Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Podróż na Białoruś


jac555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktoś z kolegów był z wycieczką skutem na Białorusi zamierzam pojechać tam w przyszłym roku i szukam jak najwięcej informacji jak podejść do tematu od czego zacząć żeby się nie zapętlić co i gdzie załatwić jakie dokumenty ile kasy trzeba zabrać czy można tam spokojnie zatankować wynająć kwaterę i wogóle wszystko co jest ważne w tym kraju Za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczny i zobowiązany Pozdrawia Jacek

Odnośnik do komentarza

Pozdrawiam Kolegę z Olsztyna :-) Gratuluję pomysłu. We wrześniu byłem w Kazachstanie, co prawda samochodem (moje Skuterinio trochę małe) Ale wymieniam, także 500 szukam. Wracając do tematu jak już ogarnąłem sprawy Kazachskie i Rosyjskie i zacząłem czytać o Białoruskich to... pojechałem przez Litwę i Łotwę ;-) Ja zacząłem od zainstalowania iPolak są tam wszystkie najważniejsze informacje. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kiedyś Burgmania była całą bandą na zlocie w Pińsku na Białorusi :)

Z relacji z pewnością wyczytasz jakieś info, które mogą być pomocne -> http://www.burgmania...mid=123〈=pl

>>>Dodatkowa ZAPOMNIANA galeria<<< :)

Ps. Ech, a to już blisko 10 lat temu... ależ ten czas leci :msn-cry:

Ps2. Urzekająca fotka ze zlotu ;)

005.jpg

No i czasu na granicy na zrobienie fotki było spooooro :)

062.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć.

Jako iż byłem na Białorusi kilkukrotnie, niestety samochodem ale zawsze.....

Po pierwsze wiza....jest załatwiania dosyć sporo bo nie dość że musisz odstać swoje pod ambasada to jeszcze musisz za nią zapłacić tylko w jednym banku i to euro....

Druga sprawa to ubezpieczenie zdrowotne tylko w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Jednak do ogarnięcia w tydzień. ...

Na granicy przełęcz myślę w jakieś 2,3 godziny......

Co do paliwa to na każdej stacji kosztuje tyle samo wiec nie ma większego problemu poza tym ze czasami możesz zapłacić tylko euro bo jesteś obcokrajowcem. Ja miałem takie dwa przypadki...ale czym dalej od granicy tym lepiej.

Noclegi. Nie masz się co spodziewać kwater takich jak u nas..... albo oficjalne hotele....ale coraz więcej jest ofert na airbnb....

Ceny mocno rosyjskie.....ale idzie się dogadać.

Inna kultura jazdy na drogach ale nie ma się co bać. ....

A tak na marginesie....gratuluję pomysłu. ....

Może jak czas pozwoli to się przyłącze. ..

Jak byś miał jakieś dalsze pytania to dawaj....postaram się pomóc

Pzdr

Wojtek

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Witam nad projektem wyjazdu na Białoruś myślę już od paru lat jest to dla mnie podróż sentymentalna a zarazem powrót do korzeni .Postanowiłem udać się do miasteczka Ilja skąd w 1945 r moja babci z trójką małych dzieci i najbliższą rodziną zostawiając dorobek całego życia musieli uciekać do Polski . I ja po 70 latach postanowiłem że pojadę tam i zobaczę czy jeszcze tam stoi rodzinny dom mojej mamy i cioci . Wspiera mnie w tym pomyśle cała rodzina i dopinguje żeby sprawdzić czy jeszcze tam coś zostało . Ot i cała tajemnica wyjazdu a że przy okazji zwiedzę i zobaczę inny kraji poznam inną kulturę to już moje. Wstępnie wyjazd planuję na wrzesień 2016r bo wtedzy będę miał urlop i jeśli znajdą się chętni żeby mi potoważyszyć w mojej wycieczce to serdecznie zapraszam im nas więcej tym raźniej . Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak wyżej, tylko w moim przypadku historia miała miejsce w okolicach m.Lida, gdzie urodził się mój Ojciec i mieszkają jeszcze jacyś krewni. Dzisiaj idę do fotografa a jutro składam wniosek o nowy paszport.

