Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Rezerwa paliwa w Yamaha Majesty 125/150/180


morgan2000

Pytanie

Witam,

czy ktoś wie,ile wynosi rezerwa paliwa w Yamasze Majesty 125?

Proszę o rzetelną odpowiedź i z góry dziękuję,

morgan2000

Odnośnik do komentarza

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem za bardzo,co masz na myśli mówiąc rezerwa paliwa. W Majesty 125 nie ma żadnej kontrolki rezerwy,jest tylko wskaźnik paliwa.

Zbiornik ma 10,5litra ,ja przejeżdżam około 320km na baku i wlewam 9,5-10 litrów paliwa. Wskazówka paliwa jest już wtedy poniżej ostatniej kreski.

Odnośnik do komentarza
  • 0

W żadnych dokumentach, które posiadam nie ma info o ilości paliwa przy wskazaniu "rezerwy". Ja staram się tankować jak kreska zaczyna wchodzić na czerwone pole i wtedy wchodzi ok 8 l. W związku z tym, że prowadzę zapiski tankowań i przebiegów, mogę przy najbliższym tankowaniu sprawdzić ile wejdzie jak wskazówka będzie dokładnie na początku czerwonego pola.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ok, zgadzam się ale to chyba tak orientacyjnie można określić tą "rezerwę".

Gdy tankowałem się,mając wskazówkę na początku czerwonego pola,weszło mi 6 litrów,a wszystko przez to,że sprzęt ten mam od

nie dawna no i głupio byłoby go pchać,jeśli wyszłoby ,że coś jest nie tak (ze wskaźnikiem paliwa

Ile kilometrów można jeszcze przejechać Yamahą Majesty 125,gdy wskaźnik wchodzi na czerwone pole?

Proszę,oświećcie mnie

Za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi dziękuję.

Odnośnik do komentarza
  • 0

u mnie średnie spalanie w ciągu 4 lat wyniosło 3,46, skrajne wartości to od 2,9 do 3,9 wiec trudno bedzie określić ile można przejechać na rezerwie. Ja staram się nigdy nie wyjeżdżać wachy do końca, bo podobno nie jest to zdrowe dla moto (syfy w baku itd.) w maluchu jak jeździłem na rezerwie to czyszczenie gaźnika miałem opanowane do perfekcji :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzisiaj sprawdziłem. Od momentu jak wskazówka wejdzie na czerwone pole do ostatniej kreski "E" przejechałem 25km,zatankowałem i zmieściło się 9,44l paliwa. To znaczy,że był jeszcze litr w baku i spokojnie można było przejechać dodatkowe 25km,ale wtedy wskazówka spada poniżej ostatniej kreski.

Szczerze,to nie udało mi się nigdy spalić więcej jak 3,3l/100km ,ale wtedy długo jeździłem ekspresówką z prędkością ok 100km/h

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...