Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kolejny ?wietny pomysł drogowców


Gość Svempas

Rekomendowane odpowiedzi

Dzi? w Teleexpresie rozbawiła mnie jedna z informacji. Jako że od dzisiaj GDDKiA wprowadziła do odwołania zakaz poruszania się pojazdów o masie powyżej 12T (czyli popularnych TIRów) w godzinach od 11 do 22 pozbawiaj?c tym samym nasz? rodzinn? firmę transportow? możliwo?ci zarobku !w00t Dobra ale ja nie o tym.

Kto? genialny wpadł na pomysł, żeby drogi podczas upałów posypywać... PIASKIEM !!! :D:P (ma to niby pomóc). No naprawde pogratulować inteligencji. Nie do?ć że zakazy które jeszcze jestem w stanie zrozumieć, to opłakany stan dróg które jeszcze teraz zostan? zasyfione i to w taki sposób, że jazda na 2oo stanie się wybitnie niebezpieczna i praktycznie niemożliwa !TAZ

Dodam tylko jako ciekawostke że tego rodzaju zakazy w UE wprowadzane s? jedynie na terenie naszego pięknego kraju <_<

Polska kraj cudów !V

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No to pieknie....

Mam tylko nadzieje, ze do 6 sierpnia nic nie posypia na trasie E61 bo nie chcialbym sie nowym nabytkiem wyglebic gdzies na zakrecie... <_<

Odnośnik do komentarza
Mam tylko nadzieje, ze do 6 sierpnia nic nie posypia na trasie E61 bo nie chcialbym sie nowym nabytkiem wyglebic gdzies na zakrecie... 

Koniecznie musisz się wczuć w sprzęt w Suwałkach. Mamy tu mnóstwo TIRów (więcej niż niedżwiedzi... <_< )

Odnośnik do komentarza

Spoko, ja w Legionowie i okolicach mam nie mniej.

Co do TIRow, wystarczyloby mocniej kontrolowac mase owych pojazdow i nakladac konkretne kary za przeladowywanie owych pojazdow i zaraz by sie poprawil stan drog.

Oczywiscie wierze, ze interes rodzinny Svempasa jest uczciwa perelka wsrod przewoznikow <_<

Odnośnik do komentarza

Mam nzdzieję, że to jaki? żart.

Bo je?li nie , to chyba można spokojnie to zgłosic na policję jako fakt zanieczyszczenia drogi.!! (adekwatnie do np. wyjazdu z budowy gdzie koła zabłocone i zapiaszczone powinny być myte)

Artix..? mam rację..?

Wentyl

Odnośnik do komentarza

Regis spokojnie, my mamy zestawy specjalistyczne, i nawet jeżeli komukolwiek przyszło do głowy przeładować to nie ma na to szans, po drugie mamy poszanowanie dla naszego sprzętu i i tak zniszczonych polskich dróg.

Dla niedowiarków pokazywali dumnie sun?cego STARa piskarke sypi?cego oczywi?cie na asfalt piasek. Może ta akcja wynika z tego że zim? nie wyrobili normy?? <_<

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Co do zakazu TIR'ow nie od dzis sa takie zakazy i nie po raz pierwszy wprowadzone. Nie dotycza tez calej sieci drogowej bo sa z niej wylaczone tysiace km drog oraz nie dotycza autostrad. Zakazy dotycza tylko tych drog ktore nie przeszly remontow i poprostu splywaja i robia sie koleiny. W ktorych potem wszyscy marudza ze sa. Nie da sie zamknac 18 tys km drog i je wyremontowac na raz, bo dopiero byla by jazda z marudzeniem. O posypywaniu piaskiem nie slyszlalem i nie sadze zeby to byla prawda. Jestem co prawda na zwolnieniu i nie ma mnie w pracy ale sprawdze ta bzdurna informacje. Jak znam zycie znowu jakis dziennikarz chcial sie popisac i cos pokrecil. Sam nie raz widzialem jak przekrecaja wypowiedzi, mowi sie co innego a potem ogladam i czytam co innego, wyrwane z kontekstu.

Jeszcze co do ograniczen TIRow cala spozywka jest z tego zwolniona, ADR tez jest masa wyjatkow Svempas napisz do mnie PM <_< a piasek to jakas bzdura.

