Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix


Gość djquest1

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tata sprowadzi mi go , cena przed opłatami to jakie? 3000 zł.

To czy ma czy nie ma homologacji w zasadzie nie ma większego znaczenia .

Jak ma to fajnie bo idę do urzedu komunikacji i rejestruje jak nie ma to jade na przegl?d zerowy i tam mi sprawdzaj? działanie ,silnika , hamulców ,?wiateł i innych podzespołów.

Ogólnie nie lubię bawić się w używane skutery co nie zmienia faktu ,że mój pierwszy skuter - quest był totaln? porażk? ale silnik był ok , działał ideanie i nie było z nim żadnych problemów jako tako.

Ja postanowiłem ,że zaryzykuję i kupie ten skuter - najwyżej mi się nie uda , na sprzedaży nie powinienem stracić bo to w końcu 250 <_< .

Wiem ,że tam to jest jeden z High - endowych modeli ,które maj? spore powodzenie .Dla niedowiarków pokazuję fotki mojego autorstwa :( .

img1953hv6.jpg

troszkę przetyrana ale cóż

Nówki w salonie :

img2248dv7.jpg

img2249fh6.jpg

(zwykła wersja)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jagroski

    6

  • Geni

    6

  • Siodel

    5

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    4

To czy ma czy nie ma homologacji w zasadzie nie ma większego znaczenia .

(...) jak nie ma to jade na przegl?d zerowy i tam mi sprawdzaj? działanie ,silnika , hamulców ,?wiateł i innych podzespołów.

Jeste? pewny, że to takie proste? <_<

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Chcesz sprowadzić jeden skuter z Chin? :(

Nic nie powiem :(

Oczywi?cie szczerze życzę POWODZENIA <_<

Ps. Zrobienie homologacji na dany model jedno?ladu kosztuje niemało. O czasie oczekiwania na wydanie homologacji nie wspomne.

Odnośnik do komentarza

Jestem pewien , a co do samego sprowadzenia to piku? , mój tata przerabiał to juz setki razy więc to raczej szczegół.

A jeżeli to nawet będzie trwać długo to trudno i tak legalnie będe mógł jeĽdzić dopiero po 17 listopada 2007 najwcze?niej jak mi wydadz? prawo jazdy A i B .

Teraz sami wiecie jak to wygl?da.

Odnośnik do komentarza

No fajny, fajny, ale wiesz co Ci powiem? Za te 4tys zł szukałbym oryginaln? Honde Helix zarejestrowanego w Polsce, ew. sprowadzić z Niemiec. No ale jak się uparłe?, to tylko życzyć powodzenia i wytrwało?ci :(<_< I czekamy w niedługim czasie na relację z jazdy i użytkowania.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie osobi?cie marka nie ma żadnego znaczenia .

Mam rzeczy markowe ale co z tego skoro oprócz firmy i może lepszego wykonania nic innego mi one nie oferuj? - po prostu.

Po ostatnich zmaganiach z serwisami nie mam ochoty wogule na nich patrzeć a co dopiero kupować używany pojazd ,który może się rozkraczyć w każdej chwili i będe musiał do nich biegać :(:( .

W cholere z tym, wolę kupić produkt ,który jest tańszy i nie markowy a spełni moje wymagania :( .

A jak mi się znudzi to nakleje mu napisy Honda i nikt się niezorientuje ,że to nie jest Honda( no może wy z burgmani się zorientujecie :( ) <_< .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Za te 4tys zł szukałbym oryginaln? Honde Helix zarejestrowanego w Polsce, ew. sprowadzić z Niemiec.

Za 4 tpln to kupić można zwłoki Helixa.

Nawet w Niemczech jest już trudno o ładnego Cn 250 a je?li trafia się taki to kosztuje min. 1500- 2000 EUR.

Oczywi?cie możemy dyskutować co to znaczy ładny i że za 1000 EUR też kupimy co? dobrego.... wtedy rozmowa nie ma dalej sensu.

A jak mi się znudzi to nakleje mu napisy Honda i nikt się niezorientuje ,że to nie jest Honda( no może wy z burgmani się zorientujecie

Hahaha.... jeden z najzabawniejszych w?tków naszego forum <_<

Odnośnik do komentarza

Mariusz ( mam nadzieję ,że mogę tak do ciebie mówić )

Ale co do tych naklejek to akurat prawda , wystarczy powymieniać kilka elementów takie jak podesty dla pasażera , znaczek CFmoto Na Honda ten koło wy?wietlacza , najgorsza rzecz to obudowa przekładni na niej widnieje wytłoczony napis <_< ale w końcu polak potrafi :( .

Co do naklejek to prawdopodobnie zamówię naklejki z moim nickiem i będzie fajnie :(

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Tja, a niektorzy nosza Rolexy za 200 dolarow <_< ...

Oszalałe??! :(

Chyba chciałe? napisać 20 USD :(

Z daleka też wygl?daj? jak oryginał :(

Odnośnik do komentarza

Hym co? nie za bardzo 150ccm specyfikacja z której wynika że jednak 244. Jeżeli to wierna kopia to poleci ze 100km/h a dopiero bo zdjęciu blokady więcej , jak to Helu? :(

Edit...

