Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Jakie są różnice w modelach Piaggio x9 125.


koksukowal7

Pytanie

Witam posiadam Piaggio x9 evolution 125. Chciałbym wiedzieć jakie różnice są między modelami evolution a zwykłym.

Odnośnik do komentarza

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Evo ma kierunki w lusterkach, biale lampy na tyle, inna szybe, automatyczne swiatla, przycisk otwierania siedziska i poprawiony układ chłodzenia silnika.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Niewiele poza nowymi przewodami chłodziwa. Ten silnik (LEADER 125) jest w zasadzie nie do zajechania (pod warunkiem dbania o wymianypłynów itp). Jest termostat

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moja x9 długo się rozgrzewa. A gdy wyruszyłem w długą trasę w zimny dzień temp. spadła poniżej połowy, tak do ok. 1/4. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie powinno tak byc, temp powinna byc w 1/2. Moze faktycznie termostat nawala.

Z tym dlugim nagrzewaniem to znany problem. Nie gasnie podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Przed zimą gasł na skrzyżowaniach. Teraz mało jeżdżę ale czasami na wolnych spadają mu obroty ale nie gaśnie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

U mnie, odpukać, nie było z tym problemu ale generalnie zaleca sie zacząć od:

- na rozgrzanym silniku ustawić jałowe obroty

- wyczyścić filtr powietrza

- sprawdzić kabel od świecy czy dobrze siedzi

- wyczyścić gaźnik i wyregulować luzy na zaworach

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zostały mi zawory. A wiesz coś o kiebskim przyspieszaniu i małym v-maix. Ile mój sprzęncik powinien wycisnąć? Nie miałem się za bardzo gdzie rozpędzić ale na GPS pokazało 94km/h

Ps. wiesz co ile reguluje się zawory w 125.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hm, 94 troche mało, v max to około 105. Moze rolki zuzyte? To by wplywalo na pogorszenie przyspieszania i predkosci max.

Wg ksiazki przy 6, 18, 32, 54, 72 tyś km.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jak wymieniałem pasek zajrzałem do wariatora. Nie znam się bo przygode z skuterami zaczynam, ale rolki wyglądały na dobre ale były tam też takie 3 nakładki i troche latały mam je wymienić? Wiesz morze jaką średnice powinny mieć rolki.

Przebieg mojego sprzęnta 12000km.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Te nakladki to domyślam się że chodzi o ślizgi. Tak najlepiej wymieniać rolki i ślizgi za jednym zamachem, zwłaszcza że kosztują tylko parę groszy. Wymiary rolki to bodajże 19/17mm

Zaleca sie wymiane rolek i ślizgów przy 12 tyś. Jak ci zależy na zdecydowanej poprawie osiągów to warto kupić rolki dr.pulley 6.5g w komplecie ze ślizgami

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie wiesz gdzie kupie takie rolki te 6,5g najlepiej mallosi. Jak one dużo dadzą. Ta waga zapewni najlepsze osiągi?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Sam moge polecić dr Pulleya, innych marek nie używalem. Ślizgi od nich są w tym samym kolorze. Sam kolor znaczenia nie ma

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...