Pozdrawiam nie da sie dogodzic wszystkim

ps. zakazy temperaturowe sa tez w innych krajach :D

Odnośnik do komentarza

Artix dzięki za chęci ale jeste?my bardzo dokładnie poimformowani co i jak jeżeli chodzi o zwolnienia. Trochę to dziwnie zabrzmiało jakie drogi s? zwolnione z zakazu. Wszystkie drogi w województwach objętych zakazem s? "zamknięte" dla pojazdów pow. 12 ton, nie dotyczy to tylko i wył?cznie autostrad. Spod zakazu wyjęte s? samochody transportuj?ce żywno?ć, ADRy (mat. niebezpieczne), obsłudze klęsk żywiołowych itd itd. oraz pojazdy posiadaj?ce odpowiednie zezwolenia ( w tym my, chwała za to firmie DROG-BUD której ?wiadczymy usługi).

Co do samych zakazów: Pomorskie stowarzyszenie transportowców złożyło protest do Brukseli, uznaj?c zakazy za bezprawne , z tego co wiem maj? duże szanse na wygran?.

A co do newsa w Teleexpresie - zawsze uważałem akurat ten serwis informacyjny za rzetelny, dlatego umie?ciłem t? informację tutaj <_<

Odnośnik do komentarza

Ja też już jaki? czas temu słyszałem, że sypi? piaskiem te drogi na których asfalt "płynie" dosłownie. To pewna informacja.

Z ciekawostek ostatnich na drodze to np. geniusze remontuj?cy drogę z Kielc do Radomska (bardzo fajnie to nota bene wychodzi na tych gotowych już odcinkach) zrobili taki nr: jadę sobie i napotykam na sygnalizację w miejscu tzw. ruchu wahadłowego. Wylewaj? jeden pas po uprzednim zdarciu nawierzchni na obu i żeby wjechać na ten jeden otwarty dla ruchu pas musieli?my zsi??ć ze skutera i go wprowadzić (!) tam bo był taki uskok jak duuuży krawężnik.

Czasem mam wrażenie że ludzie, którzy w Polsce remontuj?, projektuj? i robi? inne rzeczy z drogami w ogóle nie bior? pod uwagę tego , że na motocyklach też parę osób w tym kraju jeĽdzi. Z tym piaskiem jest podobnie :angry:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak bylo do tej pory ze cale woj. mialo zakaz. Teraz to zmieniono i tak:

zakaz ruchu nie dotyczy autostrad oraz dróg krajowych nr 1, 2, 3, 4, 8 na odcinku Wrocław – Budzisko, 14 na odcinku Stryków – Łowicz, 18, 50 na odcinku Sochaczew – Mińsk Mazowiecki i 68.

To sa drogi juz wyremontowane i wytrzymaja nawet nienormatywne transporty przy +40 C

Odnośnik do komentarza

Zyzio:

Projektowanie drog to jedno a wykonastwo to drugie.

Projektant daje konkretne wytyczne, ktorych najczesciej kmieciu na budowie nawet nie czyta.

Moj brat moglby sie w tej kwestii pieknie wypowiedziec, jako ze sam jest projektantem m.in drog i wielokrotnie spotkal sie z niekompetencja wykonawcow (ostatnio jakis idiot zrobil 8cm strop w miejscu gdzie na planach byl 20cm....i co? Oczywiscie do projektanta co z tym fantem zrobic bo w tym miejscu ma duza i ciezka maszyna stac :angry: )

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Z posypywaniem piasku na rozgrzany asfalt to nie żart. Spotkałem się z tym już kilka razy tego lata. Ostatnio w minion? niedzielę jak z ekip? wrocławska wracałem ze wspólnego weekendu w Bronkowie spędzonego z ekip? poznańsk?. To było w zielonogórskim, zwróciłem na to uwagę bo jechałem na pocz?tku kolumny. Z piaskiem miałem jeszcze do czynienia chyba w okolicach Kalisza, tylko nie pamiętam z której strony - to były drogi chyba powiatowe bo miały oznakowie z trzech liczb. A i w okolicach stolicy też było taki odcinek jak z Sławkiem_Jaro pomykali?my do Czerska. Ale na głównych drogach się z tym nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Dzi? w Teleexpresie rozbawiła mnie jedna z informacji. Jako że od dzisiaj GDDKiA wprowadziła do odwołania zakaz poruszania się pojazdów o masie powyżej 12T (czyli popularnych TIRów) w godzinach od 11 do 22 pozbawiaj?c tym samym nasz? rodzinn? firmę transportow? możliwo?ci zarobku  Dobra ale ja nie o tym.

