Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda Wave 110i czy ktoś widział?


Fok3r

Pytanie

Hej, ostatnio widziałem na aledrogo Honde Wave 110i za 6900 qrcze spalanie 1,7 na 100 km :) dobra opcja jako dojazd do pracy. Czy ktoś widział coś podobnego i napisze swoją opinie ??

Pozr

Odnośnik do komentarza

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Coś podobnego użytkuje kilkadziesiąt milionów osób na świecie. Poszukaj Hondy Cub, Super Cub, Dream, Innova, Wave. To jedna, produkowana w różnych odmianach rodzina pojazdów kopiowana przez dziesiątki producentów. Generalnie i ogólnie jest to pojazd prosty w budowie i obsłudze. U nas jest to mało popularna linia pojazdów zapewne ze względu na ich typowo użytkowy charakter.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jestem posiadaczem Hondy Wave 110i z 2012r. sprowadzonej z Belgii. Cóż zakup spontaniczny (wspomnienia z Tajlandii gdzie przejechałem na takim 500km po pięknej pętli w górach z mnóstwem zakrętów - okolice Chang - mai). Najważniejszą zaletą jest prostota. Skrzynia półautomatyczna chodzi szybko i jest wygodna w mieście. (w mojej używce mam z nią trochę problemy, jednak widzę, że regulacja sprzęgła poprawia sprawę - z tego co pamiętam w Tajlandii jeżdząc na takim wszystko grało ze skrzynią). Także skrzynia raczej na plus. Silnik plus niska masa daje na prawdę niezłego kopa. To jest 110tka a idzie równo a nawet szybciej niż kymco agility 125. Wtrysk robi swoje. Ja mam włoski tłumik na trzy litery (zapomniałem) za 200 euro więc sprzęt brzmi obłędnie;) Hamulce przód(tarczowy) średnie (wystarczające na 1 osobę, a przy dwóch trzeba być ostrożnym, tył bęben (wiadomo;) widziałem zestaw tun do prostej przeróbki na tarczowy (raczej do sprowadzenia). Amortyzacja przód, dosyć spory skok, tył mało komfortowa amortyzacja (przydałoby się dwustopniowe amory). Spalanie? 2.6 przy dynamicznej jeździe (z tym tłumikiem inaczej nie potrafię;) Kymco Agility 125cc wciągnie przez gaźnik spokojnie 3.5Litra i wymięka po przekroczeniu 80km/h (ale jest bardziej komfortowy) a honda nadal przyspiesza do 100km/h. Najlepiej jednak nie przekraczac 80ciu bo jest lekka i chwiejna;) Czy polecam sprzęt? Oczywiście. Okej może brakuje mu komfortu, hamulce też mogłyby być lepsze, ale za to jest lekka, pali mniej niż konkurencja (wtrysk) zwinna w korkach, a skrzynia półautomatyczna (bez klamki sprzęgła) pozwala go fajnie wbijać na obroty (idzie jak rakieta). Ja osobiście nie lubie charakterystycznego "wycia" skuterów z automatem;) No i najważniejsze.... to jest HONDA (w Azji jak zapytasz kogokolwiek która marka motocykli najlepsza?....HONDA). Ten model wozi wszystko jak wół roboczy. 4osobowe rodziny nim jeżdżą;) Poza tym widziałem ogłoszenie sprzedaży takiej Hondy z przebiegiem prawie 50tyś i właściciel opisywał, że sprzedaje uczciwie jako super sprawny:) Ciekawe co się dzieje z Kymco po takim przebiegu;) Także polecam się przejechać bo maszyna jest zupełnie inna niż skutery i trzeba to polubić;)

A 7 tyś za nową to chyba dobra cena;)

Szerokości;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ogólnie sympatyczny sprzęcik ale zbiornik paliwa 3,7 l to trochę mało i trzeba często tankować,ciekawe czy są do tego skutera szybki ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

To nie jest skuter, ale na pytanie o szybki wypada odpowiedzieć. Owszem są dostępne szybki do tego lekkiego motocykla. 3,7 litra, to około 200km zasięgu przy ekonomicznej jeździe.

Odnośnik do komentarza
  • 0

TU opisalem swoje wrazenia :)

Jak dla mnie - do jazdy w korkach, po zakupy, bez zbednego ubierania sie, z nieduzymi predkosciami - calkiem calkiem.

Troche mniej chroni przed niepogoda, jakies szybki, koszyki dostepne.

Jedno ale - jezdzac po W-Wie wiekszymi i mniejszymi maszynami - obserwuje niestety duza "pogarde" dla maluchow.

