Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix


Gość djquest1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W przyszło?ci chciałbym zakupić Helixa ale tego produkowanego w Chinach.

Pojazd ten wygl?da dokładnie tak :

Pojazd ten jest po małym liftingu , nie jest to podróbka bynajmniej tylko Honda sprzedała prawa produkcyjne do tego modelu .

CF250T-F(VIP).JPG

CF250T-F(1)(VIP).jpg

CF250T(VIP)-0.JPG

CF250T(VIP)-2.JPG

CF250T(VIP)-9.JPG

CF250T(VIP)-3.JPG

CF250T(VIP)-7.JPG

Link do zdjęć :

http://www.cfmoto.cn/product/moto/liangdia...pn=CF250T(F)vip

Link do skutiego :

http://www.cfmoto.cn/product/moto/motoshow...50T(F)vip&id=10

Piszcie i komentujcie :-D .

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jagroski

    6

  • Geni

    6

  • Siodel

    5

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    4

Takie forum jak to i się nie interesujecie tym , co się stało  B) .

Przecież to pierwszy Skuter-turystyk był , ludzie co z wami  :D .

WeĽ se daj na luz jest weekend czę?ć z nas jest na wyjazdach !!! !V

A po za tym to stary temat i nie jest to licencja Hondy tylko podróba, za rok ma ponoć być dostępny w polsce.

Odnośnik do komentarza
Takie forum jak to i się nie interesujecie tym , co się stało  B) .

Przecież to pierwszy Skuter-turystyk był , ludzie co z wami  :D .

Ale o co Ci chodzi !V ? W przeciagu dwoch, pozno- nocnych godzin ma ktos cos pisac? Wyluzuj...

Odnośnik do komentarza

Nawet nazwę dali podobn?, ponieważ Helix występuje również pod nazw? Honda Fusion, a tu widzę Fashion.

Oczywi?cie rób, co chcesz, ale jest co?, czego Chińczycy jeszcze długo nie przeskocz?: materiały i wykonanie.

Jednym słowem będziesz miał ładny maxi skuter wystrugany z masła.

Odnośnik do komentarza

Daj sobie spokój z tym "pojazdem". Silnik CFmoto czyli ta sama firma co Yuki czyli szajs. Kup używanego Helixa to ci naperwno dłużej posłuży.

I nie oburzaj się bo w godzinach 23 -01 normalni ludzie raczej ?pi? :D

Jedyne co jest fajniejsze w tym czym? to spojlerek z tyłu, kierownica i szyba !V

Odnośnik do komentarza

Oj zdziwiliby?cie się bardzo , bo byłem tam i widziałem jakie cuda oni potrafi? robić i jaka to jest perfekcja , poszedłby? do pierwszego nowego domu to by? nie mógł się przyczepić do niczego absolutnie, to co na export wysyłaj? jest szajsowate bo takie jest zapotrzebowanie rynku ale produkty na ich rynek s? najlepsze jakie się da a ci?gle je poprawiaj? ,żeby były jeszcze lepsze.

A je?li nawet to podróba to i tak wolę now? podróbę niż starego złoma :D ,który ma znaczek Honda !V .

Odnośnik do komentarza
(...)A je?li nawet to podróba to i tak wolę now? podróbę niż starego złoma, który ma znaczek Honda(...)

Jesli moge udzielic rady, kup Fashiona bez wzgledu na odpowiedzi i cene, a po kilku tysiacach kilometrow bedziesz mogl cos na jego temat tu skrobnac. Wilk syty i owca cala, bo po dyskutowac na temat "chinskiego wykonania" !V jak i tak skuter pozostanie na papierze :D .

Odnośnik do komentarza

To jezeli byles w Chinach, wiesz jak "to" wszystko tam wyglada, z jaka jakoscia produkuja... to po co sie pytasz o zdanie innych !V

Bo widzac dyskusje na tym i na innym forum skuterowym i tak nie dasz sobie przetlumaczyc, ze to jest chinska kiszka i nie oplaca sie jej brac! :D

Posluchaj zdania innych, badz ryzykuj- Twoj wybor... B)

Pozdrawiam

asmo B)

Odnośnik do komentarza
(...)A je?li nawet to podróba to i tak wolę now? podróbę niż starego złoma, który ma znaczek Honda(...)

Jesli moge udzielic rady, kup Fashiona bez wzgledu na odpowiedzi i cene, a po kilku tysiacach kilometrow bedziesz mogl cos na jego temat tu skrobnac. Wilk syty i owca cala, bo po dyskutowac na temat "chinskiego wykonania" B) jak i tak skuter pozostanie na papierze :D .

zgadzam sie w 100%,

Ja nie bylem nigdy w chinach do dyskusji o jakosci towarow na ich wewnetrzny rynek nie bede dyskutowac bo nie wiem, ale wiem ze na rynki zewnetrze ich produkty nie powalaja jakoscia ( nie odnosze sie tu tylko do skuterow) !V

Odnośnik do komentarza

Pytam się po to ,żeby mieć wasze rozeznanie na temat tego pojazdu , Honda sprzedała już wielu chińskim firmom swoje linie produkcyjne do danych modeli , daltego możliwe ,że i tu jest podobnie .

Miałem questa - psuł się to prawda ale z tego co widzę to nowe questy się raczej mało psuj? a je?li już to za spraw? naszych dróg , w chinach drgo to rewelacja lepsze niż w Niemczech , taka prawda smutna :D .

Odnośnik do komentarza

Honda raczej nie sprzedała linni produkcyjnych Fusiona, bo w wersji zmodyfikowanej jest on dalej produkowany na rynek japoński i amerykański.

Najlepiej rzeczywi?cie będzie, jak po prostu kupisz ten skuter, a potem opiszesz swoje wrażenia.