Kto? genialny wpadł na pomysł, żeby drogi podczas upałów posypywać... PIASKIEM !!!  (ma to niby pomóc). No naprawde pogratulować inteligencji. Nie do?ć że zakazy które jeszcze jestem w stanie zrozumieć, to opłakany stan dróg które jeszcze teraz zostan? zasyfione i to w taki sposób, że jazda na 2oo stanie się wybitnie niebezpieczna i praktycznie niemożliwa 

Dodam tylko jako ciekawostke że tego rodzaju zakazy w UE wprowadzane s? jedynie na terenie naszego pięknego kraju 

Polska kraj cudów 

Pozdrawiam

Tylko trzeba sobie zadać pytanie skoro w innych krajach panuj? podobne temperatury a nawet wyższe to czemu tam niema zakazu ??

Wdg Mnie to przez beznadziejne wykonanie dróg. Czemu na zachodzie drogi wytrzymuj? 10-20 lat ba nawet do dzi? s? u nas poniemieckie autostrady w dobrym stanie.

Pewnie teraz każdy pomy?li że położenie takiej drogi jest wiele wiele droższe ale tak wcale nie jest !! Swego czasu w mojej mie?cinie pewna niemiecka firma chciala pokazać jak powinno sie kła?ć jezdnie. Nie wzieli on ani grosza ale gdyby to cena byłaby taka sama jak nawieżchni kładzionej przez polaków. I co w zwi?zku z tym ?? Ano to że droga któr? kładli niemcy przeżyła już inne ulice ktore do niej przylegaj? i były na nowo odlewane już po 2-3 razy. W dodatku jest w perfekcyjnym stanie a zablokowanie lub u?lizg na niej koła po deszczu jest prawie niemożliwy. Więc dlaczego ludzie kład?cy jezdnie to partacze ?? Bo żyjemy w polsce a tutaj każdy po?rednik musi obfice zarobić bo tu w polsce liczy się KASA :angry:

Co do posypywania dróg piaskiem to kolejny nienormalny pół?rodek wymy?lony przez tych cymbałów tylko patrzeć jak kto? będzie jechał w zakręcie i wpadnie na taki wspaniały piaseczek :D T

akie jest moje zdanie i tego nie zmienie

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Poprosze o zdjecie drogi krajowej na ktorej lezy piach z podaniem lokalizacji typu km drogi i numer drogi.

Co do budowania u nas drog. To robia to te same firmy w tej samej technologii co w calej europie. Drogi w Polsce kosztuja tyle samo. Nikt na tym nie zarabia nie ma przekretow. Jakis debilny stereotyp. Drogi sie topia bo sa drogi jeszcze z czasow komuny gdzie wlasnie ktos podpierdolil czesc materialow na budowe i dodal wiecej smoly.

Dlaczego nie ma zakazu w wiekszosci krajow UE bo oni nie mieli komunizmu i nikt nie kradl na budowie. W Polsce drogi tak naprawde buduje sie od kliku lat, wczesniej wlasnie syndrom polaka zlodzieja daje dzis znac. Niemiecka firma powiadasz kolego PCX to zobacz jakie firmy u nas buduja:

BILFINGER BERGER

AG/BILFINGER

BERGER INFRASTRUKTURA Sp.

z o.o./Max Bögl Bauunetrnehmung

GmbH&Co. KG/Josef Möbius Bau-Aktiengesellschaft

Berger Bau GmbH

Hermann Kirchner Bauunternehmung

GmbH/Bickhardt Bau AG

DTP TERASSEMENT/BOUYGUES

TRAVAUX PUBLICS/VSL

J&P-AVAX S.A.

STRABAG Sp. z o.o./STRABAG

AG/HEILIT+WOERNER Bau

GmbH/MOTA-ENGIL,

ENGENHARIA E CONSTRUCAO

To sa wg ciebie Polskie firmy ?????????????????????????????????????? bo to wlasnie oni buduja u nas glownie wszystkie drogi. Polskie firmy przegrywaja przetargi bo nie stac ich na konkurencje wlasnie z tymi z UE.

Koszt wybudowania 1 km autostrady to 5 mln euro czyli 20 mln zl. To oczywiscie cena usredniona.

