Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Serwisy Motocyklowe - Podkarpacie - nasze uwagi i opinie.


EndriuBis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów z Podkarpacia.

Jako że zima za oknem i nastała przymusowa kilkumiesięczna przerwa w „lataniu” przyszedł czas na mniejsze i większe naprawy i remonty naszych sprzętów.

Ponieważ do tej pory nie ma takiego tematu w naszym regionie zakładam i bardzo proszę o krótkie INFO o serwisach motocyklowych znajdujących się na terenie Podkarpacia. Mam nadzieje że będą to rzetelne informacje , bez „złośliwości” jeżeli np. jakiś serwis nie spełnił naszych oczekiwań.

Odnośnik do komentarza

Ja części kupuję w Suzuki na ul. Lwowskiej w Rzeszowie, tam też serwisuję mojego "moplika". Można dostać rabat.

Jak na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Byłem raz w tym serwisie Suzuki na Lwowskiej ale wymieniałem tam tylko oponę. Sporo pogadałem z chłopaczkiem z serwisu i wydaje się być dobrze kumaty... doradzi i sporo podpowie jak trzeba.

Co do serwisowania mojego X-maxa wszystko robię sam :)

Odnośnik do komentarza

Na Lwowskiej do pewnego czasu kupowałem wszystkie części ubioru i nie mam do Nich żadnych uwag. Widziałem, że serwisują Suzuki tak jak pisze Saper.

Ja T-maxa serwisuje w miarę możliwości samemu a wymianę opon robię u mechaników motocyklowych u mnie w Pustynii pod Dębicą. Na razie nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Moto-Drift się nazywają i mają spory ruch w interesie. Poza częściami i serwisem mają też ciuchy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

a wymianę opon robię u mechaników motocyklowych u mnie w Pustynii pod Dębicą. Na razie nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Moto-Drift się nazywają i mają spory ruch w interesie. Poza częściami i serwisem mają też ciuchy.

A wyważają koła do skuterów ? - bo ponoć nie wszyscy mają mozliwość.

Odnośnik do komentarza

Wymieniałem obie opony u siebie w Pustyni w MotoDrifcie tydzień temu wraz z wymianą płynu hamulcowego przód/tył i wszystko jest ok. Oponki wyważone, T-max jeździ jak jeździł prosto, żadnej shimy po puszczeniu kiery. Koszt całości 100 zł.

Odnośnik do komentarza

Wymieniłem obydwie opony właśnie w Pustyni w MotoDrifcie (gdzieś na początku lipca). Zapłaciłem chyb 40,00 zeta, ale zawiozłem same koła.

Dałem tez u nich do regulacji zawory, zapłaciłem coś około 80,00 zł, ale przyjechałem do nich skuterem częściowo rozebranym z plastików.

Generalnie serwis OK, ceny wydają się też być nie brane z księzyca, ale ....

osobiście byłem świadkiem jak przyjechał klient jakimś sprzętem do wymiany przedniej opony.

Po zdjęciu koła, moto zostało tylko na centralce, bez dodatkowego podnośnika i w momencie jak mechanik coś sprawdzał przy zacisku hamulcowym motocykl przeważyło do przodu i poleciał :( na szczęście nic się nie stało, właściciel był przy zdażeniu.

Mam nadzieje że to tylko tak zwany "wypadek przy pracy" - generalnie jestem zadowolony i polecam.

Odnośnik do komentarza

A ja mam mieszane odczucia do tego warsztatu (MotoDrift w Pustyni), co prawda kupiłem u nich komplet opon - cena ok, jednak wyważają jedynie statycznie.

Natomiast koszmar przeżyłem gdy umówiłem się na usunięcie wkręta z tylnej opony i jej załatanie... operacja zaczęła się o 9:00 a skończyła o 13:00 :confused: w tym czasie dość niezdarnie próbowali założyć 3 krotnie !!! łatki, które i tak nie trzymały. następnie poddali się i kazali oponę zawieść do warsztatu wulkanizacyjnego u Korzenia, gdzie została zakołkowana. po tym wyczynie nie mieli nawet zamiaru wyważyć ponownie koła... podobno założyli tak jak była :clapping:

reasumując maja tam wiele złomu, w którym coś grzebią, właściciel ciągle narzeka na brak czasu i generalnie raczej sprawia wrażenie uczącego się niż fachowca.

a i jeszcze na koniec wizyty powalił mnie tekst "muszę coś poczytać w internecie o łataniu opon... " przynajmniej chce się uczyć, to też ważne ;)

generalnie koszt naprawy kapcia: 20 pln u Korzenia i 40 pln w MotoDrifcie, w sumie 60 pln !!!

honorowy fachowiec jeśli się czegoś podjął i nie podołał pewnie nie skroiłby klienta, lecz w MotoDrifcie panują inne zasady...

pewnie już tam nie pojadę, bo serwisówkę robię sam a odpukać z gumą już tam nie zawitam

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

"MotoDrift" też od 2 lat ma siedzibę w  Grabinach, ale to chyba inna firma.  Popytam - dam znać.

A z ciekawości.  Co - już będziesz Hondę psuł ?  🙂 

Odnośnik do komentarza

Ten Pan z moto majster ma tak samo silver winga 600, jest u niego filmik na yt jak ją serwisuje, opinie ma niby dobre. W Hondzie śliwi się delikatnie olej z osłony magneta, a dokładniej z tej gumeczki co idą kable do środka, więc ma mi to zrobić, do tego regulacja zaworów, wymiana filtrów, świec, oleju, przeglądnąć napęd ewentualnie jak coś wyjdzie to wymienić, ale dopiero się umawialiśmy ze w zimie zawiozę na spokojnie. 

