Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Co wybrać w klasie 125


Gość Waldek

Pytanie

Jestem zainteresowany przesiadk? z motocykla EN 500 na skuter klasy 125. Podstawow? przyczyn? takiej decyzji s? trudno?ci komunikacyjne w naszych miastach i co raz więcej czasu spędzonego w korkach. Jeżdżę do pracy samochodem mój EN nie bardzo nadaję się do lawirowania między autami. Postanowiłem przesi??ć się na skuter. My?lę ,że klasa 125 będzie akurat. Pojazd prócz dojazdów do pracy ma być wykorzystywany na wycieczki tak do 100km oczywi?cie z żon?. Już się wstępnie przypatrzyłem ofercie sprzedawców i wydaję się ,że najbliższy moim oczekiwaniom byłby skuter SH125i lub Dylan Hondy. Dzisiaj przeczytałem na Waszej stronie o Burgmanie 125 nowej wersji która ma się pojawić w 2007 roku. Do tej pory w Polsce sprzedawano tylko Burgmana 150. My?lę ,że to też jest interesuj?ca propozycja przystaj?ca do moich oczekiwań. Nie mam wiedzy praktycznej na temat tych modeli może podpowiecie mi ,który wybrać. Z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Klubowicze

Witaj! :lol:

Je?i koniecznie zależy Ci na skuterze o poj.125 i chcesz nim jeĽdzić po mie?cie i w krótkie trasy to zdecydowanie polecam Burgmana 125. Nie musisz czekać na model 2007 - możesz poszukać używanego, gdyż sprowadzane s? do nas wła?nie 125-tki od rocznika 2002.

Ja jeżdże Burgmanem 150 codziennie w korkach po Wrocławiu i muszę powiedzieć, że spisuje się znakomicie. A je?li chodzi o jazdę z pasażerk? to faktycznie będziesz odczuwał brak mocy, ale wygoda (zwłaszcza na tylnim siedzeniu !holiday ) może to zrekompensować.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru!

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jestem zdecydowany na pojemno?ć 125 cm . Większo?ć przejechanych kilometrów będzie solo 95%. Osi?gi s? spraw? drugorzędn?. Codzienny dojazd do i z pracy to 10km.Wycieczki we dwoje będ? dwie w sezonie i nie koniecznie 100km. Mniejsza pojemno?ć to jednak mniejsze spalanie. Jak teoretycznie rozważam co wybrać to wydaję mi się ,że SH 125i jest mi najbliższy. Burgman wydaję się mniej poręczny może kto? napiszę na temat własnych do?wiadczeń z tymi modelami. Jeżeli chodzi o zakup to jestem zdecydowany na kupno nowego skutera.

Odnośnik do komentarza
  • 0

A ja bym Ci poleciła nowego Pantheona (Honda) 125 ...wizualnie bardzo ładny, pakowny ,i naprawde mało pali

Ale o szczegóły musiałbys zapytać Mirka

znadziesz go na naszej stronie (adres pod moim podpisem)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Polecam Suzuki Epicuro. Do?ć duża szyba chociaż kanapa wydaje mi się, że powinna być wygodniejsza lecz to i tak lepsze niż w 50-tkach.

Yamaha Majesty: kanapa już wygodniejsza. Wygl?d zegarów trochę przestarzały jak na t? klasę. Moim zdaniem jest to rozbydowana 50-tka chociaż po mie?cie jest rewelacyjna.

Malaguti Madison (obecnie go posiadam) w wersji 125: silnik ten sam co w Majesty 125 chociaż trzeba uważać bo maj? one założone jakie? dziwne blokady, które ograniczaj? prędko?ć. Kanapa bardzo wygodnia i miękka. Zaleta to lusterka, które s? czę?ci? plastiku przedniego lecz maj? wadę, mianowicie osoba wysoka ma trudno?ci w ich wyregulowaniu i uważam,że zakres regulacji również jest ubogi.Jazda jest przyjemniejsza niż w Majesty. Trzeba wspomnieć, iż promień skrętu jest większy niż w Majesty i łatwiej skuterkiem wycofywać.

Oczywi?cie burgman 125 jest najlepszy w tym segmencie lecz niestety najdroższy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0
Jestem zdecydowany na pojemno?ć 125 cm . Większo?ć przejechanych kilometrów będzie solo 95%. Osi?gi s? spraw? drugorzędn?. Codzienny dojazd do i z pracy to 10km.Wycieczki we dwoje będ? dwie w sezonie i nie koniecznie 100km. Mniejsza pojemno?ć to jednak mniejsze spalanie. Jak teoretycznie rozważam co wybrać to wydaję mi się ,że SH 125i jest mi najbliższy. Burgman wydaję się mniej poręczny może kto? napiszę na temat własnych do?wiadczeń z tymi modelami. Jeżeli chodzi o zakup to jestem zdecydowany na kupno nowego skutera.