Inna technologia jest stosowana w Hiszpani gdzie nie ma przejsc przez zero a rozpietosc temperatur nie siega 80 C tak wlasnie od - 30 do + 50 nie chodzi mi wcale o temperature powietrza tylko asfaltu. W Polsce tez sa betonowe drogi i tez nie ma nich kolein. Tak wiem w Niemczech maja podobny klimat tylko oni buduja swoje drogi od wiekow i nie kradna, a w dawne NRD wpompowano wiecej kasy niz Polska bedzie miala przez najblizsze 25 lat. Pokaz mi kolego droge ktora przeszla gruntowna przebudowe na ktorej sa koleiny a potem pogadamy.

Pozdrawiam i nie ogladajcie TV bo ona oglupia :angry:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Art, nie znam się za bardzo co znaczy gruntowna przebudowa, ale wystarczy

np. ul. Połczyńska, wyjazd na Poznań, czy skrzyżowania w Warszawce gdzie

przed ?wiatłami, pomimo nowej nawierzchni tworz? się garby - to ostatnie

to chyba polski endemiczny gatunek, bo czego? takiego za granic? nie widziałem... :angry:

Podobno obecny rz?d ma kasę na drogi, nieporównywaln? z rzadn? inn? ekip?.

Ciekawe czy uda się im j? wykorzystać.

pzdr

Odnośnik do komentarza

Art ma rację - nie tylko dlatego, że się na rzeczy zna jak mało kto :angry:

My dzisiaj płacimy za nieodległ? przeszło?ć, za te czasy, w których było lepiej bo ludzie mieli pracę i zarabiali, więc pomnik Gierkowi się należy. Szkoda tylko, że mało kto mówi (czyt.: wie) jak wygl?da zadłużenie naszego kraju, ile nam umożono po interwencjach i pertraktacjach, które osobi?cie prowadził Jan Paweł II (znów Ko?ciół się miesza?) a ile zostało jeszcze dla nas i dla naszych wnuków. Przecież my płacimy cenę za dorgi położone tylko po to żeby raz towarzysze mogli nimi przejechać (odcinek krajowej szóstki pomiędzy Rędzikowem i Słupskiem) z lotniska na stadion, gdzie w czasie dożynek nasi starsi s?siedzi, znajomi, może krewni wołali: Niech żyje niezachwiany sojusz. Z drogami jest kiepsko, ale jak ma być? Cierpliwo?ci i uczciwo?ci nam trzeba - pilnie poszukiwane.

A ten nieszczęsny piasek - na tym raczej się nie wyglebisz. Smoła go natychmiast lepi. Problem jest gdy takim żwirkiem oberwiesz spod kół przejezdzaj?cego samochodu. Lec? szyby, lakier, a o motocyklistach i skuterzystach nie wspomnę bo ci obrywaj? bezpo?rednio. I nie ma znaczenia czy to droga krajowa, czy z sioła do sioła - boli tak samo :D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ech, Emka, zgadzam się z Tob? we wszystkim. Tylko co? mnie trafia jak

patrze na te 17 lat i dzisiaj jeszcze, pocz?tku tej "drogi" nie widzę.

Jakie? marne km otwierane z pomp? i obietnice kolejnych "ekip"...

Poczekamy (bo co innego zostało) zobaczymy. Wiem, że dopiero teraz

duże pieni?dze przeznaczone będ? na drogi. Nawet oficjalnie, w tiwi niejaki

Pol, z przek?sem to przyznał (ten sam co tyle naobiecywał uprzednio).

pzdr

BTW:

Mario, może to i kretyński pomysł ale gdyby tranzyt przez Polskę załadować na

kolej to moim zdaniem poprawiłoby sytuację. A i przewoĽnik "po torach" nieco by

zarobił.

Odnośnik do komentarza

Art:

OK, generalnymi wykonawcami s? firmy niemieckie czy też z innych krajów ale... nie robi? tego osobi?cie (własnymi rękoma) tylko najczę?ciej bior? do tego podwykonawców, którzy maj? swoich podwykonawców (nie zawsze, ale często) a one maj? swoje normy obniżone o chęci poszczególnego pracownika. Tak, więc żywotno?ć jezdni jest spraw? losow?. Dla mnie klasycznym tego przykładem jest skrzyżowanie przy "Czterech |pi?cych" remontowane w lipcu'05 gdzie samochody zostawiaj? miski olejowe. Oczywi?cie s? i lepiej wykonane trasy jak Radzymińska na odcinku od Tesco do Tużyckiej. Asfalcik jest po prostu rewelacyjny. Chociaż i tam jedna ze studzienek na prawym pasie zapadła się na ok 10 cm (uważajcie na ni? bo dziura ma ostre, pionowe krawędzie – między Teslo a wjazdem na stację paliwow? Statoil(?), przy przejeĽdzie kolejowym).

