Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co wybrać SYM GTS 250 czy Xciting 500 ?


elqjp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich Burgmaniaków, miałe was okazję zobaczyć na zlocie w Ryni. Przechodzę jednak do rzeczy.

Interesuję się zakupem maxi skutera, my?lę o czym? nowym. Wpadł mi w oko ostatnio SYM GTS 250( ok. 14 tys), bardzo spodobał mi się ten skuter ( link http://www.mototest.be/essais/Sym/2006/GTS250/default.htm ). Jest tanszy od Xcitinga o 5 tys. Powiem, ze nie zalezy mi na predkosci, w zupelnosci wystarczy mi 120 km/h. Obawiam się jednak o serwis SYM'a, jednak ta firma nie przyjmuje się na naszym rynku. Ja osobi?cie widziałem tylko jedengo GTS'a na drodze. Co do Xcitinga to wiem, że jest to sprawdzony sprzęt.

Pozdrawiam

Proszę o poradę !scooter power

Odnośnik do komentarza

cze?ć. NAwet fajny ten SYM ...wygl?da na bogaty wypas...ale ciekawe jak sie tym jezdzi...ja to na drodze nawet jednego nie widziałem - więć je?li chodzi o cze?ći to w Polsce moze byc trudno...nie wspominaj?c nawet o zamiennikach..

exciting to maszyna sprawdzona,było troche o niej na forum..poszukaj,poczytaj...

_DSC6116.jpg

jak to widzi reszta? !scooter

Odnośnik do komentarza

Tak sprawdzona ... wszyscy znaj? j? dogłębnie !scooter , xciting to dobry skuter tylko serwis powinien przy pierwszym przegl?dzie sprawdzać wszystko .. i wymieniać co tylko lekko podejżane.

Ale maj? już duże do?wiadczenie nowe sztuki ... przychodz?ce do Polski maj? większo?c chorób wieku dziecięcego usunięte, z Symem będzie podobnie - jak chcesz zostać beta testerem ... to powodzenia.

Może maj? jaki? serwis co będzie umiał poradzić sobie z wieloma problemami a będ? na pewno.

Ładny sprzęt mnie też się podobał ...jest taki inny - nietuzinkowy !scooter .

Odnośnik do komentarza

Mario a ty uważasz że Sym jest sprawdzony bardziej od Xcitinga, bo kolega elqjp z tego co wynika z w?tku rozważa zakup Syma lub Xcitinga skoro o nim wspomniał więc uważam że Xciting jest zdecydowanie bardziej sprawdzony od Syma !scooter ale jednak droższy, ja wolał bym dołożyć te 5 tysi i jeĽdzić sprawdzonym sprzętem, chyba że nie boi się zostać testerem jak wspomniał Pablos, bo sprzęcik nawet ładny !scooter .

P.s. Od razu widać że masz co? przeciwko X może przeszkadza ci że jest dużo tańszy od T-Maxa a oferuje za rozs?dn? cenę zbliżone możliwo?ci, zreszt? nieważne nie będę za?miecał w?tku !scooter !scooter

Odnośnik do komentarza

tak uwazam ze jest to firma lepsza i ma sprzety lepsze i bardziej sprawdzone. A na temat X mam zdanie takie samo od kiedy jest w PL , i ogolnie mowiac nie jest to nic dobrego. Ja bym bez zastanowienia bral SYMa.

Odnośnik do komentarza

Czesc!

W czerwcowym lub lipcowym "Motocyklu" jest test SYM'a z dokladnym opisem i bardzo dobrze sie o nim wypowiadali.

Z opisu wynikalo, ze to dobry, wygodny z wieloma fajnymi gazdetami skuter.

Mysle, ze warty jest tej ceny. Pytanie tylko co z sewisem?

Natomiast podobnie jak kolega M@rkiz polecam takze Drand Drinka.

To jest przynajmniej dobrze sprawdzony sprzed na naszym rynku.

Pozdr.

Katty

Odnośnik do komentarza

co do Grand Dinka to dokadnie o tym sprzecie mozna powiedziec ze sprawdzony i jest ok. SYM moze w Polsce jest to malo znana marka ale na zachodzie np. w Niemczech jest sprzedawany od wielu lat.

Odnośnik do komentarza
SYM moze w Polsce jest to  malo znana marka ale na zachodzie np. w Niemczech jest sprzedawany od wielu lat.

Haha, Mario ja w Berlinie nie widzialem jeszcze SYMa, ale np. Xcitinga tez nie...

Z duzych skuterow widac jedynie japonie(Suzuki, Honda, Yamaha), rozne Piaggio(500, 250, 200), widzialem nawet kilka razy Nexusa oraz rozne Aprilie !scooter , no i oczywiscie "drobnica !scooter " -> glownie wloska i francuska, ale jezdzi tez pelno malych japonczykow i koreanczykow(lub tez podobnych).