Cze?ć.

Jeszcze niedawno stałem przed podobnym dylematem. Ostatecznie wybrałem 250-tkę, ale przez długi czas zastanawiałem się nad now? 125-tk?, szczególnie że salony kusiły dobrymi cenami egzemplarzy z 2005 roku. Niestety trudno znaleĽć użytkowników, czy dokładniejsze informacje na temat takich skuterów jak Honda Dylan czy SH125i.

Najwięcej można poczytać o Majesty 125, przez długi czas był to mój faworyt. Wysoka jako?ć, dobre osi?gi i ten piękny srebrny kolor... teraz za 13 tys. zł wydaje się propozycj? wart? przemy?lenia.

Co do Hond, to niestety nawet nie miałem możliwo?ci ich zobaczenia "na żywo". Dylan ma 14 KM i masę jedynie 100 kg, więc osi?gi mog? być niezłe. Plus za 13 calowe koła.

Jeszcze większe ma SH125i (16 cali) i domy?lam się, że również z tego powodu to Twój faworyt.

Dla mnie minusem w skuterach Hondy jest krzesełkowa pozycja, jak? musisz zaj?ć za kierownic?. Ale z drugiej strony je?li masz zamiar jeĽdzić głównie w mie?cie, to w niczym nie będzie Ci to przeszkadzać, a wręcz odwrotnie.

Kończę moje luĽne przemy?lenia, niestety oparte jedynie na teorii, a nie praktyce. Najlepiej gdyby? mógł obejrzeć z bliska każdy skuter - usi??ć, pomacać i zdecydować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Witaj ponownie! :)

Tak jak pisałam Burgman spisuje się znakomicie w korkach. Przyznaję, że też miałam pewne obawy co do jego poręczno?ci je?li chodzi o lawirowanie między autami, zwłaszcza że przed nim jeĽdziłam mał? 50'tk?, kóra można powiedzieć że mie?ciła się praktycznie wszędzie. :) I największym zaskoczeniem było dla mnie to, że Burgi mie?ci się wszędzie tam, gdzie mie?ciła się 50'tka :) Wła?ciwie to nie odczułam żadnej różnicy np. czasowo wcale nie jestem wolniejsza. Tak więc tu nie musisz się obawiać - za to gdy już nadarzy Ci się okazja do przejażdżki we dwoje to na pewno nie usłyszysz od pasażerki, że niewygodnie, ciasno itp. :) A z kolei jeżdż?c solo po mie?cie mocy wystarcza spokojnie na objechanie większo?ci aut - start spod ?wiateł to "specjalno?ć" Burgiego. Poza tym chciałabym Ci w tym miejscu zwrócić uwagę na jedn? niesamowicie wygodn? rzecz - a mianowicie ogromny bagażnik pod siedzeniem! To naprawdę się przydaje i jest moim zdaniem wielkim plusem tego skutera. Naprawdę polecam Ci ten sprzęt i my?lę że byłby? z niego zadowolony.

Ale skoro jeste? zdecydowany na zakup skutera z salonu to wszystko zależy od tego,kiedy chcesz zacz?ć jeĽdĽić. Bo je?li już teraz to faktycznie przegl?dnij dokładnie ofertę Hondy (a zwłaszcza przyjrzyj się Pantheonowi), ponieważ Burgman 125 nie jest jeszcze dostępny. A je?li zamierzasz przezimować i zacz?ć jeĽdzić na wiosne to masz jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji i do tego będziesz mógł przebierać w modelach 2007 :)

Pozdrawiam serdecznie i powodzenia w podejmowaniu decyzji! :)

P.S. Przepraszam bardzo za błędn? informację - Qwaki informuje, że można już u niego w LCM Sokół nabyć Burgmana 125 model 2007 (i to z dostaw? do domu :) )

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jako że każdy swoje chwali :)

To ja rzuce kolejn? propozycje jak? jest Aprilia Atlantic 125/200/250

02_ls.jpg

Jest to naprawdę fajny skuterek ... duży, wygodny i ładny a przy tym do?ć tani w utrzymaniu. Jest większy od majesty i chyba nawet madisona ale przeciskanie się nim w korku jest naprawdę łatwę ... wysoko umieszczone lusterka, niezbyt szeroka "buda", i "chooperowa" kierownica sprawiaj? że wła?ciwie nie odczułem róĽnicy między atlant? a 50 ... no może poza moc? :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

a ja mam Epicuro, jestem duzy ukryc sie tegi nie da !pomidor, czasami jezdze z 2 osoba i jest naprawde wygodnie. Skuter godny polecenia, w miasto rewelacja ... polecam. A i chyba najwazniejsze, kazda czesc jest dostepna w ciagu 48h i chyba to jest najwazniejsze :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Każdy chwali swoje :) więc i Ja !pomidor .... polecam:

Kymco Bet&Win 125 4T http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...820/137428208_1

BBBCC0_s.jpg

Bardzo zwinny idealny do miasta ... małe zużycie paliwka max do 3 litrów.

