Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Inna Szyba niz seryjna - wyższa czy niższa - jaką wybrac? do Burgman 125


Maxfan

Pytanie

Witam

myslalem ze sobie sam odpowiem i wybor bedzie w miare oczywisty :P jak siade na Burgmanie 125 i przypasuje wysokosc czegos na ksztalt szyby - jednak nie jest to takie jasne ;/

tym bardziej, a ze zalezy mi na tym, aby jezdzic w miescie jak i poza nim, a tu juz zaczynaja sie schody, ktore nie sa na tyle oczywiste, co kupic??? a w sklepach jak pytalem to nikt nie potrafil

totalnie podac mi argumentow dlaczego ta lub inna bedzie lepszym wyborem...

dlatego wole Was - praktyków zapytac jakie sa plusy i minusy kupna szyby o rozmiarach wiekszych i mniejszych

Ta najbardziej by mi pasowala, jednak obawiam sie, ze moze byc przy uzytkowaniu sporo problemow, ktorych juz nie omine :P

chociaz zawsze moge gore szyby w ostatecznosci odciac do wymarzonego wymiaru :P , ale widze ze jest po bokach (ta mniejsza szersza 72 x szerokosc 67 cm = o 1,5cm ) w rozstawie hmmm

Wymiary: wysokosc 88,5 x szerokosc 65,5 cm

pisza tez ze ten model jest o 33 cm wyższa od oryginalnej

givi-zestaw-montazowy-do-szyby-suzuki-burgman-125-200-k7-k8-k9-l0-2006-.jpg

Wymiary:wysokosc 72 x szerokosc 67 cm

pisza tez ze ten model jest o 17 cm wyższa od oryginalnej

givi-szyba-suzuki-burgman-125-200-k7-k8-k9-l0-2006-.jpg

Podoba mi sie taka sadze z ejest to swietna sprawa, gdyz moge w zaleznosci od wiatru w danym dniu sterowac wysokoscia,

ale czy do Burgmanow 125 takie produkuja? lub mozna taka spasowac od innego motoru? ktos sie z Was z tym spotkal?

givi-szyba-yamaha-xt-1200z-super-tenere-2010-.jpg

Dzieki wielkie za wszelka pomoc!

Odnośnik do komentarza

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Klubowicze

Dokładnie tak jak kolega wyżej.

Mam krawędź szyby na wysokości nosa i uważam to za optymalną wysokość ( odchyla strugę powietrza a nie przeszkadza w deszczu czy jak szyba jest brudna od much czy innych paskudztw - tak samo w nocy nie mam żadnych problemów z porysowaną szybą bo przez nią nie patrzę tylko nad )

Odnośnik do komentarza
  • 0

Możesz zawsze założyć deflektor na seryjna szybę (łatwiejszy montaż i demontaż) - zakładam że jakąś szybę tam masz, będzie taniej i nie koniecznie gorzej.

Ta opcjonalna szyba którą prezentujesz prawdopodobnie osłania także dłonie kierownika od wiatru. Patrzenie przez wysoką szybę to raczej nieporozumienie gdy masz przed oczami szybę kasku, blendę, a czasami jeszcze pinlocka i okulary - po zmroku w mieście światła odbijają się w każdej z nich (no może poza blendą;))

Odnośnik do komentarza
  • 0

ja miałem rozne skutery z roznymi szybami i powiem z doświadczenia,że najlepiej sie jezdzi z wielka szyba w trasie,bo w miescie nie ma potrzeby zeby byla wyzsza niż po brodę,aczkolwiek ja mam obecnie szybę,ktora konczy mi sie na czubku glowy,caly czas przez nia patrze i jest super. w trasie jezdze bez szybki w kasku,czuję sie jak w samochodzie,zero wiatru,w deszczu caly suchy. Wczoraj jechalem z nizsza szyba,taka po brodę i komfort jazdy jest nizszy. Najgorsza szyba byla w Satelisie gdzie kończyła się na lini oczu i mi akurat to przeszkadzalo,patrzenie przez krawędź

3b5d98b0ffe5bf14med.jpg

jedyny minus w x9 jest taki, że po zmroku w szybie odbijają się zegary i wyświetlacz na kierownicy co bardzo irytuje

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

mam obecnie szybę,ktora konczy mi sie na czubku glowy,caly czas przez nia patrze i jest super. ......zero wiatru,w deszczu caly suchy.

No ale jedź przez 300 km z zachlapaną szybą deszczem i innym syfem z pod kół .

Do tego jak już na szybie kasku będziesz miał krople deszczu to ich podmuch wiatru nie zdmuchnie.