Borau.

Odnośnik do komentarza

To miłe że nie tylko ja mam chęć odwiedzić ziemie naszych przodków i zobaczyć choć trochę inny kraj i poznać tamtą kulturę . Może być to nielada przygoda i doświadczenie pojechać gdzie jeszcze jest żywy komunizm

Odnośnik do komentarza

Do Białorusi, co prawda bez wątków sentymentalnych także i mnie ciągnie. Nie wychylałem się, ale jak jest wstępna zgoda pomysłodawcy, to i ja wstępny akces składam. Tym bardziej, że wrzesień to dla mnie termin optymalny. Tylko jeszcze skuterek muszę kupić ;-)

Odnośnik do komentarza

No to super że może zbierze się nas całkiem fajna kompanija co prawda to prawie rok ale do takiej wyprawy należy się dobrze przygotować :rolleyes1:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To i ja się dołączę do wątku i do porad. Jak Elvis powyżej napisał, rzeczywiście myślimy o wyjeździe, choć dla nas to dodatkowe 2-3 dni :) I ja jestem pomysłodawcą naszego zachodniopomorskiego pomysłu.

Ja już odbyłem taką sentymentalną podróż do miejscowości Szarkowszczyzna i Głębokie. W pierwszej urodziła się moja mama, a w drugiej mieszkała do końca wojny, skąd "uciekła" do Polski, kiedy zagościli się tam zwycięzcy ;)

Najpierw porady: wizę można wyrobić w wybranych biurach podróży. Ja mam sprawdzone w Szczecinie, gdzie wyrabiałem wizę. Sadze, że w Olsztynie też moze się takie znaleźć. Białoruską wyrabiałem w 2006r. I wtedy odbyłem podróż. Autem. Czas około dwóch tygodni, wszystko załatwiło biuro podróży. Nie pamiętam ceny. Generalnie była to wiza turystyczna, z voucherem turystycznym i obowiązkowym ubezpieczeniem. Miesiąc temu wyrabiałem turystyczną wizę rosyjską, też przez to samo biuro podróży. Cena 500 zł (wiza, voucheri ubezpieczenie). Czas - dwa tygodnie. Bez konieczności jazdy do ambasady.

Generalnie jest pięknie. Tak jak znielubiona Zofia Nałkowska pisze Nad Niemnem, to przyroda rzeczywiście jest piękna, Niemen i okolice rownież. Ludzie są otwarci i pomocni. My szukaliśmy domu, w którym 65 lat temu mama mieszkała z rodziną, to ludzie bardzo chętnie nas naprowadzali, a jedna pani powiedziała, że jak znajdziemy, to mamy do niej przyjść na obiad.

Stan głównych dróg był niezły, sporo szutrówek, ale w dobrym stanie. Warto zobaczyć Mińsk. Głębokie - miasto z historią, w której mieszkał Dołęga-Mostowicz (ten co napisał m. In. Karierę Nikodema Dyzmy). Ceny były niewygórowane, a w sklepach podstawowe produkty dostępne. Kultura jazdy rzeczywiście inna, ale moim zdaniem bezpieczniej niż w Rosji (byłem w tej ostatniej dobrych kilka razy i to, co w Internecie, to tak jest). Milicja nieprzekupna. Nie tak jak na Ukrainie. Mam koleżankę Białorusinkę i ona zaleciła zapłacić mandat i nie dyskutować. I rzeczywiście - zatrzymali mnie na dwupasmówce z Brzescia do Mińska. Kilka km wcześniej był remont i ograniczenie do 40. Kawałek dalej wydawało mi się, że była ulica, która odwołuje ograniczenie. Kilkaset metrów dalej stali z radarem. Jechałem 90, zapłaciłem równowartość 30 zł :)

Najbardziej denerwująca jest granica. Trzeba odstać swoje, ludzie kombinują i się wpychają, a pogranicznicy nieprzyjemni.

