Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Yamaha x-max 125 czy Honda sh 150 ?


marris

Pytanie

Witam

Chcę kupić skuterek na dojazdy do pracy, 5 km w jedną stronę przez miasto .

Poszukiwania zawęziłem do Yamaha x-max 125 i Honda sh 150, będzie to skuter używany z lat 2006-2008 do 5000zl.

Mam 184cm wzrostu i ważę ok 88kg.

Podpowiedzcie który wybrać bo się jeszcze waham

Odnośnik do komentarza

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kymco Agility City 125 - nówka za ok 6 kzł

Będzie 100 x lepszy niż stary paździerz z japońskim znaczkiem.

Na dojazdy do pracy i nie tylko da radę.

Kupuj 125 - ewentualnie potem łatwiej sprzedać.

Odnośnik do komentarza
  • 0

ale kymco agility city jest niestety mały :) tj krótki. mając 184cm będzie wyglądał jak na jamniku.. do tego serwis co 1 i 2kkm dobija w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
  • 0

znam kogoś kto chcę sprzedać chyba 2 letni z małym przebiegiem coś około 10 tyś , ale głowy nie dam ,chce za białe Kymco 4 tyś. Bardzo zadbany , co do używanych ja kupiłem kiedyś 8 letni z przebiegiem 17tys letni teraz ma 16 lat i nie narzekam , dodam że japoński ;) ponad 52 tys.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wymiary Kymco: [dł./szer./wys. (mm)]2040/740/1270

Honda SH 150 : Dług/szer/wys 2,020 /705 /1,145 mm

Więc Kymco nawet trochę większe,

Przy wzroście 184 dasz radę. :photo:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Yamaha x-max 125 za ok 6tys to proszenie się o kłopoty i za tę cenę nie da się kupić.

Honda SH jest wielkości Agility 125 City

tu masz racje. gabaryty podobne

na korzyść hondy jest wtrysk i silniejszy silnik. Kymco AC nie powiem jedzie fajnie i pewnie się człowiek na nim czuje.. mankament dla mnie to slaby silnik na gaźniku,

co do xmaxa za 6 kpln - nie jest to nie do zrobienia..

osobiście oglądałem MBK scycruiser ( xmax mbk) i za cene ~6000kpln był całkiem fajny egzemplarz..

jedno jest pewne. nowy to nowy!

tym bardziej jeśli sam nie wiele jesteś wstanie zrobić... jak masz jednak zmysł do tego to dasz sobie rade z używką do niewielkich poprawek.. byle rama była cała..

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kupiłem w maju SH150 salonowe z końca 2009r. za 4000 pln. i jeździ bardzo ładnie, pod warunkiem że nie przeszkadza ci pozycja krzesełkowa. Jestem pewien że w obecnej sytuacji dużo taniej i w lepszym stanie kupisz 150 cm3. Ja za swoją gdyby była 125 cm3 musiałbym dać 2-3 tys. więcej.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Xmax kosztuje około 20 tys. Sh około 12 więc ciężko porównać. Z xmaxem powinno się porównywać hondę Forza 125. Przymierz się do kilku i będziesz widział gdzie ci najwygodniej.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeździłem Agilką wprawdzie 50 ale to mały skuterek. Teraz na ten sezon przesiadłem się na x-maxa i jestem zadowolony. Większa masa skuterka też poprawia komfort jazdy. X-max to maxi skuter, większa kanapa i większa wygoda, 2 kaski pod siedzeniem. Ja bym obstawiał x-maxa.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Większa masa skuterka też poprawia komfort jazdy

ale też gorsze osiągi i większe spalanie

przy 125 pojemności każdy kg robi swoje

za 6000 może też znaleźć hondę PCX, bardzo wygodna pozycja, spory bagażnik pod kanapą

i jeśli to ma znaczenie wizualnie ciekawsza od SH

Odnośnik do komentarza
  • 0

Bierz x-maxa , jak dobrze poszukasz to do 5-tyś na pewno coś znajdziesz, raczej będzie trzeba coś włożyć w taki sprzęt, przygotuj jakieś 1000zł na pakiet startowy, opony, klocki, płyny, filtry ale zobaczysz że warto, powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

X-city 250 to już półka wyżej. Zdecydowanie lepsze osiągi, poza tym x-city ma koło 16 cali. Klasa 250cm3 nie jest tak przetrzebiona jak 125 więc łatwiej znaleźć coś ciekawego a x-city nie jest u nas tak popularny jak x-max więc i cena bardziej przystępna.

Odnośnik do komentarza
  • 0

X-city 250 to już półka wyżej.

Pod jakim względem, pomijając pojemność silnika, X-City to półka wyżej od X-maxa ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...