Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Sympatyk - pewne nieścisłości


czaro69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, na własną prośbę zostałem przeniesiony z grona Klubowiczy do Sympatyków.

Zgodnie z regulaminem Klub dzieli się na Klubowiczy i Sympatyków, a o czytaniu działu klubowego decydują władze Klubu.

W związku z tym mam pytania:

Jakie kryteria są brane pod uwagę i w jaki sposób dany Sympatyk jest informowany o możliwości czytania działu Klubowe?

Dlaczego możliwość czytania klubowych przez Sympatyków nie jest obligatoryjna, skoro należą do Klubu i zgodnie z regulaminem mogą uczestniczyć np.w Kongresie?

Sympatyk pozbawiony działu Klubowe niczym nie różni się od użytkownika forum.I tutaj jest sprzeczność z regulaminem.

Byłem jak dotąd (od listopada)cztery razy pozbawiany dostępu do działu Klubowego i nikt nie raczył poinformować mnie dlaczego i jaki jest tego powód takiej decyzji. Czuję się tą zabawą w kotka i myszkę bardzo zniesmaczony.

Odnośnik do komentarza

Jak prawi punkt regulaminu:

"6.1. Sympatyk Klubu ma prawo:

a) do udziału w imprezach organizowanych przez Klub,

b ) dobrowolnego wspierania Klubu w postaci pomocy rzeczowej, merytorycznej lub innej,

c) korzystania z forum na prawach użytkownika, o przyznaniu i cofnięciu możliwości czytania postów w dziale Klubowym decydują władze Klubu."

Jest niepisaną formułą, że dostęp do działu klubowego mają Klubowicze bez ograniczeń lub Sympatycy potrzebujący tego dostępu ze względu na wykonywaną funkcję. Tym samym osoba występująca z Klubu traci automatycznie dostęp do tego działu.

Zmiany w dostępie były związane z działaniami dotyczącymi ustawień forum, za co serdecznie przepraszamy.

Odnośnik do komentarza

Robert. ale Sympatyk jest dalej członkiem Klubu,tak? Tak stanowi regulamin.

Bo jeśli nie, to proszę moja osobę przenieść do grupy użytkowników.

Odnośnik do komentarza

Sympatyk jest, jak sama nazwa mówi, sympatykiem Klubu :) ...

Wiem , zaraz będzie następne pytanie :) ... dlatego odpowiem...

Czy Sympatyk jest Klubowiczem? Nie, nie jest... Czyli odpowiedź jest prosta...

Sama definicja słowa sympatyk -> " ...osoba, która z czymś sympatyzuje..."

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Gdzieś było też pisane o tym, że Sympatyk może łatwo stać się ponownie Klubowiczem. Rozumiem, że nie będzie głosowania.

Odnośnik do komentarza

Regulamin mówi:

1. Członkowie Klubu dzielą się na:

a) Klubowiczów ,

B) Sympatyków.

To jestem członkiem Klubu czy nie?

Odnośnik do komentarza

A sympatyk "widzi" KLUBOWE, czy nie?

Bo widziałem i przestałem...

Czy muszę się "nawrócić", aby znów zobaczyć "jasność = niebieskość"?

Odnośnik do komentarza

Czy Sympatyk jest Klubowiczem? Nie, nie jest... Czyli odpowiedź jest prosta...

Zgadzam się z Robertem, że Sympatyk nie jest klubowiczem, ale jest członkiem Klubu (zgodnie z zapisem regulaminu)

Może Ojciec Dyrektor się wypowie?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak tak czytam regulamin to faktycznie jest nieścisłość.

Do tej pory wydawało mi się że " sympatyk " to " klubowicz " ale z ograniczeniami ( bez prawa głosu w : ankietach , sprawach klubowych itp.)

Ale jednak coś więcej niż "zwykły użytkownik" forum.

