Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Odcinkowy pomiar prędkości- Babigoszcz


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję większością głosów wybrać "ochotnika", który przejedzie ten kawałek i sprawdzi jak to jest naprawdę. Opcja soft, czyli demontaż tablicy rejestracyjnej raczej nie wchodzi w grę ponieważ nie dowiemy się czy faktycznie tablica została zarejestrowana przez system, tak więc pozostaje tylko atak kamikaze.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    4

  • bilety

    4

  • Robsson

    4

  • Marek62

    3

Top użytkownicy w tym temacie

a. tak byłem tam ostatnio wczoraj

b. bez komentarza...

Nie ma co robić zrzutki- przykro mi panowie, ale motocykle też łapie. W testach brała udział motocyklowa drogówka. Czyta, gra i buczy. Tak więc jeżeli chcecie gnajcie, ale ja ostrzegałem- i się nie dokładam. Jest jeden sposób na nieprzeczytanie, ale nie udostępniam. Edit- przepraszam 2

Odnośnik do komentarza

Nie ma co robić zrzutki- przykro mi panowie, ale motocykle też łapie. W testach brała udział motocyklowa drogówka. Czyta, gra i buczy. Tak więc jeżeli chcecie gnajcie, ale ja ostrzegałem- i się nie dokładam. Jest jeden sposób na nieprzeczytanie, ale nie udostępniam. Edit- przepraszam 2

Samolub!!! no wez powiedz nie bądz taki

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dziś jadąc z Berlina postanowiłem wrócić do Świnoujścia przez odcinkowy pomiar prędkości...

Wrażenie jakie odnoszę z obserwacji kamer nie są jednoznaczne.

Kamery skierowane są na swój pas ruchu czyli nie powinny zarejestrować nadjeżdżającego Burgmaniaka.

Pojawia się jednak wątpliwość czy aby na pewno kamera, która rejestruje pojazdy wyjeżdżające z odcinka nie zarejestruje Burgmaniaka, który właśnie wjechał w odcinek pomiarowy.

052ba5e06f2be163.png

No i jeżeli pole skanowania tablic jest szerokie na jeden pas (żółty) to można rolgaz odkręcaj bez konsekwencji a jeżeli kamerka skanuje w zakresie pola czerwonego ???

Odnośnik do komentarza

Nie dalej jak wczoraj słyszałem w radio że, tak jak linkuje wd40, odcinkowy pomiar prędkości nie działa z powodu ... braku prądu ...

Uważam że przy każdej z bramek powinni utworzyć jedno stanowisko pracy ... "producent prądu" ... człek siedziałby na rowerze, pedałował i wytwarzał prund ... :lol1: :lol1:

Odnośnik do komentarza

W tym tygodniu w raporcie turbo mówili że działa na razie tylko 6 sztuk tego ustrojstwa, na mapie było widać że najbliższy jest jakieś 500 km od nas, więc na razie możecie zasuwać :)

Odnośnik do komentarza

Ja tam ostatnimi czasy na tych pomiarach zawsze tempomacik na 95 km/h i mam spokój :) ... Bez zastanawiania się czy pociagnęli już prąd, czy nie...

Odnośnik do komentarza

Dokladnie tak było . A bardzo często paliwo miało tendencje do wyparowania więc system działał bardzo kulawo podobnie jest z odcinkowym pomiarem , zapewne potrwa to jakiś czas żeby tryby zazebily się na dobre a wtedy :photo:

Odnośnik do komentarza

GDDKiA Szczecin -

Oddziałysign.pngAktualności

Odcinkowy pomiar prędkości na odcinku DK nr 3 Gniazdowo - Babigoszcz – wystarczy jechać przepisowo