Bardzo jestem ciekaw porównania Helixa z jego chińskim potomkiem.

Odnośnik do komentarza

Czy?ta się narodzie szaleju najedli? Boże ile agresji!!!!!!!!! B) !V Może jeszcze karabiny Wam dać. No, nakrzyczałem sobie. B) Faktem jest, że wielu pożal się boże, importerów sprowadza różniste badziewie, bo tanio i nie sprawdz? która fabryka robi przyzwoicie. Zongschen i Lifan robi? wiele małych pojazdów dla hondy i yamahy, a na tabliczce znamionowej ?ladu nie ma, ze to chińskie. Dalej, Youki to tylko czeski importer z chin, zreszt? byle jaki, CFMOTO to nie importer. Sprzedawane jako austryjackie skutery CPI to na szczę?cie tajwan, ale Generic to zwykłe chińczyki i jako? w cywilizowanej czę?ci europy się sprzedaj?, jak wspomniany Zongschen i Lifan pod własn? mark?. Czyli przekręcaj?c pożekadło, nie wszystko co się ?wieci to nie złoto, można powiedzieć, że nie wszystko co z chin to kupa. Nie bronię jak Rejtan ichnich produktów, ale wkurza mnie potepianie w czambół wszystkiego, chociaż do?wiadczenie opiera się głównie na plotkach B) Może teraz ja za ostro, jednak trochę pokory dla własnej niewiedzy i proponuję poczytać jak się to "badziewie" sprzedaje i psuje gdzie indziej. Tak na zakończenie to gdzie produkuj? hondę CRF 50, 70, 110, innova? Przykre, ale wła?nie w chinach, bo tajwan woli pod własn? mark?. :D

Odnośnik do komentarza

Niektóre pojazdy "markowe" dostępne w Polsce s? rzeczywi?cie produkowane w krajach "zastępczych" np.:

- Honda SCV 100 Lead - Indie,

- Honda CG 125 - Brazylia i Turcja,

- Yamaha YBR 125 - Chiny.

Do tego niektóre elementy pojazdów "stricte" japońskich s? zlecane do wykonania fabrykom chińskim, tajwańskim itp.

Przykładem s? koła mojego Zoomera, których wykonanie Honda zleca prawdopodobnie firmie Kymco.

A chińskie motocykle rzeczywi?cie bywaj? różne.

Oby Fashion okazał się chińskim produktem "highendowym"

Odnośnik do komentarza

Gwarancja uznana, rozmowa w salonie była miła i rzeczowa, ale niestety kółeczko jeszcze nie doszło.

Czekam więc cierpliwie, ale w pogotowiu mam już namierzone koła od SFX-a, które s? dużo mocniejsze.

Dodam, że koła od SFX-a, czyli od Dio Z4 rówież s? produkcji Kymco.

Ech prawa ekonomii s? bezlitosne :D .

Odnośnik do komentarza

Jak zapewne wiesz Kymco od 1963 do 1993 rok produkowało całe pojazdy dla hondy. SYM również, więc nie ma obaw, a kółko Ľle zaprojektowali w hondzie :D

Odnośnik do komentarza

Wiem i też podejrzewam Hondę o pewn? niefrasobliwo?ć przy projektowaniu, ale o ile wiem kłopoty z kołami nie s? reguł?, więc może jednak wykonanie??

Wracaj?c do CF Fashion - czy zauważyli?cie, że ten skuter występuje w wersji 150cm3, co jednak ?wiadczyłoby o zastosowaniu przez CF przynajmniej czę?ciowo własnych rozwi?zań.

Zastanawia mnie też niższa niż w Helixie podana prędko?ć maksymalna wersji 250cm3 - całe 95km/h, co przy około 115 Helixa wygl?da bladziutko.

W każdym razie na zdjęciach wygl?da ?wietnie - jak każdy Helix.

Jagroski - masz w opisie podobny do poprzedniej generacji Yamahy Cygnus - orientujesz się może czy to kopia/licencja Yamahy, czy nawi?zania były tylko stylistyczne??

Odnośnik do komentarza

Klamka zapadła , o ile nic się nie wydarzy to biorę Fashiona 250 Vip i będe go miał w najbliższym czasie :) .

Wtedy by?cie nie mogli mi powiedzieć ,że nie jestem pełnoprawnym klubowiczem ( no może ze względu na wiek :) ) bo 250 ccm to już maxiskuter :) .

Odnośnik do komentarza
4000 zł po sprowadzeniu i opłatach celnych - my?lę ,że warto .

A powiedz jeszcze kto Ci to sprowadzi, jest jaka? firma czy sam się w to bawisz?? I jak wygl?da sprawa z homologacj? w Polsce ??

sklepik

Odnośnik do komentarza

Sk?d pewno?ć, że będ? pasowały czę?ci od Hondy?

Cena 4000 zł za skuter i wszelkie opłaty sk?d? musiała się wzi?ć i trudno mi tutaj wierzyć w jako?ć choćby porównywaln? do Hondy. Jaka wychodzi rzeczywista cena skutera? 2000 zł?

Swego czasu ogl?dałem chińsk? podróbkę Yamahy Majesty 250 (ta miała pojemno?ć 150 ccm) - z daleka wygl?dała ładnie, gorzej z bliska, na własne oczy przekonałem się o jako?ci wykonania. Nie przemawiaj? również do mnie silniki "na licencji" znanych firm.

Nie jestem jednak jako? szczególnie sceptycznie nastawiony do chińskich skuterów. Jest przecież coraz lepiej, choć też trochę drożej.

Z t? podróbk? Helixa to duże ryzyko. Ja bym się na pewno nie zdecydował. Wybór należy jednak do Ciebie. Chętnie skuter obejrzę na własne oczy i być może przekonam się do niego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...