Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Air Show Radom 2015


Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Jako osoba, która lubi lotnictwo w szerokim tego słowa znaczeniu, uczestniczyłem we wspomnianym Radom Air Show w roku 2009. Tłok, ścisk itp. itd. Najgorsze to, że impreza zakończyła się tragicznie. Katastrofa Białoruskiego SU-27. Nie chcę nic mówić co by było gdyby samolot spadł na wszechobecny tłum … zobaczcie sami:

Odnośnik do komentarza

Także wtedy byłem tam. Mam nagraną kasetę, której nigdy nie obejrzałem. Radomskie pokazy należą do najbezpieczniejszych na świecie. Ale uczucie gdy nikotyna obsypuje się w płucach, gdy startuje myśliwiec jest warte pojechania i zobaczenia. Jestem na tych pokazach regularnie i nadal chcę to kontynuować. A że w grupie fajniej......

Odnośnik do komentarza

Byłem tam zrobiłem sobie małą przerwę na pooglądanie samolotów w drodze do zamku w Janowcu k/Kazimierza

Odnośnik do komentarza

Wspaniała impreza oczywiście jeśli jest pogoda i kawałek koca na trawę bo spędza się tam cały dzień. Byłem dwa razy choć nie mam blisko. Nie da się tego opowiedzieć. Ten huk w płucach i niesamowite pokazy. To co robią piloci z tymi kolosami zapiera dech w piersiach.

Nie można wnosić picia ale można kupić na miejscu.

A jeśli chodzi o wypadki to wszystkie samoloty latają dalej od publiczności. Wiec na publiczność nic nie spadnie. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Witam

Ja przez kilka "edycji" Air Show tylko się wybierałem, ale ciągle coś...

Byłem na ostatniej i szczerze polecam, tego co zobaczymy, poczujemy, usłyszymy nie przedstawi nam żaden inny środek przekazu.

A jeśli mówimy, że to niebezpieczne....nawet jechać tam jest niebezpiecznie w sensie przebytej drogi. Ale warto.

Ja postaram się być. Można się poopalać, :pepsi: lub :beer: Chociaż później trochę śmiesznie się wygląda: cały dzień głowa w górę, okulary, trzeba się trochę doopalać !TOMCAT

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Byłem już kilka razy (mam brata maniaka lotniczego ;) i wszystko przez niego ;) ). Pierwszy raz byłem wtedy kiedy doszło do zderzenia dwóch samolotów grupy Żelazny (niestety widziałem to na własne oczy :( ) mimo wszystko pojechałem na kolejne pokazy ponieważ uważam, że warto zobaczyć i usłyszeć te niesamowite maszyny i dosłownie poczuć ich moc.

Jak ktoś się zastanawia to powiem Wam: warto jechać.

Odnośnik do komentarza

Byłem już kilka razy i nic tylko się modlić o pogodę bo jak cały dzień padało to nie ma takiego efektu - były takowe że brachol (spoter) zrobił raptem tylko kilka dobrych fotek. Obecnie wymogi rosną z imrezy na imrezę dot. bezpieczeństwa więc jest pod tym kątem znacznie lepiej - choć już ostatnio wprowdzono brak możliwości wnoszenia picia w pojemnikach większych niż małe kartoniki (powyżej 200 ml) to setki osób z płaczem wyrzucające wszelkie picie do pojemników przed wejściem uchodził za standard. Tych co pili na wyścigi przed wejściem aby uratować ile się tylko da były tysiące - globalnie niestety odwiedzający z każdym rokiem też jest coraz więcej tak że ruszyć się nie ma gdzie. Jak będzie pogoda to warto.

W tym roku ma w dniach 13-14.06 mają odbyć się pokazy AEROFestival 2015 - Poznań - Ławica - zobaczymy jednak co w ostateczności będzie na tej imprezie (kto ma ochotę to już można się szykować).

Odnośnik do komentarza

Jakoś ta impreza nie przemawia do mnie, ale jak będzie ktoś jechał z Warszawy to zawsze można pojechać i kilka km nawinąć :) .

Odnośnik do komentarza

No to Sobier wykukał moje intencje. Mimo, że jestem zapalonym widzem takich pokazów, to raczej chodziło mi o to, żeby się przejechać. I przy okazji popatrzeć.

(Każdy pretekst do wyruszenia z domu na 2oo jest dobry)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
No to Sobier wykukał (...)

Bo Sobier dobrze kuka, a pośmigać zawsze można. Jak nie jak tak.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nigdy nie byłem więc trzeba się chyba wybrać. PŻ też wyraża chęć. Będę śledził temat.

Odnośnik do komentarza

Ja jeżdżę nieprzerwanie od 2005 r. i zdecydowanie polecam. Impreza super, jedna z większych tego typu w naszym regjonie. Co do wlecenie w tłum... już od dosyć dawna przepisy zabraniają na takich imprezach latach samolotom nad widownią. Stąd też, naprawdę żadko się zdaża aby na pokazach lotniczych ginęli ludzie z widowni (czego nie można powiedzieć o uczestnikach, bo tu wypadki zdażają się kilka razy do roku - taka jest niestety ciemna strona medalu akrobacji).

Co do tłumu - no trudno żeby było pusto :) W guraszce czy w Dęblinie gdzie pokazy były nieporównywalnie mniejsze też zawsze był tłum :) Raz też miałem przyjemność być na Paris Air Show na Le Bourget - to dopiero nazywa się tłum (zarówno ludzi jak i maszyn;)

Piotrek

Odnośnik do komentarza

No i zaczęła się bukingowa gorączka.

I ściana. Wszystkie hotele, albo podbiły cenę, albo zablokowały możliwość rezerwacji.

Jak znajdujecie noclegi w rejonach, do których się wybieracie? Mam widać zbyt niski współczynnik, by samemu to znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Odkopuję temat, bo zostało 30 dni.

Hotel w Szydłowcu zaklepany. Tylko tam potrafiliśmy znaleźć.

Pytanie do mieszkańców Radomia i okolic.

Orientujecie się coś w kwestii parkingów? Zwłaszcza dla motocykli.

Który jest wart zaiteresowania, w miarę blisko, bezpieczny i przyjazny?

Odnośnik do komentarza

Parkingów ogólnie nie brakuje, wszystkie położone blisko lotniska poletka, trawniki, podwórka w nie się właśnie zamieniają.

Oczywiście nie ma stricte strzeżonych. Trzeba zagadać z gospodarzem co by popatrzył na Wasze moto.

Ja ostatnio parkowałem i to auto jakieś 3-4 minuty od wejścia.

Dla tych co się jeszcze zastanawiają:

https://goo.gl/photo...34DHX6S4m9fB6E7

I oczywiście mistrz:

https://photos.google.com/photo/AF1QipPcbmGVA2exzocn1frWAFJF1yWdp698DAKmkgO2

Odnośnik do komentarza

No i po imprezie. Uwierzcie, była przednia. Moto zbunkrowane u gospodarza, obok stodoły, za bramą na pilota. Było super. Za dwa lata, jak dożyjemy, jedziemy znowu.

Odnośnik do komentarza

Byłem ze znajomymi na 2oo - w tym roku po raz pierwszy. Hałas generowany przez przelatujące samoloty bojowe nie do opisania. Polecam każdemu, żeby za 2 lata się wybrać :-)

Odnośnik do komentarza

No dobra. Odkopuję temat, bo dostałem cynk, że po mimo różnych wersji, pokazy 2017 jednak się odbędą.

I jak co roku pytanie : wybiera się ktoś?

Nocleg trzeba bookować już teraz, bo później nic ciekawego się nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...