13-06-2016

Inspekcja Transportu Drogowego zainstalowała na odcinku Babigoszcz – Gniazdowo (Miękowo) DK nr 3 o długości blisko 5 km odcinkowy pomiar prędkości. System ten za pomocą urządzeń zlokalizowanych na początku i końcu odcinka mierzy średnią prędkość pojazdu, bazując na czasie przejazdu. Jeżeli średnia prędkość przekracza dopuszczalną wartość określoną przepisami, wówczas należy liczyć się z mandatem. Na wspomnianym odcinku DK nr 3 dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, tymczasem zauważamy że niektórzy kierowcy zwalniają znacząco poniżej obowiązującego limitu. Takie zachowanie powoduje szybsze powstawanie i dalsze wydłużenie się korków w wiosenno – letnie weekendy, co skutkuje rosnącymi problemami z płynną jazdą na tym odcinku DK nr 3 prowadzącym nad bałtyckie wybrzeże. Dlatego apelujemy o rozważną jazdę w tym rejonie, dostosowaną do warunków na drodze, pamiętając, że osobom poruszającym się zgodnie z przepisami, tj. z prędkością do 90 km/h (dla samochodów osobowych i motocykli) nie grożą żadne sankcje.

Odnośnik do komentarza

zastanawiam się jak to ustrojstwo łapie nasze skuty skoro mamy tablice tylko z tyłu, wczoraj jadąc przypatrywałem się kamerom są skierowane tylko na przód pojazdów, chyba że kamera drugiego pasa też łapie tył bo jeśli tak jest to czekam na mandat wczoraj jechałem tam 110km

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Siorbak napisał:

zastanawiam się jak to ustrojstwo łapie nasze skuty skoro mamy tablice tylko z tyłu, wczoraj jadąc przypatrywałem się kamerom są skierowane tylko na przód pojazdów, chyba że kamera drugiego pasa też łapie tył bo jeśli tak jest to czekam na mandat wczoraj jechałem tam 110km

Też jestem ciekawy, czekam na pierwszego "ochotnika".

Odnośnik do komentarza
Dnia 10.12.2015 o 16:42, Robsson napisał:

Dziś jadąc z Berlina postanowiłem wrócić do Świnoujścia przez odcinkowy pomiar prędkości...

Wrażenie jakie odnoszę z obserwacji kamer nie są jednoznaczne.

Kamery skierowane są na swój pas ruchu czyli nie powinny zarejestrować nadjeżdżającego Burgmaniaka.

Pojawia się jednak wątpliwość czy aby na pewno kamera, która rejestruje pojazdy wyjeżdżające z odcinka nie zarejestruje Burgmaniaka, który właśnie wjechał w odcinek pomiarowy.

052ba5e06f2be163.png

No i jeżeli pole skanowania tablic jest szerokie na jeden pas (żółty) to można rolgaz odkręcaj bez konsekwencji a jeżeli kamerka skanuje w zakresie pola czerwonego ???

Ciekawe jak to ma się w praktyce

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Siorbak napisał:

No i jeżeli pole skanowania tablic jest szerokie na jeden pas (żółty) to można rolgaz odkręcaj bez konsekwencji a jeżeli kamerka skanuje w zakresie pola czerwonego ???

to wyjeżdżać jak najbliżej prawej krawędzi  jezdni :D

Odnośnik do komentarza

A ja powiem inaczej :) ...Ten odcinek stał się przyjemny do jazdy samochodem... Tempomat na 95 km/h i już. Brak tam teraz szaleńczych wariatów jadących ponadprogramowo i wyprzedzających na trzeciego lub na czołowe... Czy jedynie taka kontrola jest matką sukcesu na drogach? 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Artur tobie nie grozi, !OKK


Jest szansa, że będę miał okazję sprawdzić. Wczoraj ze Świnoujścia możliwe, że jechałem za szybko :)
Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Potwierdzam, Artur gnał tamtędy szybko... Chociaż ja też się przekonam niebawem, bo starałem się siedzieć Mu na ogonie ;) 

Jednego jesteśmy pewni, dla niektórych to nie nowość, fotoradary na S3 na wysokości Klinisk działają na pewno. Będziemy mieli pamiątkową fotkę, podczas konwoju na finał Szlachetnej Paczki ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...