Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda Forza 125 dla wysokiego?


Alexander

Pytanie

Witam wszystkich Forumowiczów.

Bardzo proszę o opinię do pytania jak w temacie. Mam 190 cm wzrostu, długość wewnętrzna nogi to 90 cm.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam 186 i szyba też dla mnie ciut za niska więc dołożylem deflector i jest ciut lepiej

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

A w jakim rozmiarze ten deflektor powinien być? Bo szerokość to chyba największa (czyli ok. 30 cm), natomiast z wysokością raczej nie należałoby przesadzić. No i jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mój deflector ma 13 cm wysokości i jak dla mnie to za mało przy 186 cm wzrostu. Myślę o kupnie czegoś w okolicy 20 cm. Wygląda to tak:

d525fdf64cc42f36b9ec33c4940ec2cf.jpg

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dwaj polscy producenci mają w ofercie max. 17 cm. Dedykują je dla krótkich szyb ale chyba nie będzie problemu z wysuniętą szybą do oporu w Forzie?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mierzyłem Hondę mam 191 było ok. A wybrałem Yamahe Xmax i jeżdżę bez problemów .

Wysłane z mojego SM-G900FD przy użyciu Tapatalka

Cześć Siewicz .Czy przed wyborem honda vs yamaha jezdzileś na forzie.? Mam w rezerwacji na jutro forze i x-maxa iron i cholera zbieram opinie pomocne do wyboru . Mam 183 cm wzrostu. Jedyne co mogę ocenic to to ze na x maxsie lepiej mi sie siedzi

Nie mam niestety możliwości przejechania się bo nie maja sztuk do jazd testowych...

Może coś dodasz od siebie . Dzięki.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja mam 195 cm i nie narzekam na pozycje i ilośc miejsca.

Po trasie 400km a i owszem dupa bolała ale jeśli chodzi o kręgosłup i nogi to bez jakichkolwiek problemów.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kupiles? Chetnie poznam recenzje osoby, ktora korzysta z takiej szyby.

Witam,

Po pierwsze chcilem się przywitać,

a po drugie to dwa miesiące temu dokonałem nabycia drogą kupna własnie takiej szyby. Sprowadziłem ją sobie z http://www.forza125s...windshield.html Francji, ale jak widzę cena w PL jest podobna.

Moje oczekiwania co do poprawy komfortu jazdy nie do końca się spełniły.

Plusy:

- rzeczywiście jak się podniesie maksymalnie do góry to robi się zdecydowanie ciszej i komfort jazdy się znacznie poprawia.

Minusy:

- maksymalnie podniesiona do góry szyba w czasie deszczu doproawdza do tego, że nie dośc ,że mamy ograniczponą widoczność z powodu mokrej szyby, to i zmniejszony 'owiew' (nie wiem jak to nazwać) kasku powoduje,że woda z szyby kasku też nie spływa tak ochoczo jak bez szyby

-należy więc opuszczać maksymalnie szybę podczas deszczu, ale patrz punkt powyżej w 'plusach'

-szyba jest tak jakoś dziwnie wyprofilowana u jej dołu (jakieś takie quasi owiewki na manetki), że dokładnie włazi w pole widzenia lusterek boczych.

Nie jest to jakaś masakra, ale lekko irytujące zjawisko.

-podejrzewam,że spalanie wzrasta o jakieś circa about 0,1L/100km czli statystycznie nieznamiennie

MImo wszystko, ja nadal z nią jeżdżę (bo ciszej jest zdecydowanie i łba nie urywa po godzinie jazdy) a jak mnie złapie deszcz to ją maksymalnie opuszczam do dołu. Taki paradoks.

To co osobiście chciałbym zmienić w swojej Forzy to kanapa - podwyższyć o jakieś 2-3cm siedzisko dla kierowcy i przesunąć ten uskok dla plecaka jakieś 3-4cm. Wynika to z moich garbarytów (192cm wzrostu). Ale chwilowo jakoś nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu. Na forach zagranicznych dużo jest podobnych tematów (głównie dotyczących PCX) rozwiązywalnych głównie dzięki firmom z Tajlandii. Dla Forzy nie znalazłem czegoś takiego. Jakby ktoś miał jakieś idee w tym temacie to prosze o info.

pzdr

Jacek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...