Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Silver Wing FJS600


Gość białko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem FJS600 i mam kilka pytań odno?nie tej maszynki:

- podczas powolnej jazdy, ok 3500 obrotow slychac popiskiwanie, pewnie pasek, czy to znak, ze nadaje sie do wymiany? skuter ma przejechane 30 000km i na 100% mial wymienione co trzeba przy 25 000km

- hamulce s? jakie? takie niemrawe, może mi się wydaje ale jako? kiepsko hamuj?, klocki i tarcze s? ok, można co? z tym zrobić?

- czy po odpaleniu można od razu jechać czy powinno się troszkę odczekać na zagrzanie silnika?

- jak to jest z dodatkowym kufrem? trzeba kupić mocowanie i do tego dopiero kufer? z tego co widziałem to najbardziej popularne sa Givi, czy kto? w kraju sprzedaje takie cuda do SilverWinga?

w jaki sposób montuje się ten stelaż? jest on przeznaczony do konkretnego modelu czy trzeba jeszcze co? kombinować?

- czy kto? z Was zmieniał szybę na większ?? je?li tak to na jak? i czy to co? zmieniło? ja mam 182cm wzrostu i mam wrażenie, że wyższa o 5cm szyba byłaby idealna, i tak jak w przypadku kufra czy można takie szyby kupić w Polsce?

- sprawa oleju silnikowego: można zalać motocyklowy olej do 4T? czy może ma być to specjalny skuterowy?

proszę bardzo na mnie nie krzyczeć je?li odpowiedzi na moje pytania s? gdzie? na forum, ja szukałem i nic nie znalazłem :-(

za to mogę potwierdzić, że w przedziale 60-80 km/h motocykl bardzo słabnie i jest to trochę wkurzaj?ce ;/

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Może zacznę od tego, że na 90% z twoich pytań znajdziesz odpowiedĽ na tym forum w postach archiwalnych. Wystarczy użyć opcji "szukaj" :)

Co do pytań:

- Pasek w Silver Wingu należy wymienić wtedy kiedy pojawi się na zegarach stosowna informacja (kontrolka V-belt). Teoria głosi, że wymiana paska powinna nast?pić po serwisie 24 tkm.

- Niemrawe hamlce? :) Dziwne. Jakie masz klocki? Oryginał? Kiedy zmieniany był płyn hamulcowy?

- Po odpaleniu należy chwilę poczekać a przez pierwsze 2, 3 km najlepiej nie pałować. Nic tak nie męczy silnika jak stary olej i wysokie obroty przed uzyskaniem temperatury roboczej.

- Co do kufra- przeszukaj forum w postach archiwalnych. Była o tym mowa wiele razy.

- Temat wysokiej szyby do Silvera był omawiany. Generalnie chyba nie warto.

- Olej może być jak najbardziej do 4T moto. Najpewniej semi synthese.

Co do dziury w przyspieszeniu- proponuje sprawdzić rolki.

Odnośnik do komentarza

Halo halo....

Co to się porobiło w postach Mariuszka? Jaki? nowy skuter w opisie, jaka? nowa grafika w podpisie??

Prosimy o szczegóły i fotki Ojcze Dyrektorze !!!

PS. Czyżby? sprz?tn?ł to...to... takie ładne granatowe z Berlina? Je?li tak to podpadłe? najpierw rafałkowi13c no i ....mi !!! :):)

Od razu rezerwuję, bo znaj?c życie, za "chwilkę" będzie na sprzedaż

A ten avatar to już wogóle przeterminowany :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Halo halo....

Co to się porobiło w postach Mariuszka? Jaki? nowy skuter w opisie, jaka? nowa grafika w podpisie??

Prosimy o szczegóły i fotki Ojcze Dyrektorze !!!

PS. Czyżby? sprz?tn?ł to...to... takie ładne granatowe z Berlina? Je?li tak to podpadłe? najpierw rafałkowi13c no i ....mi !!! :) !V

Od razu rezerwuję, bo znaj?c życie, za "chwilkę" będzie na sprzedaż

A ten avatar to już wogóle przeterminowany :)

Żeby nie za?miecać tego w?tku odpowiadam TUTAJ.

Odnośnik do komentarza

Dopowiem o kufrze, bo wlasnie to przerabialem: podstawka TopCase GIVI Monokey kosztuje ok.75 euro. Jest przeznaczona specjalnie do tego modelu. Odkrecamy(4 sruby) srebrny bagaznik za siedzeniem i pod plastikiem mamy odlewy na 4 dziury o przekroju 8,5mm. Wiercimy dziury i zakladamy podstawke GIVI. Zajmuje to niecale 30min. Potrzebne narzedzia: wiertarka i wiertla 4 i 8,5mm :) , klucz(nasadka) 8, 10, 12, 13, srubowkret krzyzak.

Kufer kupujesz pasujacy -> GIVI, Kappa lub MotoDetail.

Mam szybe oryginalna i wyzsza GIVI. Sam preferuje oryginal, ale przy GIVI mozna jechac nawet 160km/h z otwarta szybka kasku.

Moj skuter nie slabnie przy 60- 80km/h -> na pewno nie jest to normalne.

honda-fjs600logo.jpgIN BLAUMETALLIC :)

Odnośnik do komentarza

bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za rady !piwko

a może kto? podpowie gdzie we Wrocławiu można podjechać skuterkiem żeby go jaka? sprytna osoba poogl?dała i powiedziała co jest ewentualnie do wymiany?

ten sezon przeturlam !scooter się bez grzebania ale dobrze wiedzieć na co szykować pieni?dze !sciana

Odnośnik do komentarza

Witam, je?li chodzi o dobrego mrchanika we Wrocławiu to polecam salon i serwis Hondy RPM Motocykle ( na przecieko Korony ul. