Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Pętle indukcyjne na skrzyżowaniach


michal_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak sobie radzicie z pętl? indukcyjn? na skrzyżowaniach wyposażonych w "inteligent?" sygnalizację ?wietln??

Wczoraj skręcaj?c w lewo na skrzyżowaniu czekałem ok 5 min na zmianę ?wiatła. Niestety skręcałem w lewo tylko ja. No i "ynteligętny" czujnik nie wykrył że chcę skręcić. Po prostu skuter to zbyt mały pojazd.

Czy jest na to jaki? sposób? Może trzeba stan?ć na tej pętli, może jakos z boku?

Ja w końcu zrezygnowałem i pojechałem do następnego, nie-automatycznego skrzyżowania

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ciekawy temat. W Warszawie osobi?cie nie spotkałem się z tak? pętl? ale np. w Niemczech zdarzyło mi się trafić na skrzyżowanie w małym miasteczku gdzie należało najechać kołem na pas aby zmienił się cykl.

Co do pętli... może powiniene? postawić skuter na nóżce i zacz?ć biegać przed ?wiatłami machaj?c rękami? !scooter Powinno zadziałać !scooter

Odnośnik do komentarza

W Gdańsku jest co? takiego przy bramie głównej Rafinerii , działa

na zasadzie pomiaru prędko?ci .Przekraczaj?c dopuszczaln? prędko?ć

na tym odcinku drogi o 10 km/h automat wł?cza czerwone ?wiatło na

skrzyżowaniu. Ale co sprytniejsi przed najechaniem na pętle zjeżdżaj?

na pobocze nie zmniejszaj?c prędko?ci jad? dalej bez zatrzymania.

Ps.

Na pewno s? sposoby na inne pętle, wystarczy przyjrzeć się jak to działa.

Odnośnik do komentarza
W Gdańsku jest co? takiego przy bramie głównej Rafinerii , działa

na zasadzie pomiaru prędko?ci .Przekraczaj?c dopuszczaln? prędko?ć

na tym odcinku drogi o 10 km/h automat wł?cza czerwone ?wiatło na

skrzyżowaniu. Ale co sprytniejsi przed najechaniem na pętle zjeżdżaj?                                                                                       

na pobocze nie zmniejszaj?c prędko?ci jad? dalej bez zatrzymania.

Ps.

Na pewno s? sposoby na inne pętle, wystarczy przyjrzeć się jak to działa.

Ale ten radar żadko działa, natomiast na wjeĽdzie do Gdańska od strony Żukowa jest dokładnie tak jak napisałe?....

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Heja...

Czy ta Wasza "pętla indukcyjna" to ten czujnik, który jest umieszczany w asfalcie?(najczę?ciej prostok?t z jedn? przek?tn?)???

Je?li tak, to w Trzebini posiadaj?c 1 skrzyżowanie ze ?wiatłami wła?nie mieli?my szczę?cie być doposażeni w tak? pętlę...

Oczywi?cie czujnik był tak ustawiony, że na jedno?lady nie działał...

Więc przez pierwszy rok nauczyli?my się jeĽdzić bez ?wiateł :D jad?c na czerwonym...

Jednak po roku tata stwierdził, że My może i sobie radzimy, ale jak przez rok nabijali?my się z ludzi wyjeżdżaj?cych od Nas z salonu i stoj?cych na skrzyżowaniu po 10-20minut zanim olali ?wiatła, tata postanowił, że jedak tak być nie może i zadzwonił z informacj?, że ?wiatła nie reaguj? na jedno?lady na nich stoj?cy...

Przyjechały odpowiednie służby i tak ustawili czujniki, że tym razem wystarczyło, że pies przeszedł po czujniku i aktywował ?wiatło...

Ale kiedy po kilku tygodniach panowie przyjechali jeszcze raz, to ustawili już wszystko OK...

My?lę, że może Arti będzie wiedział do kogo należy się zwrócić z informacj?, iż należy wyregulować czujniki na skrzyżowaniu mieszcz?cym się tu i tu na jednolady...

Każdy organ powinien takie zgłoszenie przyj?ć i naprawić usterkę a Wy nie będziecie mieli problemu ze staniem na ?wiatłach...

Niestety w Krakowie jest więcej takich skrzyżowań, lecz ja nie należę do ludzi, którzy pojad? dalej i pojad? przez inne DZIAŁAJˇCE skrzyżowanie... Może to i nie pochwalne zachowanie, ale w sytuacji, kiedy sygnalizacja na Mnie nie działa(widzę, że już druga tura mie przeszła np.) to pitole czerwone i jade jak jest wolne... Nie ludzie nadrabiać kilometrów ze względu na pierdołę...(wczoraj bym dostał za co? podobnego ale w puszce i o 03 nad ranem 350zł i 6pkt(a mam już 18 na koncie :D ), skończyło się na 0zł i 0ptk. tak to nawet w erze nie daj?...

Pozdrówki, Kuba B) vel. Wypłosz :D

Odnośnik do komentarza
A może powiecie gdzie takie takie skrzyżowania s? w Warszawie- z chęci? bym je przetestował.

Hej. Na razie obczaiłem dwa takie skrzyżowania. Jestem z Łomianek i pierwsze skrzyżowanie jest w Łomiankach z tras? E7 (to jest pierwsze skrzyżowanie jad?ć od strony warszawy). I tam od ok. 2 m-cy drogowcy przerobili sygnalizację i dorobili sygnalizację skrętu w lewo.