PS. Oczywiscie prawie codziennie widuje BMW "cejedynki" !scooter .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

To ze jakis skuter sie u nas nie sprzedaje nie oznacza ze nie jest sprawdzony w innych krajach, wystarczyc poszukac wynikow sprzedazy danego modelu. Pamietaj kupuj to co tobie sie podoba a nie co mowia inni. No chyba ze sprzet jest z dzialu "allegro kupa" ale to inna bajka i nie ma zastosowania do nowego z salonu skuterka !scooter

Odnośnik do komentarza

Bo Niemce po Berlinie tylko BMW i podobne duże takie uznaj?. !scooter A poważnie to SYM jest starsz? firm? od Kymco i podobnie jak ona zaczynała od współpracy z Hond?. Proponuję strony włoskie, francuskie i inne z "krajów skuterowych". Tam zapewne dylemat Twój się rozwi?że. Niemcy skuterowcami nie s?, szkoda, ale kompletnie brak im ( w masie, rzecz jasna) polotu. Pozdrawiam J. !scooter !scooter

Odnośnik do komentarza

Jasne, ze nie ma co porownywac Niemiec do Wloch, Hiszpanii czy Francji. Zawsze podaje przyklad o sprzedanych Tmaxach: nowych na wtrysku bylo tego pod koniec 2005 roku ok. 130 sztuk w Niemczech i dobrze ponad tysiac(kilka tys.) we Wloszech.

Zreszta co tu porownywac, wystarczy spojrzec na klimat i od razu wiadomo dlaczego skutery na polnocy Europy nie sa za bardzo popularne !scooter .

PS. Ja jednak, statystycznie, wole uzywanego Tmaxa z De !scooter .

Edit: Nie porownuje SYMa do Yamahy, chodzilo mi oczywiscie o uzywke Yamahy "niemiecka" nie "wloska" !scooter .

Odnośnik do komentarza
Czesc!

W czerwcowym lub lipcowym "Motocyklu" jest test SYM'a z dokladnym opisem i bardzo dobrze sie o nim wypowiadali.

Dokładnie to w majowym wydaniu i co ciekawe redaktorzy krótki opis wygl?du skutera nazwali testem. Żadnych wrażen z jazd (a jest zdjęcie), natomiast autor ekscytuje się uchwytem na kubki z napojem czy przodem skutera przypominaj?cym cyt. "Dartha Vadera w wersji na love parade". :lol:

Modelu GTS nie zauważyłem na polskiej oficjalnej stronie Syma, co może dawać do my?lenia w kwestii serwisu.

Nie wiem niestety jak wygl?da obecnie kwestia wspópracy Syma z Aprili?. <_<

Osobi?cie zamiast Excitinga (bo Sym kosztuje dużo mniej) wybrałbym Yamahę X-Max 250. Pojemno?ć mniejsza, ale osi?gi ?wietne i marka sugeruj?ca trwało?ć i bezusterkow? jazdę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Testy s? zawsze bardziej lub mniej sponsorowane.

Je?li zależy Ci na dobrym skuterze bierz sprawdzone uzywane sztuki B400 albo YP250.

Xmax jest tez całkiem fajny (jeĽdziłem) ale jaki? taki jednoosobowy.

Je?li jednak wybór SYM czy X-citing to SYM choć mniejszy.

Odnośnik do komentarza

Kto Ci naopowiadał takich bzdur, że s? zawsze sponsorowane. Nie ważne, czy mniej, czy bardzej, ale to co napisałe? jest oszczerstwem i pomówieniem i ja Jacek Gradomski wypraszam sobie takie insynuacje. Mam nadzieję, że zastanowisz się jak? bzdurę paln?łe? i że obraziłe? grupę uczciwych dziennikarzy testuj?cych również dla o?wiecenia Ciebie różne pojazdy. Przeredaguj swój post, bo to co napisałe? jest karalne.

Odnośnik do komentarza

Kurcze..przepraszam..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (zreszta nie miałem na my?li ani Ciebie , ani nikogo konkretnego)

Genaralnie chodzi mi o to, że można napisać wszystko ale i tak najlepiej kupowac sprzęty sprawdzne długoletnio.

Nie będę ukarany..?

Odnośnik do komentarza

Ukarany może nie, ale wk..rwiłem się bo za długo pracowałem na opinię,, żeby teraz............... Może mi póĽniej przejdzie. <_<

Odnośnik do komentarza

Dla mnie już sama możliwo?ć pojeżdżenia sobie tym czy tamtym skuterem byłaby miłym prezentem.

Gdybym mógł opisać wrażenia i wydrukowali by to byłoby fantastycznie.

Starałbym się być oczywi?cie obiektywny, bo chyba o to chodzi.

Nie zarzucam wiec nikomu braku obiektywizmu, czy nieuczciwo?ci.

To ciekawe zajęcie jest. Ale nikt za darmo chyba tego nie robi. Rzeczywi?cie jednak sponsoring to niezręczne okre?lenie.. , jakaż to delikatna materia jest..

Dobra , nie tłumaczę się więcej.

Odnośnik do komentarza
Mam nadzieję, że zastanowisz się jak? bzdurę paln?łe? i że obraziłe? grupę uczciwych dziennikarzy testuj?cych również dla o?wiecenia Ciebie różne pojazdy. Przeredaguj swój post, bo to co napisałe? jest karalne.