Jestem na nich po prostu czesciej spychany, duzo czesciej ktos wyjezdza przede mnie, itp.

Moze to kwestia np. oswietlenia i jest o co powalczyc, np. dodajac LED'y..?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jedno ale - jezdzac po W-Wie wiekszymi i mniejszymi maszynami - obserwuje niestety duza "pogarde" dla maluchow.

Jestem na nich po prostu czesciej spychany, duzo czesciej ktos wyjezdza przede mnie, itp.

Moze to kwestia np. oswietlenia i jest o co powalczyc, np. dodajac LED'y..?

LED-y nie pomogą, bo na "małym" jesteś spychany z powodu braku szacunku a nie braku zauważalności. Taki kraj, taka nasza mentalność. Ciesz się że po Warszawie jeździsz a nie po np. Katowicach.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Cześć 

Posiadam taką hondę model astrea supraNF100,krótko mówiąc azja expres.Szybka (110),zwrotna i pieruńsko pakowna.

PS.zakupiłem i czekam na przesyłkę wszystkich plastików(nowych).IMG_20170510_203722.thumb.jpg.673cd63b6f382d9f103f2447043bf67d.jpgIMG_20170510_203735.thumb.jpg.e34c8c0f5ece3903a59f5bf62651cfe9.jpgIMG_20170510_203756.thumb.jpg.c60ad858c0e95e58eb314e28ad5aba16.jpgIMG_20170510_203810.thumb.jpg.5535e41393e927ee6d95f7fa68dc57c3.jpgIMG_20170517_181959.thumb.jpg.13f234b1111c0836727ad777d84e4590.jpg

 

IMG_20170510_203715.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator
5 godzin temu, pawel883 napisał:

Posiadam taką hondę model astrea supraNF100,

Baaardzo rzadki, wręcz niespotykany w ogóle model w EU :thumbsup:

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
2 minuty temu, Jerry_R napisał:

Jak to pakowna?

Jak z ochrona przed niepogoda? Zapewne slabiej niz na klasyka ch 16" a'la Honda SH?

Pakowna, bo w Wietnamie 4 osobowa rodzina się mieści, a ochrona przed czynnikami atmosferycznymi jest opisana tu https://www.scigacz.pl/Honda,Wave,110i,powiew,Azji,26864.html

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator
2 godziny temu, yossarian napisał:

"Takie pojazdy to podstawa miejskiej komunikacji w całej Azji Południowo-Wschodniej. Są tanie, praktyczne i niezawodne. Do tego cechuje je niezwykła oszczędność. Tyle tylko, że w Europie od całych dziesięcioleci coraz lepiej sprzedają się produkty drogie, niepraktyczne i zawodne. A do tego kosztowne w utrzymaniu i użytkowaniu.

[..]

No właśnie, czy 110-tka będzie w stanie przekonać do siebie polskiego klienta, który coraz mocniej upodabnia się do zachodnioeuropejskiego klienta? Mam co do tego pewne obawy, które wynikają głównie z prostoty i funkcjonalności tego pojazdu. Gdyby Polacy jako społeczeństwo kierowali się na drogach ekonomiką i funkcjonalnością, nasze miasta byłyby zapchane skuterami, motocyklami i małymi samochodami segmentu A. Tymczasem coraz więcej w nich SUVów z napędem 4x4. Jakby nie patrzeć samochód i motocykl to także wyznacznik statusu materialnego"

Smutna ale niestety szczera prawda! !YES

548377_318716278195721_2046460860_n.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Pakowna tzn.ma większą ładowność niż moja była FJR-a..

Moja hondzinka ma dopiero 21lat i 36 tyś.przebiegu.Jak mawiają w Azji przy stówce jest dopiero dotarta.

Z  tajlami nie ma żadnego problemu a ceny są śmieszne.

np.komplet plastików https://www.nkmoto.gr/koustoumi-astrea-supra-mple-fanari

Odnośnik do komentarza
  • 0
Godzinę temu, pawel883 napisał:

Z  tajlami nie ma żadnego problemu a ceny są śmieszne.

np.komplet plastików https://www.nkmoto.gr/koustoumi-astrea-supra-mple-fanari

i za takie podejście lubię ten kraj rozsiany na wyspach i z permanentnym kryzysem :)

Nie wiem, czy już było, czy nie ? Ale chyba warto zobaczyć testy sprzętów bez napinki i w klimacie śródziemnomorskim:  https://www.youtube.com/channel/UC2apvUcgnkju6mwVgob7u-Q

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...