Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Zmiana pojemności silnika ze 125cc na różne,dużo większe


morgan2000

Pytanie

Cześć,

czytam sobie na burgmanii różne posty, ale nie potrafię zrozumieć tych (ludzi),którzy po zrobieniu

prawka kat.A na125 od razu potem wsiadają na 600-tki,albo coś większego, zamiast stopniowo

zwiększać pojemność.

Najwyraźniej brak im adrenaliny lub życie jest im nie miłe,albo też jedno i drugie.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Sympatycy

Czego nie rozumieć??? kat A to powiedzmy "kategoria open" mam skuterek 250 i moto 1000 kocham życie, adrenaliny w pracy mam dość a moto mam dla przyjemności i tyle w temacie bo każdemu wedle potrzeb :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Hmmm...temat postu taki dwuznaczny...Były 50 to były kombinacje na zmiany na większe pojemności (70,80,100...),teraz 125 to znowu ludziom mało...daj palec,wezmą ręke...Ot take moje przemyślenie. A druga sprawa,masz kategorię A to masz wybór,a wybór jest twój i znasz swoje umiejętności-poskromisz "bestie",albo ci się nie uda i finał oczywisty.Ja zaczynałem od 50 potem 125 dalej 200 teraz 400 i ciągle się uczę...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mój pierwszy skuter miał pojemność 500 ccm.

I już Ci mówię dlaczego.......

Po pierwsze to mam ponad 190 cm wzrostu i 110 kg wagi i nie wyobrażam sobie siebie na 125 ccm.

Po drugie nie chcę jeździć sprzętem, który pod górę z pasażerem puchnie jak ........, a przy wyprzedzaniu ciężarówki umiera z wysiłku.

Po trzecie to potrzebuję trochę adrenalinki i stąd testowanie większych pojemności.

Po czwarte to niektórzy piszą o dosiadaniu skutera o mocy 40 - 50 KM jakby wsiadali na ścigacza o mocy co najmniej 150 KM.,bo w tym przypadku to rzeczywiście niebezpieczna sytuacja.

W moim przypadku ani moc , np. Burgmana 650 mi nie przeszkadza, ponieważ nie jest duża , a jego waga to pikuś, bo przy moich gabarytach nie stanowi to problemu. Jest za to niesamowita przyjemność z jazdy, której nie dadzą Ci małe pojemności. Pierdzikiem 125 ccm mógłbym co najwyżej dojeźdżać do pracy po mieście.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja zaczynałem od X9 125ccm, równoległe miałem w garażu jeszcze GSXRa 600, na którym zacząłem jeździć stopniowo, a na chwilę obecną śmigam na AN400. Nie czułem się jeszcze pewnie na gixerze, to wtedy jeździłem z rozsądnymi prędkościami, z regularnymi przyspieszeniami, stopniowo nabierając wprawy. Przecież moc 125KM zawsze można ostudzić mniejszym wychylaniem manetki :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

To tak jak byś po zrobieniu prawa jazdy kat B musiał zaczynać od fiata 126p chociaż uczyłeś się na poj 1600.

I dużą pojemnością można jeździć wolno tylko trzeba mieć troszkę oleju w głowie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć,

czytam sobie na burgmanii różne posty, ale nie potrafię zrozumieć tych (ludzi),którzy po zrobieniu

prawka kat.A na125 od razu potem wsiadają na 600-tki,albo coś większego, zamiast stopniowo

zwiększać pojemność.

Najwyraźniej brak im adrenaliny lub życie jest im nie miłe,albo też jedno i drugie.

Co o tym sądzicie?

Sądzę, że uogólniasz. Ludzie są różni i różnie robią. Ja po zrobieniu prawka kupiłem Suzuki Savge 650 i wcale jakiś szybszy niż 250 na nauce jazdy nie był, a że okazał się złomem to kupiłem teraz nówkę to na co było mnie stać. I w sumie fajniej mi się jeździ niż tamtym sztruclem. Jedyny minus obecnego sprzętu to dłuższe jazdy (za mało wygodny) i szybkie drogi gdzie słabo daje radę i silnik i podwozie.

Są tacy co kupują r6 na 1 moto i jakoś jeżdżą. Mistrzami zakrętów nie są, ale nie muszą być, moto im się podoba i jakoś sobie tam na nim śmigają.

Tak naprawdę nikt z nas nie jest do końca odpowiedzialny bo wprowadzamy w nasze życie sporo ryzyka jazdą 2oo. I nie ma się co mądrkować, jak samemu się nie jest świętym :D.

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...