Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Malaguti Madison 125


Gość PCX

Pytanie

Witam ponownie wszystkich burgmaniaków (i nie tylko) :D

Chciałem się zwrócić do was z pytaniem a własciwie pro?b? aby?cie ocenili sprzęt który jest dostępny pod tym linkiem http://www.bikepics.com/members/pcx10/00madison125/ i powiedzieli tak na oko czy warto zainwestować i kupić czy też nie (wiem że niewiele da się wyczaić ze zdjęc ale może jednak) Z tego co wynikło z opisu to skuter był sprowadzony w 2000r (prawie nowy?) i rok temu był wzięty z komisu przez obecnego wła?ciciela.

Przebieg to 20 000 km i my?le że może być realny bo opony wygl?daj? na seryjne ale jak narazie nie widziałem ich z bliska.

Jedyne co mnie interesuje to drobna rdza na kolanku od tłumika czy to normalne ?

Wiem również że do skuterka trzeba troche dołożyć (nowy pasek, rolki, ?wieca i może filtr ?) i zdaje sobie z tego sprawe ponieważ nie były wymieniane.

Również NIE wygl?da na to aby sprzedawc? był handlarz.

Więc może warto ?

W każdym razie niedługo jade na dokładne oględziny i może podpowiecie mi na co zwrócić uwage ?

ponieważ chcialbym wkroczyć w ?wiat tych mniejszych maxi bez jakiej? traumy z powodu sypi?cego się sprzętu

Pozdrawiam PCX :D

Odnośnik do komentarza

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Administrator

Tak na oko to chłop w szpitalu ... :D

Naprawdę z samych fotek ciężko jest co? doradzać. Optycznie wygl?da jak "włoch" z 2000 roku. Nie widać też na pierwszy rzut oka strasznych przej?ć wypadkowych. Rdza na kolanku po tylu latach (a nawet dużo wcze?niej) w Malagutim jest czym? zupełnie normalnym.

Na co zwrócić uwagę? Hmm... generalnie zajrzyj w każd? szczelinę i pytaj o różne detale sprzedaj?cego. Zrób test czy pojazd nie wali się na któr?? ze stron. SprawdĽ czy V- Max oscyluje w okolicy 110- 120 km/h. Je?li nie jedzie tyle to znaczy, że wario do wymiany lub jego elementy.

Poza tym spytaj Pablosa. On zna chyba na wskro? wszystkie bóle Madisona 125 :D

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witay ujmę to tak Malaguti jest ładnym stylistycznie skuterem bardzo wygodnym i jak na swój mały motorek dynamicznym.

Ale nękaj? go różne choroby.

Podstawow? wad? madisonów jest:

-układ elektryczny jeżeli cokolwiek z elektryki jest uszkodzone niekompletne będĽ po przeróbkach ..... nie bierz!

- słusznie Mariusz wskazał na v-max - choć prawidłowy v-max w malaguti to 125-130 licznikowe co daje około 110 km/h realne

- brak widocznego przy?pieszenia pomiędzy 60-85 km/h wskazuje na uszkodzenie gaĽnika lub jest to wersja z niemiec z blokad? na module.

-problem w polsce z czę?ciami szczególnie sprzęt i plastiki.

-częste uszkadzanie się tylniego zawieszenia ... wybite ziemenblocki i uszk. amortyzatory.

układ wydechowy ... rdzewieje i wyrywa się z mocowań przy kolektorze.

Póki co to tyle ... wal na PM jakby co? pomogę.

Miłego kupowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

O ile się nie mylę to w Malaguti madison 125 silnik wygląda podobnie jak w Yamaha Majesty 125 może to ten sam silnik, filtr powietrza obudowa wygląda tak samo może i osprzęt jest ten sam .Tak samo jak w Malaguti Madison 250 był wstawiony silnik od yamaha majesty 250.Malaguti często wykorzystywało w swoich modelach silniki Yamahy(minarelli).

Odnośnik do komentarza
  • 0

Madison 1 zarówno 125 jak i 250 miały silniki od yamahy majesty. Madison 2 i 3 miały już silniki piaggio. Ja miałem kiedyś madisona 125 z 2000 roku z silnikiem właśnie yamahy i byłem z niego bardzo zadowolony. Uważam, że silniki majesty są pancerne a w madisonie jest więcej miejsca niż majesty 125 i w mojej ocenie po prostu ładniejszy. Jeśli chodzi o części do tego silnika nie ma z nimi problemu. Co do elektryki warto zwrócić uwagę na regulator napięcia bo u mnie właśnie on popsuł się zaraz po zakupie. Na szczęście udało się znaleźć zamiennik za około 100 zł bo za oryginał importer krzyknął coś około 1200zł i czas oczekiwania 2 tygodnie na przesyłkę z Włoch.

Odnośnik do komentarza
  • 0

0jak będziesz oglądać to sprawdź łożysko główki ramy bo lubią się sypać , regulator napięcia ( chyba wadą jest jego umiejscowienie i dla tego padały), no i uszczelniacze lag ale to raczej standard przy oględzinach, ja swojego Madisona sprzedałem bo denerwowały mnie lusterka zespolone z nadwoziem przez nie był bardzo szeroki do tego ich umiejscowienie jak na złość było na wysokości lusterek większości puszek...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...