Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Yamaha Tricity


filipmr

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeszcze raz dzięki. Pewnie że zarejestrowanego wtedy sprawa jest jasna i nie trzeba się miotać w urzędach. Swoją drogą pojazd ciekawy w swej budowie.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Podobnie pamiętam było tak z BMW C1, w jednych można było bez kasku jeździć a w innych trzeba było. Zależało od rejestracji.

Pierwsze słyszę. BMW C1 to przepisowo motocykl, konstrukcyjnie skuter i jako jedyny posiada homologację na jazdę bez kasku, m.in dzięki pasom bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
  • 0

(...)Zależało od rejestracji.

A jakie są możliwości rejestracji tego jednośladu? Homologacja: kierowca bez kasku, pasażer z dodatkowym wyposażeniem skutera w siodełko z uchwytem i podnóżki, jazda w kasku.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Dawid181

Pierwsze słyszę. BMW C1 to przepisowo motocykl, konstrukcyjnie skuter i jako jedyny posiada homologację na jazdę bez kasku, m.in dzięki pasom bezpieczeństwa.

Oglądałem kiedyś C1 nie było ich za wiele, to jedna była że trzeba w kasku a dwie bez kasku. WTF nie wiem

I każdego widziałem z pasami. Wszystkie sprowadzane. Być może to tak jak z kratkami u nas w samochodach

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

jedna była że trzeba w kasku a dwie bez kasku.

Co znaczy "była"? Kto tego wymagał?

Jakaś bzdura...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mariuszu, w naszych urzędach mogą się różne "wymagania" pojawiać. Mój urząd komunikacji np. wysyłał pismo w sprawie dokumentacji motorka do ambasady Japonii :).

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

A tu nie chodzi o WK. C1 rejestrujesz jako "motocykl" bo inaczej się nie da... Może być tylko motocykl 125 ccm na "B" lub 200 ccm na "A". Ten czy ten może być użytkowany bez konieczności używania kasku.

Ps. MP3/Fuoco można zarejestrować jako moto lub jako pojazd samochodowy inny... i w tym wypadku akurat nie ma nic dziwnego.

Koniec OT bo zboczyliśmy z tematu...

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

W sensie beemka ?

Powtórzę, bzdura.

Kończmy OT bo to nie temat o C1. zolta.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...