Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Nowe Agility City ... ?


wolominiak

Pytanie

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Linia może być ... ciekawe jakie zmiany w silniku. No i u nas kuferek obowiązkowo musi być w standardzie. A odpowiadając na Twoje pytanie- nie ma bo w magazynach są jeszcze modele 2013 .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Główna różnica oprócz ładniejszego wyglądu i kilku detali to zbiornik paliwa z przodu, co za tym idzie być może większy schowek. Nie sądzę, żeby zmieniali silnik, stary dobry GY6 zasilany gaźnikiem jest idealny do tego typu wołów roboczych, niewyżyłowany, zniesie wszystko. Tu nie o osiągi chodzi, a o niezawodność i trwałość. Wygląda ciekawie. Może po zmianie przepisów pojawi się w Polsce...

EDIT

http://www.kymco.com/product/category/Scooter/Agility16_200i/sp.asp

Wersja co prawda 164 ccm na wtrysku, ale pojemność baku podają.... 5l.

Czy gorzej niż teraz. W takim razie tylko schowek mógł się polepszyć...

Odnośnik do komentarza
  • 0

No nie wiem ?Mały,krótki,z b małą owiewką podłoga krótka kanapa słabo wyprofilowana--to wygląda jak 50-tka dla mnie bomba to on nie jest

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeździłem poprzednikiem w wersji 125 i 150 w Grecji. Jak dla mnie na miasto w zupełności wystarczający sprzęt w przyzwoitych pieniądzach

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wiele można powiedzieć o wadach AC(dziwnie wyprofilowana kanapa, wąski, mały schowek pod siedzeniem), ale że krótki i mały to jeszcze nie słyszałem. Ma ponad 2 m długości i 2 dorosłe osoby mieszczą się bez problemu Jest o 4 cm krótszy i 2 cm węższy o Grand Dinka. Jest to sprzęt miejski, pozycja krzesełkowa. Kilka lat temu przymierzyłem się do Grand Dinka na zlocie i nie zmieściłem się z moimi gabarytami za sterami (185 cm). Nie potrafiłem przyjąć wygodnej pozycji, za mało miejsca na nogi. Na AC siedzę wygodnie(jak na krześle oczywiście) i nogi mi się mieszczą bez problemu, miejsca na buty pod dostatkiem. Skuter jest oczywiście wąski i ma słabą ochronę przed wiatrem, ale to skuter miejski.

Wracając do zlotu, to przymierzałem się wtedy do Grand Dinka i do Mayesty 400. Oprócz mnie przymierzał się też dużo niższy właściciel owego Grand Dinka. Konkluzja była taka, że ja na mayesty czułem się idealnie, a kolega narzekał na wyprofilowanie kanapy, natomiast na Grand Dinku odwrotnie, ja jak już pisałem nie potrafiłem się odnaleźć, natomiast kolega zachwalał bardzo wygodę. Moja konkluzja jest taka, że duże osoby prędzej mieszczą się na skuterach krzesełkowych, niż na niektórych kanapowcach.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 0

Pytałem już importera w przyszłym roku zamierzają to sprzedawać. Na pewno kanapa wygląda na wygodniejszą i wygląd dopracowany bardziej.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeszcze się przepisy nie zmieniły, a importerzy już się dostosowują :)

http://www.kymco.pl/...-r16_p_178.html

Kto pierwszy zamawia :D

Największą zmianą, dotąd chyba przez nikogo nie wychwyconą jest tylne koło 14" a nie 16".

Dodatkowo przeniesiony bak do przodu, czyli mamy większy schowek i cena wyższa o 1200zł Kufra gratis chyba nie ma...

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Pytałem już importera w przyszłym roku zamierzają to sprzedawać.

Nowe Agility City 125 będzie jeszcze w tym roku. Cena ok. ~7300 pln.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Myśle ze z ta cena nie zawojuja rynku , skoro stary model mozna wyrwac za 5800 . W tym sezonie 125 beda drogie ale jak rynek sie ustabilizuje to ceny beda znośne .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Daj znać gdzie można wyrwać za 5800, mój znajomy szuka. A żeby nie było OT to normalna kolej rzeczy, że nowy ulepszony model jest droższy, przekonali klientów ceną i jakością, teraz czas na pozycjonowanie marki, kiedyś Kia była dużo tańsza od VW teraz różnica się zatarła.