Bo " użytkownik" to de facto też " sympatyk " szczególnie jak jest bardzo aktywny i pomocny. ( bo poco by się udzielał skoro nie "sympatyzuje " z tym co robi ? )

Osobiście uważam że aż taka duża degradacja powoduje że sympatycy zniechęcają się do forum ( wystarczy sprawdzić jaka jest aktywność starych "sympatyków " :confused: )

Rozumiem podział Klubowicze - Użytkownicy

Ale ustawianie w jednym szeregu Sympatyków i Użytkowników to nie w porządku. Dzisiejsi Sympatycy zapracowali swoją działalnością na to aby być Klubowiczami a teraz nie różnią się NICZYM od użytkowników z paroma postami. ( samo bycie na Kongresie to mało tym bardziej że tak jak w tym roku Kongres połączony jest z imprezą dla wszystkich - więc co to za wyróżnienie )

6.1. Sympatyk Klubu ma prawo:

a) do udziału w imprezach organizowanych przez Klub,

B) dobrowolnego wspierania Klubu w postaci pomocy rzeczowej, merytorycznej lub innej,

c) korzystania z forum na prawach użytkownika, o przyznaniu i cofnięciu możliwości czytania postów w dziale Klubowym decydują władze Klubu.

No chyba że tym zaszczytem jest pkt. b :frusty:

Myślę że warto pochylić się nad tą sprawą

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Moim zdaniem na kongresie było powiedziane bardzo jasno, przejście na sympatyka będzie wiązało się z możliwością czytania działu klubowego. Uważam że Czaro ma rację będąc Sympatykiem nadal jest członkiem Klubu i dodam od siebie powinien zapłacić składkę.

Odnośnik do komentarza

A sympatyk "widzi" KLUBOWE, czy nie?

Bo widziałem i przestałem...

Czy muszę się "nawrócić", aby znów zobaczyć "jasność = niebieskość"?

Boochos "widziałeś" klubowe ponieważ miałeś status Klubowicz ale na własną prośbę zostałeś przeniesiony do grupy Sympatyków i co za tym idzie nie masz już uprawnień do czytania/pisania Klubowych. Doskonale wiesz że jeżeli tylko będziesz spełniał zasady bycia Klubowiczem to bez zbędnej zwłoki Twoje uprawnienia zostaną przywrócone.

Marek jak dobrze pamiętam to własnie na kongresie została podjęta decyzja że Sympatycy nie mają dostępu do Klubowych.

W tej chwili taki mamy regulamin i praktykę że Sympatycy nie mają wglądu w dział Klubowy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby podyskutować nad tym przy najbliższej okazji i poddać pod głosowanie zmianę zasad. W przypadku jeżeli będzie taka wola większości nastąpią zmiany

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Marek jak dobrze pamiętam to własnie na kongresie została podjęta decyzja że Sympatycy nie mają dostępu do Klubowych.

Nie byłem na poprzednim Kongresie i nie wiedziałem o takiej zmianie zasad

ustawianie w jednym szeregu Sympatyków i Użytkowników to nie w porządku. Dzisiejsi Sympatycy zapracowali swoją działalnością na to aby być Klubowiczami a teraz nie różnią się NICZYM od użytkowników z paroma postami.

Jednak uważam że takie odwracanie się plecami od osób które zasłużyły wcześniej aby być Klubowiczami a teraz są traktowane po macoszemu to strzał w stopę.

Aby zostać Klubowiczem trzeba spełnić wiele warunków.

Aby stać się Sympatykiem praktycznie tylko jeden : pozbyć się skutera

Ale to dalej ta sama osoba.

Koleżeńska , pomocna ,aktywna na forum ,aktywna na zlotach i spotach , sprawdzona co do której mamy zaufanie

Osobiście uważam że aż taka duża degradacja powoduje że sympatycy zniechęcają się do forum ( wystarczy sprawdzić jaka jest aktywność starych "sympatyków " :confused: )

Odnośnik do komentarza

Aby stać się Sympatykiem praktycznie tylko jeden : pozbyć się skutera

Artur, spełniam wszelkie warunki aby być Klubowiczem, tzn posiadam skuter, jeżdżę na zloty itd.

Ale ze względu na brak czasu, nie mogę być aktywnym Klubowiczem i opiekunem regionu, poprosiłem zatem o przeniesienie mojej skromnej osoby do grona Sympatyków. Do dziś czułem się nadal członkiem Klubu, a teraz to już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z arturo-bb , różne są powody przejścia na sympatyka i zawsze to są te same osoby co były klubowicz i one często uczestniczą w naszych wydarzeniach.