A co do posypywania piaskiem to tych co tak? decyzję podejmuj? powinno się wsadzać do kryminału. A za co? A za spowodowanie niebezpieczeństwa na drodze oraz narażanie innych na ?mierć lub kalectwo.

Odnośnik do komentarza

Szorstki, ten pomysł wcale nie jest głupi, tylko niestety trudno go pogodzić z [że tak to nazwę] szeroko pojętym "polskim sposobem my?lenia".

Do tego my?lenie decydentów, którzy na przetargach wybieraj? oferty. Nikt nie wpadnie na to, że nawet je?li w specyfikacji napisano, że asfalt wytrzyma temperaturę np. 35 st. C, to przy samej powierzchni jest ona o wiele wyższa i to kryterium nie ma przełożenia na rzeczywisto?ć. A potem wychodz? takie kwiatki...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Te marne jak mowisz drogi otwierane z pompa to faktycznie raptem 103 km autostrady wybudowane w 17 mc za 430 mln euro. Dla mnie to i tak sukces jak popatrzymy na zeszly rok oddane 19 km autostrady choc wybudowane w bardzo ciezkim terenie. Czyja to zasluga to kazdy wie a mi nie wypada mowic jaka opcja polityczna to budowala a jaka oddala. Gruntowna przebudowa to taka gdzie zdzierana jest droga do 2 metrow w glab i droga budowana jest na nowo. Oszczedze wam szczegolow technicznych. Drogi w miastach sa pod zarzadem ZDM i faktycznie grntownych remontow jak lekarstwo, a sa wylewane tak zwane dywaniki asfaltowe ktore spelnia swoja role przez 5 lat max. Firmy owszem zatrudniaja mase podwykonawcow ale to ona firmuja wlasna marka i naprawde dbaja o to zeby bylo ok tym bardziej ze udzielaja na to gwarancji. Polska jest teraz jednym wielkim placem budowy drog. Rocznie jest remontowanych 2 tys km drog krajowych do tego sa budowane autostrady, ekspresowki i obwodnice. Pola tez wysmiewalem kiedys ale okazalo sie ze facet zasluzyl sie drogownictwu jak malo ktory minister. Stworzyl Krajowy Fundusz Drogowy zeby wlasnie kasa z podatkow nie znikala w dziurze budzetowej. No i fakt nie znika ale np zabrano GDDKiA na ten rok miliard zlotych na kolej wlasnie z podatkow drogowych. Dlaczego ? to juz pytanie do politykow. Rzad nie tyle ma kase co Polska wyspecjalizowala sie w dotacjach unijnych. Dzis wlasnie Szwedzi ucza sie od nas jak poprawnie wypelnic wniosek o dotacje. Kolejna sprawa to protesty mieszkancow - bo droga przebiega zbyt blisko, ekologow - bo wytnie sie pare drzew a jak sie zaplaci to wycofaja protest. No i samych wykonawcow bo fajnie jest protestowac zeby inna firma nie wygrala. Takie mamy bzdurne prawo zamowien publicznych i ochrony srodowiska. Jako motocyklista sam wiem jakie mamy drogi i staram sie zeby byly jak najlepsze. Ale ciagle narzekanie ze jest zle to juz taka przywara polakow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Ale ciagle narzekanie ze jest zle to juz taka przywara polakow.

Pozdrawiam

Art jaka przywara ? minęło już 17 lat od "zmiany"...

A czym się tu entuzjazmować ? 100 km autostrady w 17 m-cy ?

To może by tak rozłożyć kilometry wybudowanych autostrad na ostatnie powiedzmy 12 lat (działania wiadomych ekip... !YES) A co do Pola, którego

wogóle nie cenię, pamiętasz co mówił jak obejmował kolejne stanowiska ?

Jak? propagandę uprawiał ?

Zreszt? po jego minie jak wypowiadał się na temat obecnych ?rodków na drogi

widziałem, że mu trochę "łyso"...

Tak jak napisałem w poprzednim po?cie, bez entuzjazmu (przez pryzmat do?wiadczeń) musimy czekać i mieć nadzieję na zmianę.

Pomału widać "?wiatełko" (vide autostrada czy np. dokoańczanie "trasy siekierkowskiej" - któr? parę lat temu, z wielk? pomp? otwierał niejaki piskorski...!YES)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...