Drugie skrzyżowanie również na E7 w Palmirach za Łomiankami. Tam je?li kto? chce przeci?ć trasę E7 też musi poczekać aż pętla "wyczuje" pojazd. Ale tam jest przej?cie dla pieszych z przyciskiem i ja radziłem sobie tak że wjeżdżałem na przej?cie dla pieszych, wciskałem przycisk i ?wiatło się zmieniało:)

Co do biegania wzdłuż linii - nie działa :D sprawdzałem. Chyba trzeba jak?? metalow? płytę przyspawać do skutera od dołu...

Pozdr

MIchał

Edit: przeczytałem info Kubo i to chyba sensowne rozwi?zanie. Muszę to zgłosić.

Odnośnik do komentarza

podobne urz?dzenie jest na skrzyżowaniu Puławskiej i (nie wiem jaka to ulica) na wysoko?ci serwisu Mitsubishi ... działa podobnie jak napisali?cie wyżej z tym że dopiero wieczorem po 22 ... oczywi?cie skutera nie wykrywa więc naciskałem guzik na przej?ciu dla pieszych

Odnośnik do komentarza

w lodzi na skrzyzowaniu aleksandrowskiej i zbaszynskiej jest petla.... jak stalem ok 5 minut, po drodze prostopadlej nic nie jechalo, a ja mialem ciagle czerwone, to olalem sprawe....

Odnośnik do komentarza

A może powiecie gdzie takie takie skrzyżowania s? w Warszawie- z chęci? bym je przetestował.

Z tego co zauważyłem to również ulica Przyczółkowa nie pamiętam dokładnie ale jad?c ul. Powsińsk? następnie ul. Wiertnicz? mijaj?c po prawej stronie Al. Wilanowsk?, ul. Przyczółkowa pierwsze, drugie b?dĽ trzecie ?wiatła z sygnalizacj? S-3 sygnalizator kierunkowy :D , w każdym b?dĽ razie na pewno jad?c w kierunku Wilanowa.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jesli to jest na drodze krajowej to wydzial ruchu GDDKiA w odpowiednim wojewodztwie i tyle , tam trzeba zglaszac. Swoja droga mi wczoraj nie wyczulo auta :D po 10 min pojechalem na czerwonym :D

Odnośnik do komentarza

Zgłosiłem do GDDKiA problem. Ale nie rozwi?zuje to sytuacji gdy pojadę gdzie? w Polskę i czujka nie będzie odpowiednio ustawiona. Zostaje chyba łamanie przepisów i przejechanie na czerwonym.

Swoj? drog? pokombinuje trochę i spróbuję "pokręcić się" nad pętl? w różnych miejscach: w ?rodku, na linii itp. Może jest gdzie? czuły punkt.

Pozdr

Michał

Odnośnik do komentarza

Następne "my?l?ce" skrzyżowanie w stolycy to Okopowa-Pow?zkowska, jedno?ladem stoi się aż nadjedzie auto lub bokami. Troszku im się patent nie udał i zreszt? motory panie to trza zlikwidować bo warczom i niebezpieczne som. :D

Odnośnik do komentarza
A może powiecie gdzie takie takie skrzyżowania s? w Warszawie- z chęci? bym je przetestował.

Generalnie wszystkie wszystkie (lub prawie wszystkie) skrzyżowania na Wale Miedzeszyńskim zrealizowane s? w ten sposób. Już kilka razy próbowałem wyjechać z ulicy podporz?dkowanej i niestety ... :D W końcu podjechałem do przej?cia dla pieszych, wcisn?łem przycisk, wróciłem na swoje miejsce i za chwilkę było zielone :D

Odnośnik do komentarza

Przerabiali?my ten temat w Poznaniu i nadal zdarzaja się takie miejsca gdzie ...czekasz...i czekasz i w końcu jedziesz na czerwonym :D

Jak ktos chce wiedzieć wiecej jak to działa i to sie reguluje to zapraszam do nas na forum.

Podobno w Poznaniu jest tego najwiecej i najwiecej mamy z tym problemów :D

Odnośnik do komentarza
:D Zapraszam do Lublińca u nas takich ?wiateł nie ma a piesi przechodz?c przejsciem na zielonym musz? biec ( jak ongis Korzeniowski), na drug? stronę żeby zd?rzyc przed zmian?. Zmiany s? na prawdę krótkie ( dla kierowców), zastanawia mnie , kto to projektował ? :D
Odnośnik do komentarza
zastanawia mnie , kto to projektował ? :D

Zapewnie jakis wyuczony inzynier ruchu :D ale czasem tak bywa ze zbyt inteligentne swiatla nawet po regulacji wariuja a to przez zbyt duzy nacisk na nie ( czytaj: przez cholerne przeladowane TIR-y) :D

Odnośnik do komentarza

Taki "wynalazke" jest jak się jedzie W strone Serocka od strony Zegrza. Działa w odwrotn? strone jak większo?ć, najechanie powoduje zapamenie się czerwonego !YES ( ostatnio jad?c katamaranem zauważyłem że przy prędko?ci <100km/h dare rade przejechac zanim zapali się czerwone:D)

Odnośnik do komentarza

Cześć

Na dużej ilości skrzyżowań są obecnie stosowane czujniki które wychwytują pojazdy w celu zapalenia zielonego, a że wg. tych czujników skuterów nie ma stoimy wtedy na czerwonym. Szczerze mówiąc nie lubię jeździć na czerwonym, a i mandat mnie tym bardziej do tego zniechęca, ale stać w nieskończoność się nie da i jakoś kombinuje z przejazdem- szczególnie w nocy jak ruch na drogach jest zerowy. Ciekawi mnie jak wy rozwiązujecie ten dosyć irytujący problem.

Proszę przed założeniem nowego tematu użyć wyszukiwarki. Zagadnienie było już omawiane, łączę wątki. Administracja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...