Odnośnik do komentarza
  • 0

W Siedlcach . Rozumiem skok cenowy ale cos w zamian jesli chodzi o aspekty techniczne a tu mamy stare bebechy ladniej opakowane tylko czy jest to warte doplaty okolo tysiaca . Rynek zweryfikuje .

Odnośnik do komentarza
  • 0

za 5800 to jakieś starocie będą, nówki 2014 6300 kosztuje i koniec :)

wiadomo nowa wersja że droższa, stare wyprzedają to nowy potanieje, normalna kolej rzeczy

Odnośnik do komentarza
  • 0

mamy City w firmie, co prawda z silnikiem 50, ale buda ta sama

dość dużo miejsca, ja mam 180, ale kolega z 186 plus pasażerka 172, co prawda szczupli, ale spoko na małą trasę ze mną pojechali :)

zawieszenie twarde, prowadzenie dobre

na miasto i małą trasę dość fajny skuter

Odnośnik do komentarza
  • 0

Prosty, mało wygodny, plusem sa koła. Miałem coś podobnego kilka lat- honda dylan 150, tyle, że mój był chłodzony cieczą

Za tą cenę fajny mieszczuch do jazdy poniżej 80/h ( mała owiewka)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Heh, ja śmigam na 50ccm po mieście, B&W Kymco... 20tys nakulane i poza wymianą paska NIC! Do tego loeżał 4 razy.... Poza kilkoma zaczepami plastików nic go nie boli...

Jak Agility w podobnej cenie, i to 125ccm... będzie równie niezawodna... Cóż... Dla małżonki (nia mającej prawka odpowiedniego) jak znalazł! I sam bym się przesiadł z Xcitinga 500... Od kiedy psiak odszedł do rodziny wyjazdy skuterem ograniczyły się do spontanó w obrębie 50km poza miasto raz na miesiąc oraz do kulania się po mieście... Ktoś chce się zamienić? Chętnie przygarnę mniejszą pojemność stricte miejską ;P

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja po sobie widzę, że pojemność 125 jest idealne do nauki poprawnej jazdy. Jest na tyle szybka, że można ćwiczyć złożenia w zakrętach przy małych i dużych prędkościach i nie trzeba się martwić, że przy otworzeniu manetki koło straci przyczepność. Agility city ma naprawdę dobre zawieszenie i jazda w zakrętach to czysta przyjemność. Duże koła robią swoje. Do tego świetna dozowalność hamulców i przyzwoite gumy(na suchym). Sezon spędzony na takim sprzęcie będzie procentował przy większych i mocniejszych jednośladach. Gabaryty city są na tyle duże, że ćwicząc na placu manewrowym bardziej bliżej city do pojemności 250 niż 50. Pamiętam ćwiczenia na placu gdzie ujeżdżałem yamahę YBR 250 i 125. City bliżej do tej większej, nie jest tak łatwy na placu jak ybr 125. Mała yamaszka połykała ósemkę prawie jak rower, większa była lekko kłopotliwa, a city jeśli chodzi o zwinność jest pomiędzy tymi gabarytami.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam Was!!! Mam ten skuterek od czerwca 2013 roku. Kupiłem go jako nowego z myślą na dojazdy do pracy. Codziennie 15 km w jedną stronę, jeżeli chodzi o dojazdy do pracy sprawuje się znakomicie. Prędkość max 100 km/h, więcej nie pociągnie. Jeżeli chodzi o dalszą podróż to najdalej przejechałem jednorazowo 40 km, jednak nie nadaje się on na tak długą trasę, tyłek długo mnie bolał. Spalanie max 3 litry na 100km. Obecnie przejechane 4500 km, bezawaryjny tylko leje i jeżdżę, super jazda między samochodami w korku, zmieści się praktycznie wszędzie, zaparkuje także praktycznie wszędzie. Super zrywny, spod świateł bez problemy dłuuugo jestem pierwszy. Zalety to: małe spalanie, super zrywny, duże 16 calowe koła, kufer w cenie pojazdu, super jazda w korku, bezawaryjny, wszędzie zaparkuje, dojazdy do pracy i na krótkie trasy rewelacyjny. Wady to: wlew paliwa pod siedzeniem i niejednokrotnie smierdzą rękawiczki benzyną i wszystko co jest w schowku pod siedzeniem, trochę za twarde zawieszenie, niewygodny na dłuższe trasy. Jak macie jakieś pytania do pytajcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...