I patrzysz wtedy przez dwie zasyfione szyby ( a niech jeszcze wizjer lekko zaparuje to jest super - tak samo po zmroku dojdą jeszcze refleksy świateł po prostu świetna zabawa :pinch: )

Oczywiście można co 5 min stawać i czyścić ale ja dziękuję za takie udogodnienie.

Już wolę jak mi trochę dmucha.

Odnośnik do komentarza
  • 0

a no to prawda,w deszczu niby kołnierz czy nawet barki suche ale trzeba szybę wycierac i każda mucha czy rysa w nocy staje się poważnym problemem. chciałem kupić tzw "niewidzialna wycieraczke"ale na szczęście siedząc na kiblu przeczytałem, że nie wolno stosować na plastik :-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam

dzieki za wszystkie komentarze ;) widze ze temat sie fajnie rozwinal...

droga analizy i waszych opinii wychodzi na to ze szyba Wymiary: wysokosc 72 x szerokosc 67 cm

jest najbardziej optymalna jesli chodzi o uzytkowanie:

- w miescie

- poza nim

- plus wieksze oslony boczne rak, ciala, widok wiecej lub mniej na lini gornej krawedzi szyby...

- do tego wiadukty, mosty i predkosc 125cc nie powinna pogorszyc swoich osiagow

- nie bede musial myslec o wycieraczce i czestym czyszczeniu w dluzszej drodze

- nie trzeba dokupywac dodatkowych uchwytow na kierownice

- plus za przedluzenie np. jak bede jechal dalej powinien załatwi sprawe deflektor - czy sie myle?

zalezaloby mi na takim, ktory bedzie mial mozliwosc ustawienia wysokosci, znalazlem juz nawet firme, ktora z porzadnego materialu, pleksy robi na kazdy wymiar

- koszt szyby mniejszy

- szybkosc sciagania deflektora z szyby

Poza tym nigdy nie uzywalem szybki - deflektor - moze ktos sie z was wypowie co ja ma - czy chroni przed deszczem odpowiednio jak duza szyba? i czy sprawdza sie w trasie porownywalnie do szyby wysokiej bede chcial kupic deflektor z przesuwana wysokoscia

jeszcze takie pytanie czy ktos z Was ma przy burgmanie 125cc szybe ta co chce kupic powyzej 72 x szerokosc 67 cm??? i moglby cos napisac o niej czy nie zaluje, ze nie kupil dluzszej?

zastanawia mnie taka kwestia dlaczego Wlosi, Francuzi maja tak duza ilosc skuterow z duzymi szybami? czyzby chodzilo o slonce, spaliny, deszcz? i czyzby rzadko kiedy wybierali sie poza miasta skuterem?

Jeszcze TU znalazlem temat zwiazy z szyba do Burgmana 125cc...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hej, miałem podobny problem w moim skuterze. Oryginalna szyba sięga do szyi i to co mi przeszkadzało najbardziej to hałas i pęd powietrza napierający na kask. Zdecydowałem się na zakup deflektora polskiej firmy (jestem nowy, więc nie wiem czy można podawać tu konkretne marki), który bez problemu znajdziesz w necie. Wybrałem największą i najszerszą wersję z regulacją wysokości i kąta. Całość wykonana z porządnych materiałów, montaż na szybę dziecinnie łatwy. Najlepsza jest możliwość regulacji za pomocą motylkowych pokrętełek, która to zajmuje 30 sekund w rękawicach. Dzięki temu nie musisz iść na żadne kompromisy - chcesz to masz wiatr we włosach, nie chcesz to jest cisza i spokój. Zakres regulacji jest naprawdę spory. Koszt urządzenia to około 200zł z wysyłką. Polecam dla tych, którzy nie mogą się zdecydować pomiędzy wysoką a niską szybą.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam

kupilem ta ponizej i jest narazie na 5-, minus za to ze bez deflektora sie nie obejdzie jesli chcesz, aby twoja glowa (twarz, oczy) omijala wiatr, owady liscie z drzew, spaliny ;) itd. ... ale swietnie po bokach oslania przed wiatrem! i super jakosc co do wykonania i materialu!, lecz w trase ta polecam! jesli lecisz 90-110km/h do tego modelu skutera, a jesli miasto np. 80% twoich wypraw to ta wieksza jest najlepsza wg mnie alternatywa, a w razie ąę powrot do oryginalnej wraz z deflektorem.

givi-szyba-suzuki-burgman-125-200-k7-k8-k9-l0-2006-.jpg

Wymiary: wysokosc 72 x szerokosc 67 cm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...