Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

125ccm kat. B


pranpio

Pytanie

Witam wszystkich!

Mam kilka pytań jeśli się ktoś orientuje. Niedługo wejdą przepisy pozwalające prowadzić skutery o poj. 125ccm kierowcom z prawem jazdy kat, B.

1. Czy jeśli skuter przekracza moc 11kW, ale stosunek mocy do masy jest zachowany, to miałbym uprawnienia do kierowania nim? (kat.B) Chodzi mi o to że wolałbym trochę większy skuter, którym mógłbym jeździć po mieście ale i turystycznie.

2. Czy stosunek mocy do masy (nie przekraczającej 0,1kW/kg) jest warty zachodu? Czy takim pojazdem da się swobodnie jechać nie irytując się ciągle na brak mocy?

4. Są może jakieś modele, które są godne polecenia? Chciałbym nim jechać te 100-110km/h bez piłowania silnika... Jeszcze jedno pytanie: Jakiego przebiegu unikać? Jaka jest żywotność takich skuterów?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj kolego- jest już wątek o skuterach 125 w kontekście kat b- na górze masz szukaj- no dobra nie będę taki masz linka

http://www.forum.burgmania.net/topic/19664-jazda-skuterem-do-125ccm-na-prawo-jazdy-kat-b/

ponadto jeżeli jesteś ze Szczecina to chętnie witamy tutaj

http://www.forum.burgmania.net/forum/33-zachodniopomorskie/

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
  • 0

1. nie możesz, musi mieć max 11kW. Muszą być spełnione wszystkie warunki.

2. mój skuter ma 0,093 kW/kg i uważam, że jest bardzo dynamiczny, nie irytuje mnie brak mocy.

3. dla 125 generalnie prędkości 100-110 to jest okolica maksa. Da się takim skuterem pośmigać dalej, ale jak chcesz uprawiać turystykę, to lepiej zrób prawko A i kup coś większego. Zanim wejdzie ustawa zdążysz spokojnie zrobić. Koszt okolice 1500-1800zł a otwierasz sobie drogę do każdego motocykla.

Obserwowałem aukcję jednej 125 - w przeciągu miesiąca jej cena na allegro poszła o prawie 1000zł do góry - wszystko przez ustawę, która ma wejść. Boom na 125.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam,

jeśli chodzi o skutery,to posiadam od nie dawna Yamahę Majesty 125 z 2000r. Nie dawno przesiadłem się na ten większy skuter i również uprawiam nim turystykę. Jestem zadowolony,choć może się to kiedyś zmieni ( z pewnością).Tymczasem na brak mocy nie narzekam ale na wszelki wypadek warto mieć kat. A,jeśli chciałoby się coś większego.Ponad to przepisy w Polsce lubią się zmieniać co chwilę,zatem lepiej mieć tą kategorię A (jako całość A1,A2 czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Do jazdy turystycznej z prędkością przelotową 110 km/h sugerował bym pojemność minimum 250 cm3 a najlepiej 400 cm3. Czyli zrobić prawko kat. A

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki za zainteresowanie :) A jak wygląda zdawalność na kat.A? Egzamin trudny, jest większy pogrom niż B? Prawko B mam już jakieś 6-7lat więc jako takie obycie w ruchu ulicznym posiadam... Po prostu boje się tego że długo będę zbierał kasę, okaże się, że będą problemy ze zdaniem i stracę kupę forsy :P Jak ze spalaniem takich większych skuterów (np. 400ccm) dużo wyższa niż 125ccm?

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

pranpio... zamiast tracić czas na zadawanie pytań wystarczy poszukać na forum. Jest długi wątek o spalaniu różnych modeli, pojem. itd. O egzaminach też jest wątek....

Odnośnik do komentarza
  • 0

jaka jest zdawalność powinno być na stronie twojego WORDu - statystyki za 2013 rok.

Miasto to pikuś, najgorszy jest plac. W Poznaniu plac zdaje ok 30-40%, miasto grubo powyżej 90%.

Ja zdawałem w tym roku, chcesz szczegółów, to napisz mi wiadomość co Cię interesuje. Wieczorem odpowiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...