Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Podróż na Białoruś


jac555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że rzuciłem temat wyjazdu na Białoruś muszę się przyznać że ja również muszę odłożyć wyjazd ze względów niezależnych ode mnie, ale jeśli tylko wyprostuję wszystkie swoje sprawy to na pewno w przyszłym roku wrócę do organizacji wyjazdu .I zapraszam wszystkich kolegów zainteresowanych takową wyprawą do śledzenia wątku na forum bo na pewno jeszcze nie raz wrócę do tematu . Pozdrawiam Jacek i szerokości na wakacyjnych dróżkach

Odnośnik do komentarza

Przypadkiem trafiłem na stary temat, więc odnowię wspomnienia, może ktoś skorzysta...

Pomijając całe polityczne gówno - BYliśmy z Kumplem w BY w 2014, czyli jeszcze przed wojną (na pełną skalę), miałem spisane różne informacje, oczywiście przez lata mnóstwo rzeczy się zmieniło ale jeśli coś/kogoś interesuje, to mogę odszukać zapisków...

Dla informacji - moje wyjazdy, to przede wszystkim kontakt z przyrodą, architekturą, historią, obowiązkowo kosztowaniem lokalnej kuchni, unikam tłumów i miejsc obsianych turystyczną stonką z hotelami* oraz xxx gwiazdkowymi restauracjami włącznie, więc w tematach "ekskluzywnych" nie pomogę...

*W hotelu nocowaliśmy tylko raz, w Naroczu, do czego zmusiła nas wyjątkowo wilgotna aura. Nie mogąc znaleźć noclegu w różnych ośrodkach, gdzie nie chcieli nas przyjąć bez oficjalnego "skierowania" (co było charakterystyczne dla BY, tak jak u nas za PRL-u) zdesperowany... zatrzymałem... gazika z... Milicją... Milicjanci byli w prawdziwym szoku, chyba 1 raz ktoś ich zatrzymał a nie na odwrót... jednak nie tylko pokazali gdzie jechać, ale... eskortowali nas niemal pod same drzwi największego (rzekłbym - ekskluzywnego) hotelu Narocz w Naroczu przy samym jeziorze Narocz. ;)

W skrócie:

Białoruś - obalanie murów/mitów.

Dystans: ok. 2000km.
Czas: 5.5.2014-11.5.2014.
Punkty PL:  Milejczyce, Kleszczele, Czeremcha (DK66), Kuźnica, Supraśl.
Punkty BY: Kamieniec, Prużany, Rużany (1 nocleg), Słonim, Zelva, Dziarecyn (2 nocleg), Nowogródek, Mir, Lida, Narocz, Grodno, itd.
Powrót "w dół" przez kolejne mniejsze miejscowości w stronę Supraśla.
 
Kilka moich fotek...
 
Obrazek
 
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...