Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Szyba turystyczna czy deflektor?


szary1977

Pytanie

Witam serdecznie mam pytanie co sądzicie czy lepiej będzie zamontować deflektor do obecnej szyby czy zmienić ją na wyższą turystyczną.

Odnośnik do komentarza

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak już to deflektor. Zawsze na codzień na miasto można jeździć bez. Są sklepy gdzie można za kaucją założyć deflektor wersję demo i przejechać się i potestować.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Też tak sądziłem bo z czasem szyba dostanie mikro pęknięć od słońca i puźniej jazda pod słońcu to będzie masakra, dzięki za szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Obojętnie czego byś nie wybrał to nie polecam jazdy "przez" (patrzenia).

Przy utrudnionych warunkach drogowych, pogodowych to porażka...

Ja korzystam z deflektora który mam tak dopasowany, że jadąc w pozycji "neutralnej" jadę z ponad niego ale jeśli mam ochotę np.przy szybszej jeździe minimalnie się uchylająć jestem za deflektorem.

Jest wtedy ciszej a co za tym idzie bardziej komfortowo :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja ma zamiar zamontować niski deflektor, bo jak się troszkę pochylę przy oryginalnej szybie to mam ciszę więc powinien starczyć niski, lecz żona jest niższa i ma konfort już przy szybie oryginalnej więc będę musiał chyba demontować jej te cudenko bo jak piszesz może być to dla niej uciążliwe pacząc przez deflektor. Na szczęście nie jest to duży wydatek a spróbować warto.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Osobiście polecam deflektor. Z dwóch powodów.

1. Lepsza widoczność do przodu - dobrze, żeby deflektor był poniżej linii wzroku.

2. Zawsze łatwiej zdjąć jakby Ci się nie podobało - no i zdecydowanie mniejszy koszt.

Patrzenie przez szybę w motocyklu, szczególnie w kiepskich warunkach atmosferycznych nie należy do fajnych.

Moja rada - kup deflektor - i to też nie za wysoki.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Proponuje zdecydowanie deflektor.

1. Zawsze można zdemontować

2. Mniejsze koszty

3. Lepsza widoczność od szyby turystycznej zwłaszcza podczas opadów

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zależy jaka szyba turystyczna. Szyby turystyczne są przede wszystkim szersze. Moja GIVI jest takiej samej wysokości jak oryginalna hondy, ale jest za to dużo szersza. Zapewnia to dużo lepszą ochronę przed wiatrem i deszczem, także dłoni i rąk. Odpada stosowanie handbarów. Deflektor zakładam do jednej i drugiej, ale niski - poniżej linii wzroku. Zapewnia większa ciszę "na kasku".

Szybę turystyczną używam wyłącznie w dłuższych wyjazdach turystycznych oraz w okresie wczesnowiosennym i późnojesiennym.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wiesz, na pewno szyba ma zalety i nikt tego nie neguje :)

Jak będzie za wysoka zawsze można przyciąć, tylko po co :)

Ale dlatego właśnie wymyślono deflektor, jeden woli dużą, szeroką szybę inny małe szkiełko na oryginalnej szybce :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Masz oczywiście Maxell rację, to sprawa indywidualna :smile: . Generalnie jednak deflektor zapewnia ciszę, a szyba turystyczna ochronę przed wiatrem i deszczem.

Odnośnik do komentarza
  • 0

witam,

to wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Ja kupiłem szybe turystyczną do siebie i niestety brakuje jej kilku cm i będę musiał dokupić deflektor.

Jak chciałbym założyć do fabrycznej sam deflektor, to na pewno było by za nisko.

więc, tak jak koledzy pisali, podjedź sprawdź i będziesz miał odpowiedź

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Witam ja polecam deflektor 2ch powodów:

1 cena jest dużo mniejsza niż szyby turystycznej , no i nie będę sie rozpisywać o dostępności

2 łatwość konfiguracji: możemy deflektor kupić wyższy, niższy, szerszy można go pochylić a z szybą jeśli jest za wysoka to zostaje opcja "cięcie" a jak okaże się że jest jednak niska to zostaje opcja...... deflektor

Jeszcze jedna sprawa... jesli się porysuje/zmatuje zawsze łatwiej(i taniej) wymienić deflektor niż całą szybę

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeszcze jedna sprawa... jesli się porysuje/zmatuje zawsze łatwiej(i taniej) wymienić deflektor niż całą szybę

A czy czasami nie jest tak że to właśnie zamontowany deflektor powoduje uszkodzenie szyby ?

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

A czy czasami nie jest tak że to właśnie zamontowany deflektor powoduje uszkodzenie szyby ?

Przy nieprawidłowym montażu może tak być nie bedę tego negować natomiast miałem (i nadal mam) w 2ch sprzętach i nie widzę żadnych uszkodzeń na szybie ori natomiast deflektor raczej na nowy "sezon" trzeba będzie zmienić.....no cóż nie jest zrobiony z tak dobrego materiału jak ori szyba

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Mam deflektor wym.30*12 z możliwością regulacji kąta nachylenia w stosunku do szyby przedniej. Patrzę ponad deflektorem. Komfort z jazdy podniesiony znacznie,wręcz rewelacyjnie w porównaniu z samą szybą. Żadnych uszkodzeń szyby po założeniu i eksploatacji deflektora. Polecam,bo naprawdę warto. Na forum dałem fotkę w temacie -Deflektor,czy pomaga.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Osobiście zakładałbym tylko ruchomy deflektor. Pozwala on na dostosowanie pozycji do warunków atmosferycznych oraz warunków jazdy. Szyba turystyczna jest stała, niezależnie czy pada deszcz, czy latem jest ponad 40 stopni w miejskich korkach...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam kolegów chciałbym zamontować Deflektor do mojego skuta i czy możecie mi pomóc jak konkretnie dobrać taki Deflektor abym nie popełnił jakiegoś błędu podczas zakupu, wiem że szyba Givi Airflow jest rewelacyjna tylko nie za bardzo mam "czas" na takie rozwiązanie, pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
  • 0

W poprzednim sprzęcie miałem szybę wyższą niż linia wzroku - oczywiście porażka.

Teraz w Majesty mam podwyższoną turystyczną szybę i w zasadzie powinno być OK, ale... jak się wyprostuję, albo krótki dystans w mieście, otwarty kask, albo kask z daszkiem - podwiewa, to brakuje.

W związku z tym uzupełniłem ją o deflektor regulowany Darkojaka. Wybrałem ten, gdyż w "epoce przedskuterowej" na forum Transalpa się poruszałem, a tam to produkt estymą obdarzony.

Teraz mam możliwość regulacji, inaczej miasto, inaczej trasa, jak pada także można inaczej ustawić. Użytkuję go od jesieni i na razie nie jest OK nie rdzewieje itp.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam kolegów chciałbym zamontować Deflektor do mojego skuta i czy możecie mi pomóc jak konkretnie dobrać taki Deflektor abym nie popełnił jakiegoś błędu podczas zakupu, wiem że szyba Givi Airflow jest rewelacyjna tylko nie za bardzo mam "czas" na takie rozwiązanie, pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedzi

Tutaj masz wzorce deflektorów do wydrukowania http://motoadv.pl/ja...?v=9b7d173b068d

ja wydrukowałem sobie te wzorce i przymierzałem do mojego skutera i dopiero jak konkretnie wybrałem wzornik to zamówiłem taki deflektor (nie koniecznie u tego producenta) i to był strzał w 10.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...