To czym sie teraz rózni sympatyk od zwykłego wąchacza spalin ?

Odnośnik do komentarza

Jest niepisaną formułą, że dostęp do działu klubowego mają Klubowicze bez ograniczeń lub Sympatycy potrzebujący tego dostępu ze względu na wykonywaną funkcję.

Zawsze sądziłem, że od tego jest regulamin, który wszystkich obowiązuje, a nie niezapisane w regulaminie pewne ustalenia, znane tylko nielicznym.

Pytam zatem, jakie są jeszcze niepisane formuły? Może po prostu je wpisać do regulaminu i wtedy będzie wszystko jasne.

Powiem więcej, Sympatyk jest nawet gorzej traktowany od użytkownika+, bo ma mniejszą pojemność skrzynki pocztowej.

W takim przypadku rodzi się pytanie: po co być Sympatykiem?

Odnośnik do komentarza

Bardzo ciekawa dyskusja. Nie jestem klubowiczem, ale znam Czaro69 i wiem jakim szacunkiem cieszy się wśród skuterowej braci. Z tego co czytam, wynika dla mnie, że zasługi dla klubu nic nie są warte skoro nie możność brania udziału w jego życiu w 100% powoduje odsunięcie. Rozumiem, że sympatyk to nie klubowicz. Nie mniej, jednak należało by rozważniej decydować o tym jak traktuje się osoby zmieniające status. Przyczyny są różne wiec i traktowanie też powinno być różne. To pewnie tylko moje zdanie i całe szczęście mnie ten dylemat nie dotyczy. Moje zdanie na temat zrzeszania motocyklistów w kluby jest znane. Mimo to szkoda, że odcina się Takiego sympatyka od życia klubu, który tak lubi i propaguje. Przemyślcie to. Da się to naprawić, na przyszłość. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Zawsze sądziłem, że od tego jest regulamin, który wszystkich obowiązuje, a nie niezapisane w regulaminie pewne ustalenia, znane tylko nielicznym.

Nie chodzi tu o stołki, tylko o jasność zapisu regulaminu i jego przestrzegania.

Co jest niejasnego w tym zapisie regulaminu?

6.1. Sympatyk Klubu ma prawo:

[...]

c) korzystania z forum na prawach użytkownika,[...]

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Marcin ale to dotyczy też innych. ( np. Zdun , Boochos i jaro_4setka , Roni , Cormoran , Arkadiusz , Dzięgiel ,Bafka i inni )

Oni wszyscy są w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Marcin ale to dotyczy też innych. ( np. Zdun , Boochos i jaro_4setka , Roni , Cormoran , Arkadiusz , Dzięgiel ,Bafka i inni )

Oni wszyscy są w tej sytuacji.

I to nie jest miejsce żeby to rozstrzygać, i mam nadzieję że tą sytuację wyjaśnimy dość szybko żeby w przyszłości nie było kwasów na ogólnym.

Odnośnik do komentarza

Nie uzyskałem jasnej odpowiedzi, czy sympatyk nadal jest członkiem Klubu i na jakiej zasadzie jest przyznawana możliwość czytania postów w dziale Klubowym? Konkretnie jakie są kryteria?

Jedno przeczy drugiemu, członek Klubu na prawach użytkownika........

Odnośnik do komentarza

Nie uzyskałem jasnej odpowiedzi, czy sympatyk nadal jest członkiem Klubu i na jakiej zasadzie jest przyznawana możliwość czytania postów w dziale Klubowym? Konkretnie jakie są kryteria?

Jedno przeczy drugiemu, członek Klubu na prawach użytkownika........

Przecież wystarczy przeczytać regulamin :) . Było chwilę wcześniej, ale przytaczam po raz drugi ...

Jak prawi punkt regulaminu:

"6.1. Sympatyk Klubu ma prawo:

(...)

c) korzystania z forum na prawach użytkownika

(...)

O co ta cała "batalia"? O niedopatrzenie w tym, że kilku Sympatyków miało po zmianach źle ustawioną maskę z dostępnym tematami? Błąd został skorygowany i stąd to nagłe poruszenie?

Trzeba było też w takim pilnym trybie wcześniej zwrócić uwagę na nasze niedopatrzenie i możliwość wglądu w Klubowe.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...