Skocz do zawartości
Forum Burgmania

71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Godzina "W"


JuStA

Rekomendowane odpowiedzi

1 sierpnia (czyli w tę sobotę) obchodzić będziemy 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jako że większość z Was wie, że jest to dla mnie szczególny dzień chciałabym zaproponować byśmy razem uczcili pamięć o wydarzeniach i ludziach z tych ciężkich dla Warszawy jak i dla całej Polski dni.

Mój plan jest taki, że spotykamy się na pl. Wilsona o godzinie 16.30. Tuż przed Godziną "W" włączamy się do ulicznego ruchu, gdy zawyją syreny i zabiją kościelne dzwony zatrzymujemy się by oddać cześć bohaterom.

Następnie chciałabym, abyśmy udali się na Cmentarz Powązkowski - Wojskowy zapalić znicze ku pamięci.

Każde sugestie będą mile widziane, bo może ktoś z Was chciałby oddać cześć swojemu przodkowi Powstańcowi, tak jak zrobiliśmy w zeszłym roku odwiedzając grób mojego pradziadka.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bede na urlopowym juz pomykanku, ale zabieram ze sobą biało-czerwoną opaskę "PW" aby właśnie tę chwilę uhonorować. Jestem z Wami :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Już chyba wszyscy wiedzą dlaczego mnie, Arturasa, Irasko, Alfiego, Sobiera i Jaanka w tym wyjątkowym dla Warszawy dniu nie będzie. Zaopatrzyliśmy się naramienne opaski powstańcze i w tym dniu jadąc przez krainę znienawidzonego dyktatora odpowiednio zaakcentujeny Godzinę W.

Cześć i Chwała Bohaterom !

23e51666fc928c9c6c8b46b234ecc22b.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mimo,że będę daleko od Warszawy zabieram ze sobą biało-czerwoną wstążeczkę (do kupienia w każdej pasmanterii).

Bardzo ładna inicjatywa Justa!

Arturas nie PW tylko WP - jak Wojsko Polskie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Pierwszy raz od 2008 roku nie będę w Warszawie :( na godzinie "W" .

Rok i dwa lata temu Mazowiecka burgmania pokazała że pamięta i teraz też Justa widzę że pociągnęłaś ;) brawo!

Stanę i będę wył syreną w południowej Polsce, łącząc się z wami na pl. Wilsona.

"Naród to Historia i Tradycja, gdy ginie Tradycja lub Historia to ginie Naród"

ps. pamiętam w zeszłym roku jak byliśmy u twojego rodzimego powstańca, czemu nie kultywować tradycji?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Obecny na pl. Wilsona. Dalej z Wami nie lecę, bo szybko wracam do domu i z żonką maszerujemy na Starówkę.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Oj, chyba nie chcecie usłyszeć mojego śpiewu... No chyba, że chcecie :msn-cry: .

Sie zobaczy, czemu nie.

Odnośnik do komentarza

Też się wybieram.

Co do śpiewania, już ćwiczę i nawilżam struny wywarem z chmielu.

ホンダシルバーウイング600マキシスクーター

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Arturas nie PW tylko WP - jak Wojsko Polskie :rolleyes:

Foczus, jednak nie moge sie zgodzic, bo Polska Walcząca - znak P z kotwicą :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za uczczenie tego ważnego wydarzenia i przepraszam za zniknięcie bez pożegnania ale kolano mi wysiadło i nie byłem w stanie Was dogonić. Musialem zawrocic i ledwo wrocilem do skutera, niestety kontuzja gora :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...