Jak już kupisz to sie obaczy czy ma blokady czy nie <_< .

Odnośnik do komentarza

Owszem jest wersja 150 ale ja biorę 244 bo jest zwyczajnie lepsza i to jest wierna kopia Helixa.

Co do blokad to gdzie się one znajduj? ,nie my?lałem ,że tak duży skuter może mieć blokady ale widocznie się myliłem .

CDI co nie ?? , co? jeszcze tam może być , no chyba nie dysza w gaĽniku i katalizator spalin <_< .

Odnośnik do komentarza

Wlazłem na strony państwa ?rodka i tam dane jakie Ci się zamarz?. V max podaj? od 95 do 120. Na zegarze zapewne tyle pokarze, ale 250 maja zazwyczaj ok.15-17 KM, czyli powinien pojechać realne 115km/h. To taka mróżba trochę. Cińczycy maj? manierę podawania jak już wspominałem prędko?ci makcymalnej zaniżonej. Sam namawiam jednego importera na import takiej repliki. Musz? jedynie uruchomić "wywiad". które i gdzie s? przyzwoicie wykonane itd. whist

PS Nie słyszałem o blokowaniu większych od 50cm3, chyba że 125 na 15KM <_< .

Odnośnik do komentarza

No pogrzebałem troszeczkę i widzę, że nie tylko Helix doczekał się skopiowania. (najprawdopodobniej nie ma żadnej licencji, a to po prostu nielegalna kopia).

Na szczę?cie nie stosje się w Chinach już tak autorskich nazw, jak Honoda, czy Souzuki.

http://www.zingomotors.com/us/home.php?cat=1

Ja widać na stronie powyżej skutery podrabiane to m.in.

Mayesty 250, Foresight, Shadow i inne, o dziwo jest też nieudolna podróbka Zoomera <_< .

Za oczywi?cie przemawia cena, ale kurcze jako? czuję to w ko?ciach, że plastiki ma nędzne, a silnik po paru tysiach grzechotałby, jak paczka gwoĽdzi.

Jeżeli miałbym co? brać z tamtego rejonu, to jednak z Taiwanu.

Odnośnik do komentarza

Produkty z tajwanu oczywi?cie s? lepsze od chińskich ale s? też droższe.

Znalazłem stronkę amerykańsk? gdzie sprzedaj? chińskiego Helixa za 4000 $ pod nazw? Zeon :

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...um=10&hl=pl&lr=

ale się u?miałem , ja kupuje ten skuter za 1000 $ a oni za 4000 $ sprzedaj? , mało tego napisałi ,że odpalanie z pilota (w chinczykach to standard ) to jest za darmo a normalnie kosztuje 199 $, kufer tez darmo (standard chinski) normalnie za 125 $ <_< .

Odnośnik do komentarza
PS Nie słyszałem o blokowaniu większych od 50cm3, chyba że 125 na 15KM whist .

To znaczy po prostu że nie wiesz o tym , iż Helu? jako jedyny maxi ma za?lepke w wydechu, która ogranicza V-max do około 100 km/h ze względów bezpieczeństwa <_<

Znalazłem stronkę amerykańsk? gdzie sprzedaj? chińskiego Helixa za 4000 $ pod nazw? Zeon..

A ja znalazłem stronke gdzie kosztuje 5349$ orginal

Odnośnik do komentarza
To znaczy po prostu że nie wiesz o tym , iż Helu? jako jedyny maxi ma za?lepke w wydechu, która ogranicza V-max do około 100 km/h ze względów bezpieczeństwa <_<

Czyli mówi?c krótko ma zwężke na tłumiku.

Napisałe? ,że ze względów bezpieczeństwa on jest blokowany , jak mam to rozumieć , trudno go utrzymać powyżej tej setki , drży czy co? innego :?:

Odnośnik do komentarza

To czy technologicznie "chińczyk" stanowi wiern? kopię Helixa przekonasz się po zakupie. Ja jako? w to w?tpię. Silnik 250 ccm w CF Moto jest już stosowany od jakiego? czasu w modelu V5. Oryginalnie Helix ma 16 KM (według danych ze strony skutery.net).

Niby skuter kupisz nowy, a gwarancji żadnej nie u?wiadczysz i jak jednak trafisz na pechowy egzemplarz, to problemów będzie więcej niż z używk? Hondy.

Odnośnik do komentarza
Gość adslandrzej

Mi w życiu nikt za darmo nic nie dał i moim zdaniem 3tys. zł. za "wiernn? kopie" Hondy to troche przegięcie, silnik moze miec nawet taki sam wygl?d zewnętrzny a w ?rodku może być zupełnie co innego. Nie mam nic do produktów z chin, nie wszystko to najtańszy hłam, ale tak jak mówiłem za darmo nikt nic dobrego nie sprzeda i w?tpie aby sprowadzenie jednej sztuki z chin+opłaty,rejestracja z kosztem motocykla zamkneło sie w 4tys.,ale jak tak to powodzenie i zdaj jakos relacje jak już bedziesz miał 2oo w domu. <_<

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...