowskie żeberka wieprzowe w sosie słodko-kwaśnym" ; po pysznym obiadku ruszamy na dalsze zwiedzanie kotliny Jeleniogórskiej by wieczorem wrócić do naszego pensjonatu na kolację

no i niedziela 22 maja 2016r. ;)

po śniadaniu ruszamy do domów, mamy do przejechania bocznymi drogami ok 400 km więc w godzinach wieczornych siadamy na kanapach/fotelach/krzesłach/czy na czym kto lubi w domach

ps. jeśli ktoś nie rusza z nami rano proszę dać znać żebyśmy nie czekali

Odnośnik do komentarza

Jeśli nic nie stanie mi na przeszkodzie to jak pisałem wcześniej dołączę do Was na sobotnie zwiedzanie. Do Milkowa mam 150km więc spokojnie koło siódmej sobie wyjadę. Służę też radą co można zobaczyć w okolicy ☺

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

a w sobotę 21 maja 2016r. ;)

wstajemy, jemy śniadanko i o 10.00 wyjeżdżamy by .... o 11.00 wejść do kopalni uranu w Kowarach ( kurde ja to mam mientkie serce ;) Ewa, Artur, Patryk to dla Was :) )

Asiu wielkie dzięki. :clapping:

Moje motto to : Wycieczka bez złażenia pod ziemię to nie wycieczka :confused:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...