Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Serwis (przegląd) Burgmana 125 K9 na nowy sezon


MaxiSport

Pytanie

Witam, chciałem wymienić olej silnikowy na nowy sezon, prosił bym o pomoc jaki olej mam kupić i ile tego oleju, jakiej firmy i jakie parametry musi posiadać olej, dodam ze posiadam Burgmana 125 K9, chciałem tez wymienić filtr oleju, filtr powietrza, czy jest sens wymieniać filtr paliwa? chciałem tez wymienić świecę oraz pasek napędowy czy przy wymianie paska muszę jeszcze coś wymienić? proszę o pomoc i podpowiedz czy coś jeszcze przydało by się wymienić na nowy sezon.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przy wymianie paska wymień od razu rolki w wario bo koszt nie wielki a mogą być bardziej zjechane niż pasek. Co do oleju to 10w40 (polecam Motul 10w40 4T), oleju wchodzi 1,2L lub 1,3L jeśli wymieniasz z filtrem, świeca NGK CR8E lub Denso U24ESRN, Warto wymienić płyn chłodzący ok 1,3L i płyn hamulcowy jak nie był wymieniany ze dwa lata. Przy dłubaniu w napędzie warto mieć blokadę do wario i klucz dynamometryczny do dokręcania wario i sprzęgła :P

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czy to ten olej http://allegro.pl/motul-5000-10w40-4t-hc-tech-nowa-formula-ma2-i4868989910.html i takie świece: http://allegro.pl/swieca-swiece-ngk-cr8e-suzuki-kawasaki-yamaha-i4816808401.html a czy pasek napędowy i rolki kupić oryginalny z ASO czy są jakieś dobre zamienniki i w jakich cenach.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak to ten olej i z tego co mówi serwisówka to ta świeca. Co do paska to jak nie wiesz dokładnie jaki tam jest to kup orginał. Rolki można dobrać bo jest masa dobrych firm ale jest ważny wymiar i waga.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

witam. chcę zrobić przegląd przed sezonem suzuki burgman 125. czy polecacie serwis w piasecznie ? może ktoś ma inne typy ? proszę o pomoc w wyborze. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
  • 0

Serwis suzuki w Piasecznie jest ok, ten model to koszt przeglądu około 550 zł. W tej cenie oleje, reszta dodatkowo za części. Swojego sam serwisuje, jedynie z czynności których nie mogę zrobić to regulacja zaworów ale tam są płytkowe więc nie ruszam. Spalanie 2,9 l pali z pół obrotu nawet po miesiącu postoju więc nie dotykam. W warszawie masz Brum Serwis, mają konkurencyjne ceny i znają się na rzeczy, poczytaj forum www.brumserwis.pl

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
witam. chcę zrobić przegląd przed sezonem suzuki burgman 125. czy polecacie serwis w piasecznie ? może ktoś ma inne typy ? proszę o pomoc w wyborze. Pozdrawiam !

Osobiscie przestrzegam przed zlecaniem czegokolwiek w serwisie w Piaseczne. Będąc posiadaczem AN400 K7 zleciłem wymianę łożyska główki ramy ( profilaktycznie , nie było jeszcze objawów zużycia). Serwis skasował mnie za oryginalne łożysko i drogą usługę i .... nie wymienili NIC.

W międzyczasie skuter sprzedałem, a oszustwo wyszło dopiero wykryte przez kolegę z naszego forum - kolejnego właściciela Burgmana.

Reasumując.. Jak Suzuki Piaseczno to tylko jak będziesz im cały czas patrzył na ręce.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

OK ! Dzięki za informację, rozważę Wasze sugestie. W końcu jest jeszcze trochę czasu do decyzji gdzie to zrobię. I jeszcze jedno ,czy taki serwis z ewentualną wymianą paska da się zrobić w ciągu jednego dnia? czy klient może być przy tym przeglądzie obecny? Zawsze to jakaś pewność dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam, z jaką siłą (Nm) dokręcić sprzęgło i wariator przy wymianie paska ( Burgman 125 K9)

osłona - Clutch cover bolt: 8 N·m (0.8 kgf-m)

sprzęgło- Clutch housing nut: 75 N·m (7.5 kgf-m)

wario- Fixed drive face nut: 95 N·m (9.5 kgf-m)

i Ja bym dał mała kropelke kleju do gwintu

http://www.manualede...n-2007-2009.pdf

strona 105 -105

Odnośnik do komentarza
  • 0

Panowie czy ktoś może mi powiedzieć jaki jest rozmiar paska napedowego ? bo wpadam na sprzeczne info....

W sklepie pytałem to mi powiedział że taki powinien iść i taki może mi sprowadzić  22,5x10,5x845

Odnośnik do komentarza
  • 0
19 godzin temu, Krzychu32 napisał:

Panowie czy ktoś może mi powiedzieć jaki jest rozmiar paska napedowego ? bo wpadam na sprzeczne info....

 

Zależy o jakiej firmie Ci w sklepie powiedzieli.

Np. tu masz oryginalny Mistuboshi: http://www.racing-planet.pl/279421-pasek-napedowy-mitsuboshi-do-suzuki-uh-burgman-125-2007-.html, wymiary: 847*22.4, ale juz np Dayco może robić pasek z minimalnie innymi wymiarami (855-22,2), jeszcze inne wymiary będzie miał pasek Bando.

Popatrz tu:

http://www.racing-planet.pl/127911-burgman-125-uh125-07-wtrysk?level0=116215&level1=127911&level2=5

Wszystkie 4 paski pasują do Burgmana od k7 wzwyż, i każdy ma inny rozmiar. Ja używałem 2 sezony Dayco, teraz przed sezonem przesiadłem się na oryginalny Mitsuboshi i oba są OK. Początkowe wrażenie miałem takie po zmianie, że na Mitsuboshi jest płynniejsze ruszanie. V-max się nie zmieniło, no może minimalnie na korzyść nowego paska. Zresztą w 125 nie ma co oczekiwać, że zmiany w napędzie zrobią jakąś kolosalną różnicę.

Odnośnik do komentarza
  • 0
5 godzin temu, Vince napisał:

Zależy o jakiej firmie Ci w sklepie powiedzieli

Mowa była o pasku Athena.

Czyli z tego co piszesz ten pasek bedzie bez problemu pasował.

Odnośnik do komentarza
  • 0

W tych linkach co podałem nie ma Atheny. Musiałbyś dalej poszukać czy w innych sklepach ktoś oferuje Athene do burka 125. Ale z drugiej strony sprzedawca powinien wiedzieć co zamawia i jeśli okaże się przy montażu ze nie będzie pasować to powinien przyjąć zwrot. Możesz zrobić takie zastrzeżenie w sklepie. Albo sam zamów sobie Dayco lub Mistuboshi, bo na pewno pasują, linki już masz

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...