Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda Forza 125 pierwsza jazda


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Pytanie

  • Administrator

Rozpocząłem właśnie pierwsze jazdy testowe nową, dopiero co zarejestrowaną Forzą 125.

4cbef7fd09d59790faae7c60c5972dd4.jpg

Na dziś pierwsze 100 km w miejskiej dżungli nawinięte. Wkrótce opiszę wrażenia... a w późniejszym terminie zrobimy test porównawczy z konkurencyjnym modelem innej marki ;)

777f585113218388624aa9a8f1ba001c.jpg

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widziałam ją ostatnio w Motoriście prezentuje się bardzo ładnie. Aż żal, że Honda z taką stylistyką nie poszła w wyższe ccm.

Hm, to jest pierwszy model z ta stylistyką. Myślę że po nim przyjdzie i czas na wyższe cc.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Pierwsze co zauważyłem to doskonała pozycja za kierownicą oraz możliwość wyprostowania wygodnie nóg.

Bardzo wysoko oceniam też zawieszenie, doskonały kompromis twardość vs komfort.

Lusterka designersko są super ale widoczność w nich taka sobie, z tendencją do >słaba<. Problemem jest ograniczenie widoczności, w 50% widzimy swoje dłonie i łokcie.

Na szczególną uwagę zasługuje oświetlenie przednie, przednie światło LED z niebieską poświatą wygląda super, coś jak xenon ;)

System Start&Stop działa jak należy.

Pierwsze spostrzeżenia na temat konsumpcji- pali mało. Z zegarów można odczytać spalanie średnie oraz chwilowe.

Wypaśny jest schowek pod kanapą z ciekawą przegródką, baaardzo głęboki schowek w kokpicie oraz regulowana w prosty i szybki sposób szyba. To wszystko powoduje, że momentalnie zaczynamy lubić tą konstrukcję ;)

Cdn...

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Wow ładna... Forza 300 była dla mnie objawieniem przyjemności jazdy. Wierzę, że mniejsza "siostra" zachowa doskonałą trakcję... Poniżej porównanie HONDA FORZA 125 vs YAMAHA X-MAX 125 ...

PS - coś się na stronie zmieniło, że przez kwadratowe nawiasy [media] nie można wrzucić widocznej miniaturki filmu???

Odnośnik do komentarza
  • 0

Rzeczywiście prezentuje się doskonale. W Gdańsku są 3 sztuki (biała, czarna i brązowa) - wszystkie sprzedane.

Jakością materiałów i wykonaniem bije na głowę skuty za 40k+ PLN.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

(...)

Lusterka designersko są super ale widoczność w nich taka sobie, z tendencją do >słaba<. Problemem jest ograniczenie widoczności, w 50% widzimy swoje barki i łokcie.

(...)

Jak w większości Hond. Skośnoocy są znacznie wężsi od nas. Ale sylwetka super i ma ładny "ryjek".

Odnośnik do komentarza
  • 0

Bardzo przyjemny :) , o ile PCX to taki skuter z założenia mały, low budget i oszczędny :) , o tyle ten wydawał się być "live" całkiem do rzeczy... Po prostu mała "zacna" ;) ...

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

W Gdańsku są 3 sztuki (biała, czarna i brązowa) - wszystkie sprzedane.

Marku, to która będzie Twoja. Może brązowa? ...a tak poważnie, to faktycznie prezentuje się zacnie. Ciekaw jestem ile ma miejaca na nogi. Jaki jest optymalny wzrost kierowcy. Czekam na test.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Chwila przerwy i taki widok...

6e66d0efc54c3f5c06f0ffb3d6915e4a.jpg

Próbuje przepalić pierwszy zbiornik... ale nie jest to łatwe zadanie!

5b0d1d2ec2b72dd309934d3f0821c826.jpg

Tak, dobrze widzicie ;)

Ok, lecimy dalej, cdn....

Odnośnik do komentarza
  • 0

Szkoda, że kierunkowskazy "wzięli" ze starego skuta (tradycyjna żarówka), a nie dostosowali stylistycznie do lampy (ledy).

10_zpst1vnie0w.jpgAprilia%20SRV%20850%20Maxi%2012%20%202_zps2u0szalv.jpg

Klamki hamulców raczej do wymiany.

Reszta miodzio :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam identyczną zarezerwowaną i jak dobrze pójdzie odbiorę przed długim weekendem :clapping:

Jak z wygodą kanapy bo dziś przeczytałem w jakimś angielskim teście, że mogłaby być bardziej komfortowa i trochę się martwię bo oczywiście nikt nie ma testówki i trzeba brać w ciemno, a kilka minut siedzenia na nim w salonie to trochę mało :blush:

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Jak z wygodą kanapy bo dziś przeczytałem w jakimś angielskim teście, że mogłaby być bardziej komfortowa i trochę się martwię bo oczywiście nikt nie ma testówki i trzeba brać w ciemno

Kierowca nie powinien mieć powodów do narzekania. Twardość i samo "usadowienie" optymalne.

Niestety, po dłuższej jeździe plecaczek trochę narzekał, że twardo i jakoś mało ergonomicznie.

Wrócę jeszcze do zawieszenia. Jazda z prędkościami maksymalnymi (110-120 km) po łukach czy napotkanych hopkach nie robi na Forza 125 żadnego wrażenia. Powiem więcej, w tą budę spokojnie można aplikować motor 300 ccm i konstrukcja da radę... hamulce też.

Spalanie w/g obserwacji (celowo nie piszę >pomiarów<) to:

- trasa spokojnie (70-80 km/h) 1.9 l/100 km

- trasa żwawiej 2.3

- miasto + pasażer 2.3-2.5 l/100 km

Podobne wyniki można odczytać ze wskaźnika AVG.

Generalnie, im dłużej jeżdżę Forzą 125 tym mam więcej powodów za co ją lubić :)

No i tak jak pisałem wcześniej, widoczność w lusterkach bardzo słaba. W zasadzie za każdym razem kiedy chcę zjechać na lewy pas i spojrzeć jak sytuacja w lusterku- muszę chować łokieć do środka, bo inaczej NIC nie widać :confused:

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Alien to nie chodzi o to,żeby wymieniać tylko o to, że nowa konstrukcja a nie ma LEDów. Zresztą nie zawsze w kierunkowskazach da się wymienić żarówki na LEDy bez wymiany przerywacza.

Mariusz rozumiem, że w czwartek na spocie będzie można zobaczyć to cudo na żywo?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Co do lusterek to za pewne pojawią się akcesoryjne odstawienia tak jak do SW. Taki problem to nie problem. Ważne aby podstawowe tematy były o.k.

10029011_890_FR01_09.JPG

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Lucjan, tak się akurat składa, że Forza 125 ma lusterka montowane na czaszy przedniej, więc zaproponowany przez Ciebie patent raczej się nie sprawdzi... ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

To był przykład rozwiązania problemu, pewnie do tego modelu też coś wykombinują. Zakładam że większość użytkowników będzie miała problem z fabrycznym osadzeniem lusterek. Kwestia czasu a będzie rozwiązanie. Zapewne już firmy akcesoryjne szykują jakieś dodatki do tego modelu, wyższa szyba, kuferek itp.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Mariusz rozumiem, że w czwartek na spocie będzie można zobaczyć to cudo na żywo?

Tak, w najbliższy czwartek pod Caffe66 od 18:30 nowa Forza 125 będzie do dokładnego wglądu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...