Jak znajdę zdjęcia, to je wkleję.

No i przypomnę, że to było w 2006r.

Acha, kiedy robiłem zdjęcie pałacu Łukaszenki podszedł do mnie sołdat z lotniskowcem na głowie i powiedział, że nielzja. Więc mu pokazałem, co zrobiłem (bo to cyfrowy już aparat był). On popatrzył i odparł: сохраните на память. :)

Tu załatwiam wizy: http://grelandtour.com.pl/wizy-na-bialorus/

O, pierwszy z brzegu w Olsztynie: http://www.mazur-tourist.com.pl/main01f9.html?fid=150&pg=2

Odnośnik do komentarza

Ok! Jej Wysokość zagościła w moich skromnych progach, Więc czym jechać jest! (na wiosnę będę szukał nowego domu dla Cygnusa na razie Kólowa i jej poddany goszczą razem pod moim dachem) Planujemy, działamy, jedziemy!

Odnośnik do komentarza

Gratulacje z zakupu nowego skuta planujemy planujemy ja na razie odprowadziłem swoją bestyjkę na mega przegląd przed wiosenny i zakupiłem nowy kask ! A po sezonie jak już przełożymy opony bo pracuję w wulkanizacji to polatam po Olsztynie po biurach podróży i zobaczę w którym mi załatwią wizę ubezpieczenie i voucher bo nie mam czasu latać po ambasadach tak że cały czas na łączach i pod parą :lamo:

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich.

Trochę odśwież temat.

Tak sobie piszemy ale chyba nie padł najważniejszy fakt.

Termin i długość wyjazdu....no i najważniejsze. ....trasa. ....

Może zróbmy jakiś zestaw terminów a potem jakieś losowanie....czy coś. ...

Ze świątecznym pozdrowieniem

Wojtek

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

1. Informacje wizowe:

http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_issues/visas/

2. Opłaty:

http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_is ... as/taryfa/

3. Wniosek wizowy:

http://www.mfa.gov.by/docs/visa_forms/polish.pdf

Zamierzam ale w 2017. Robiłem przymiarki na moto wiele razy i jakoś nie wyszło a mieszkam w sumie niedaleko od granicy. Wzdłuż samej granicy jeździłem wielokrotnie. Głównie na enduraku. Byłem samochodem na Białorusi ale ładnych parę lat temu. Jest ciekawy film z ADV Rider o tej tematyce:

Odnośnik do komentarza

Witam wracam do wątku wyjazdu na Białoruś jako że nowy rok nastał to zaczołem się rozglądać jak by tu w miarę bezboleśnie wizę ogarnąć i po poszukiwaniach znalazłem biuro podróży Mazur Turist które podejmie się załatwienia za mnie wszystkich papierów do wyjazdu . I stwierdziłem że kwota 270zł za całość to jest do przełknięcia zważywszy wyjazd czas i paliwo do Wawy albo Białegostoku po wizę to też kosztuje i to nie mało . Tak że wiem już więcej i tylko czekać na upragniony urlop i wrzesień :russia:

Apropo wyjazdu bo widzę że ktoś zapytał to planuję na początku września a priorytetem dla mnie jest odwiedzenie miejscowości ILIA i pozwiedzanie jej poszukiwanie rodzinnego domu mojej mamy i jej rodzeństwa zrobienie fotek na pamiątkę jeśli coś pozostało po zabudowaniach ,a potem to gdzie dusza zapragnie i skuter dowiezie .Jak wyżej pisałem cena wizy jest na 3 dni a po tym terminie należy opuścić Białoruś i tak pomyślałem że można wracać przez Litwę zwiedzić Wilno i co nam do głowy wpadnie. Taki mam plan i czekam na propozycję od zainteresowanych wypadem kolegów jak każdy coś dorzuci i dopowie może wyjść z tego fajna wyprawa ! Pozdrawiam Jacek i czekam na propozycje