Odnośnik do komentarza

Dziwi mnie fakt że nie mamy na Podkarpaciu salonu i serwisu Hondy jeśli chodzi o motocykle. Najbliżej Kraków. Yamaha już w Rzeszowie a Honda? 

Propo tego gdzie serwisować po gwarancji skuter typu Forza 300 w okolicach Rzeszowa? Ring Road ma różne opinie i jakoś nie czuje do nich zaufania. 

Czy np. W tym salonie Suzuki albo w yamaha myśliciel że można  naprawiać innej marki skutery? 

Odnośnik do komentarza

W Suzuki robią nie tylko Suzuki, widziałem, że robią też inne marki, ale najlepiej to sobie do nich zadzwoń i zapytaj, co do Yamahy to nie mam z nimi żadnych doświadczeń, nigdy nie korzystałem z ich usług.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.10.2020 o 10:25, Saper napisał:

W Suzuki robią nie tylko Suzuki, ....

tylko aby po naprawie śrubek nie zostało 😀

W dniu 10.10.2020 o 16:48, 2vpc napisał:

..Czy np. W tym salonie Suzuki....

co do Suzuki, kolega Lemik w tamtym sezonie miał niezbyt dobre doświadczenie 😞 opisywał gdzieś u nas na forum regionalnym.

No ale to być może tylko jakiś "czynnik ludzki" i już wszystko jest OK.  Jak już skorzystasz z usług serwisu napisz kilka słów o swoich wrażeniach 🙂  

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, EndriuBis napisał:

... co do Suzuki, kolega Lemik w tamtym sezonie miał niezbyt dobre doświadczenie 😞 opisywał gdzieś u nas na forum regionalnym. ...

Opisywał to nie u nas w regionalnym, tylko w dziale Serwisowanie Maxi Skuterów.  I tam w dalszym ciągu bez problemów i wysiłku można to znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza

Był taki czas kiedy bywałem tam po 2-3 razy w miesiącu chcąc zakupić nowy sprzęt. Niestety cenowo byli bardzo mało elastyczni, ale może serwisu to nie dotyczy. Po tym co opisał na tym forum kolega Lemik raczej nie skorzystałbym z tego serwisu.

Odnośnik do komentarza

Ja swojego Silver winga zawoziłem do miejscowości Grabiny, obok Dębicy firma Moto Majster. Wydaje mi się że pan ma duże doświadczenie i robi wszystko z głową, a jak dobrze pogadasz to i szybko, u mnie regulował zawory, wyciągał stator i wysyłał do naprawy, wymiana płynu chłodniczego, regulacja czujnika tps, regulacja przepustnic, olej, filtr 760zł za wszystko, równy tydzień czasu!! (nie mam pojęcia czy to dużo czy mało ponieważ pierwszy raz oddałem komuś a nie robiłem sam, ja tylko dałem swój olej)

Kontakt bez problemowy i baa, pan wysyła nawet zdjęcia jak motor rozebrany, wyczyszczony (w moim przypadku jak ściągał dekiel od statora to wyczyścił wszystko w środku i wyglądał jak nowy)

Prowadzi też konto na fb gdzie dodaje zdjęcia ze swojej pracy, także warto poobserwować(po za tym też jeździ Fjs600😄)

Odnośnik do komentarza

Czy dużo zapłaciłeś - sprawa dyskusyjna. 🤔 z jednej strony jednorazowy wydatek 760,00 zł trochę boli, ale roboty też trochę zrobione i dodatkowo sam wysyłał i płacił za naprawę alternatora - ponosząc jakieś ryzyko. 

Bardziej interesujące jest jaki efekt końcowy ? Wszystko działa jak należy ?  Jest ładowanie, nic nie cieknie ? Dostałeś jakąś gwarancje na wykonane usługi ?  Teraz już sezon się kończy, ale w przyszłym ( jak nawiniesz trochę km) daj znać czy nadal wszystko jest OK.  Dopiero wtedy można ocenić czy robota była wykonana dobrze.  

Odnośnik do komentarza

Efekt jak narazie to nic nie cieknie, ladowanie idealne jakie powinno byc, gwarancja na stator jest ale od gościa ktory go przewijał, wszystko spoko tylko poprawiał mi jeszcze regulacje przepustnicy bo z rana miał niskie obroty, ustawil od nowa i teraz się wydaje jak by silnik płynniej pracowal, tak bardziej przyjemnie dla ucha. Takze narazie git, zobaczymy w 2021. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
5 godzin temu, EndriuBis napisał:

Czy dużo zapłaciłeś - sprawa dyskusyjna. 🤔..... 760,00 z

Jak dla mnie za ten zakres pracy to cena ok.

5 godzin temu, EndriuBis napisał:

Wszystko działa jak należy ?  Jest ładowanie, nic nie cieknie ? Dostałeś jakąś gwarancje na wykonane usługi ?

 

5 godzin temu, Felga napisał:

Efekt jak narazie to nic nie cieknie, ladowanie idealne jakie powinno byc, gwarancja na stator jest ale od gościa ktory go przewijał

Miałem robione to samo  i u tego samego gościa. Gwarancje daje gość od przewijania ale ponieważ mój serwisant robi u niego od dawna i wielokrotnie to sam dał mi gwarancję na dłuuuuuuugo 😉 Prędzej sprzedam skuter niż będę musiał zapłacić jeszcze raz. (A sprzedam dopiero jak na liczniku pyknie ponad 200 tyś-więc jeszcze parę lat przed nami )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...