Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Piaggio X8 oparcie kierowcy


Hipolit

Pytanie

Zastanawiam się, jak dorobić oparcie dla kierowcy w X8. Dobrze by było, żeby nie blokowało kanapy podczas otwierania schowka. Widziałem w sieci oryginalne oparcia do tego modelu, ale są one dla pasażera :(

Rozważałem zakupienie jakiegoś uniwersalnego i przewiercenie się przez kanapę na wylot i złapanie śrub nakrętkami, ale mam obawy, że kierowca o wadze ok 100kg wyłamie tak zamocowane oparcie. Proszę o podzielenie się Waszymi doświadczeniami. :)

Odnośnik do komentarza

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Raz na giełdzie w Słomczynie widziałem fajny patent na Burku 4-setce tylko nie wiem dokładnie jak toto było zrobione,działało na zasadzie huśtawki trapezowej i jeśli kierownik pomykał solo miał oparcie dla siebie a gdy z plecaczkiem to oparcie mieściło się jeszcze przed kuferkiem .Kierownik lekko utykał na lewą nogę a Burek był srebrny lub siwy o ile pamiętam chyba u nas niezrzeszony może ktoś ma takiego sąsiada bo patent rewelacja naprawdę

Odnośnik do komentarza
  • 0

W Hexagonie jest coś takiego opuszczanego. Jadąc solo można podnieść oparcie choć nie jest zbyt wysokie lepiej podpiera część lędźwiową. Jest skonstruowane tak jak kolega Hipolit zamierza zrobić. Może warto by sie posiłkować gotowym elementem z Hexagona z lekkim przeprofilowaniem i pomocą tapicera powinno się udać. Zdjęć swojego niestety nie wstawię bo pojechało do zmiany tapicerki.

Pozdrawiam Jerzy spod Jebradu

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jerzy dzięki za podpowiedź. Mój kolega ma Hexagona. Jak tylko wróci z zagranicznych wojaży to do niego zawitam i dokładnie pooglądam kanapę z Hexa. :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Rozpracowałem ten problem, zdaje egzamin. Jednak estetycznie , nie jestem zadowolony. Szukam innego rozwiązania.  Kymco Downtown 125. Dużo podróżuje ,muszę mieć oparcie,bez tego oparcia nie da rady. Wymyśliłem równierz, spacerówki, dla mnie też ważna sprawa. W wieku 57, czuje już ,że mam stawy.

Nie potrafie, wkleić tu zdjęć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...