Odnośnik do komentarza

Wójku Biedaku niema problemu z dłuższą wizą tylko wszystko związane jest z ceną za tą wizę pan w biurze podał mi cenę za załatwienie wizy 3 dniowej a cena za większą ilość dni jest na pewno większa ale to wszystko jest do dopytania i do załatwienia . Należy sprecyzować co chcemy zobaczyć co zwiedzić gdzie się kimnąć i jaką ilość gotówki należy posiadać ze sobą ? wiadomo że główną walutą są ruble ale za dolary załatwisz wszystko , a tak poza tym to musimy się kiedyś spotkać w realu a nie pisać na forum bo co rozmowa na żywo to i można wszystko załatwić szybciej i sprawniej . :lightbulb:

Odnośnik do komentarza

Może się mylę, ale trzeba się chyba określić we wniosku wizowym gdzie się będzie jechało i przebywało. Jeśli chcesz jednym przejściem wjechać a innym wyjechać to jest wiza tranzytowa wtedy. Ale pewnie biuro, w którym to ogarniasz to załatwi. Będę obserwował wątek bo termin wrześniowy jest interesujący.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie

A jakie terminy wchodzą w grę. ...

Jak dla mnie to wrzesień ie za bardzo z uwagi na to iż moja córa z którą planowaliśmy wybrać się w tą podróż zaczyna gimnazjum i nie bardzo chciałbym by oposcila szkołę.

Może jakiś wakacyjny termin???

Sierpień? ???

Zasiegnolem języka trochę i okazało się iż mam kuzyna który w Mińsku białoruskim prowadzi biuro turystyczne i będzie mógł ewentualnie pomoc nam na miejscu w ogarnięciu aprowizacji.

Z tego co się dowiedziałem to we wniosku wizowe trzeba podać konkretnie miejsce do którego się jedzie i gdzie będą noclegi. Jak również problem może być gdy zjedzie się z trasy. Każdy patrol policji może. M iec pretensje ze nie trzymamy się trasy...

Czekam na odpowiedzi. ...

Pzdr

Wojtek

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Witam kolegów jak na wstępie pisałem ewentualny termin to początek września bo wtedy mam zaklepany urlop niestety mam taką pracę że muszę podawać z dużym wyprzedzeniem terminy urlopów a jeśli chodzi o wnioski wizowe i podanie miejsca kwaterunku to muszę się dokładnie dowiedzieć w swoim biurze turystycznym czy jest to prawda że nie można się poruszać swobodnie po Białorusi i czy są związane z tym jakieś konsekwencje dyplomatyczne bądź finansowe o wszystkich nowościach będę na bieżąco informował bo sam jestem ciekawy jak to wygląda na prawdę . Ale z uwagi że jestem optymistą i jest to mój memoriał względem mojej rodziny muszę sprawę wyjazdu doprowadzić do pomyślnego finału ! Pozdrawiam Jac

Odnośnik do komentarza

"Stało się, spadło i zbiło się." Moje plany wyjazdowe na ten rok Białorusi nie obejmują. Wszystkim Kolegom tam jadącym, szerokości. ;-)

Odnośnik do komentarza

Hej.

Jako iż kolega Jac niestety nie dał rady w tym roku urzeczywistnić swoich planów a ja trochę się zapalił do tego pomysłu to ponawiam pytanie do wszystkich chętnych na taką wyprawe: jesteście zainteresowani wypadek w tamte rejony w okolicach pr ze lomu lipca i sierpnia 2016????

Jak pisałem byłem już na Białorusi samochodem ale na 200 tez mam chrapke.... a i organizacyjnie powoli temat zaczynam ogarniać. ..

Pzdr

Wojtek

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja ze względów zdrowotnych muszę powiedzieć pas... W tym roku nici z dłuższego wyjazdu. Ale śledzę temat! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...