Chętnie bym go sobie pozostawił po sprzedaży Xcitinga.

Póki co jest do oddania Bet&Win-ek

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam,

Ja również jestem jeszcze w posiadaniu Epicuro 125 - do miasta idealna sprawa - naprawdę polecem - pojemno?ć też jest wystarczaj?ca.

Natomiast je?li chcesz pogodzić jazdę w 2 osoby oraz małe wypady za miasto to wydaje mi się, że 125, tak jak słusznie pisali inni klubowicze to troszę za mało. Polecałbym co? o większej pojemno?ci.

P.S.

Gdyby? był zainteresowany Suzuki Epicuro - to daj znać.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeżeli starczy Ci kasy to bym polecał Yamahę X-Max. 250ccm, duże koła daj?ce sobie radę z pseudodrogami w naszej dziurawej OjczyĽnie, dynamiczny i niesłychanie pojemny. !wolf Mniejsze to zapewne SH (duże koła), Dylan, Kymco B&W. Jak kupisz to się pochwal, pozdrawiam Jacek Gradomski !guns

Odnośnik do komentarza
  • 0
....pogodzić... jazdę w 2 osoby oraz małe wypady za miasto to wydaje mi się, że 125, tak jak słusznie pisali inni klubowicze to troszę za mało.

dwie osoby, sierpień '06:

warszawa - kazimierz d - nałęczów - lublin - zamo?ć - warszawa

na 125ccm a dokładnie 124ccm !guns spokojnie lec?c 90-tk? .

oczywi?cie miejscami przydałoby się 250, a i 650 nie było by za dużo - cięzkie pozdrowienia dla "lysego" BMW - ale i bez tego nie było tragiedii.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

To może ja polece nie co? na czym sam jeżdżę tylko to co uważam za najlepsze (moim zdaniem) w swojej klasie.

Je?li zależy Ci na dobrych osi?gach, ekonomice a także bezusterkowo?ci to szukaj Hondy Pantheon 125 po 2003 roku. Z tego co wiem jest to jeden z nielicznych (jeszcze) skuterów klasy "125", który jest produkowany w Japonii. Pozatym w moim odczuciu bardzo atrakcyjny optycznie, posiada duży kufer pod kanap? i jest wygodny nawet na dalszych dystansach.

Jedynym ale chyba do?ć poważnym problemem będzie znalezienie w naszym kraju odpowiedniego egzemplarza. Większo?ć tego co do nas trafia to powypadkowy złom z Włoch lub Francji. Czasem można spotkać ładn? sztukę z Niemiec ale trzeba być cierpliwym.

Je?li nie Pantheon to na drugim miejscu postawiłbym Majesty 125 bo rozumiem, że BMW C1 z racji braku możliwo?ci wożenia pasażera odpada. O Majesty 125 znajdziesz wiele postów w naszych archiwach forumowych.

Warto też rozważyć zakup Kymco B&W 125. Posiada dobry stosunek ceny do jako?ci.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dziękuję wszystkim którzy się wypowiedzieli. Szkoda ,że nikt nie jeĽdzi na SH . Pantheon 125 jest w Polsce nie dostępny u oficjalnych sprzedawców, więc odpada z tej rywalizacji. Faworytami s? Burgman SH, Dylan, YP. Może jeszcze wyrazicie swoj? opinię o silnikach montowanych w tych skuterach. Czy silnik Yamachy jest lepszy od Hondy czy gór? jest Suzuki. Chodzi o klasę 125 i to silniki montowane w skuterach. Wszystkie s? czterosuwowe chłodzone płynem i pewnie maj? welozaworowe głowice. Jednak różni? się pewnie elastyczno?ci?, kultur? pracy, ilo?ci? zużywanego paliwa, często?ci? dokonywanych przegl?dów, trwało?ci?.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tu króluje Honda, przykładem niech będzie opisana Honda Spacy w zasadzie niezniszczalna dopóki idiota ni? nie bedzie jeĽdził (np. bez oleju), ale na to nie ma rady. !w00t

Odnośnik do komentarza
  • 0

Możesz rozważyć jeszcze cosik rodem z Francji - Peugeot: Elyseo lub jego następca Elystar. Obie ?liczne, typowo miejskie 125-tki. Wada to bęben z tyłu (tarcza dopiero w 150-ce). Pojazdy typowo miejskie radz?ce sobie dobrze z krótk? turystyk?. Zwrotno?ć i dynamika !piwko - bdb. Dodatkowy plus to przestrzeń pod kanap? - ogromna, można obyć się bez kufra.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...