Strzalka

uwazam ze fajnie to napisales " ..grupe uczciwych.... " co znaczy ze sa tez nieuczciwi?! :D:D

nie wiem dlaczego jestes dotkniety przeciez ty za to nic nie mozesz ze tacy tez sa, jedynym wyjsciem jest dalej uczciwe relacje :lol: .

przykladem nieuczciwosci jest niemiecki Auto Bild (odpowiednik polskiego Auto Swiat)

chodzi o test nowego systemu mercedesa, niestety ten test byl sfingowany, i pech chcial ze na miejscu byli tez innni dzienikarze ktorzy to filmowali i opisali

opis jest tutaj:

http://www.stern.de/tv/sterntv/550076.html...o%20bild%20test

a film (68MB) tu:

http://www.stern.de/tv/sterntv/549835.html

to chybya o tych <_< judaszach wentyl pisal

pa

Arek

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Testy s? zawsze bardziej lub mniej sponsorowane.

Nawet nie wiesz jak się mylisz... <_<

Może zacznę od tego Wentylku, że uj?łe? to trochę nie keke :lol:

Sponsoring? Hehehhe

Po I- wsze.

Nigdy nikt niczego mi nie dał za to, żebym testował ten a nie inny model. Nikt nigdy nie prosił mnie żebym w te?cie skłamał. Raz zdarzyło mi się że producent prosił o niepisanie o niedoróbkach ponieważ dany model testowy był produktem przedsprzedażnym i obiecał, że w produkcie finalnym nie będzie tego co zauważyłem. Poza tym je?li chodzi o mnie to testuje to co chcę testować a nie to co wypada.

Po II- gie.

W czasie testów poza własnym czasem, który trzeba po?więcić na jazdę (czasem w tydzień muszę zrobić 1000 km na skuterze mimo tego, że codziennie pada- słowo się rzekło) muszę przyłożyć się bardzo do zdjęć a potem wszystko dokładnie opisać. Wiem, że fajnie się czyta testy... sam lubię je czytać ale nikt nie zdaje sobie sprawy ile czasu trzeba po?więcić na profesjonalnie przeprowadzony test.

Po III- cie.

Je?li kto? my?li, że za paliwo jakikolwiek dealer lub przedstawiciel zwraca kasę to jeste?cie w błędzie. |rednio każdy test kosztuje min 300- 400 PLN. Powtarzam raz jeszcze- nikt mi za to nie zwraca.

Po IV- te .

Napisałe? Wentyl, ze fajnie jest sobie pojeĽdzić. Powiem Ci szczerze, ze ostatnimi czasy nie mam ani czasu ani ochoty na testy mimo tego, że w aktualnej chwili mogę odebrać 3 nowe pojazdy do testów. Przede wszystkim nie mam czasu na pisanie w tej chwili. Najlepszym dowodem jest fakt, że ostatnio poprosiłem Artixa żeby wzi?ł na warsztat Agility 125. Tylko dlatego, że wyraził chęć to teraz możecie na stronie głównej przeczytać test, którego nie znajdzie nikt ani w sieci ani tym bardziej w żadnym dostępnym miesięczniku moto.

Powtarzam raz jeszcze- nigdy żaden z testów nie był w jakikolwiek sposób sponsorowany a wszystko co napisałem w testach było tym co w moim odczuciu należało napisać. W te?cie Gilery Nexus 500 napisałem wiele niepochlebnych opinii o tym skuterze i nikt z Piaggio Polska nie miał o to żalu--- ba za tydzień zadzwoniono, ze kolejny pojazd mogę zabrać na testy.

A co do Syma---

Skuter jest bardzo fajny jednak z Xcitingiem 500 bym go nie porównywał. Jego bezpo?rednimi konkurentami na naszym rynku s? Daelim S2 250 oraz Kymco Grand Dink 250.

Temat serwisowania SYM' a wolę przemilczeć :D .

Je?li miałbym co? wybrać z tej listy to wybrałbym najpierw Xcitinga 500, potem Grand Dinka 250 a dopiero na końcu Syma GTS 250... Zaznaczam- tak ja to widzę.

PS. Jagroski--- wyluzuj- to nie było do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza

ja powiem tak, SYM ???a co to k... jest? Kto ci to kupi gdy bedziesz chciał odsprzedać za jaki? czas, no chyba że będziesz go miał ?z do złomowania, postaw na nowe 125 normalnej firmy, ewentualnie 250 używane.

Odnośnik do komentarza

I tak to zupełnie niechc?cy wywołałem Dżina z butelki..<_<

Do butelki marsz z powrotem..!!!

Może kolega kupi tego SYM-a pojeĽdzi i będziemy mieli jakie? pojęcie o populacji tego egzotycznego modelu..

Mariusz..faktycznie, taki test to przyjemno?ć ale też czas i odpowiedzalno?ć.

Niektórzy jednak to lubi? chyba..czasami.:lol:.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o kwestie SYM-a to niemam przekonania chyba wolałbym co? Bardziej Markowego np. Kymco Bo nie bedzie problemu z serwisem a i czę?ci s? łatwo dostępne <_< Pozatym skutery Kymco s? w miare porz?dne :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...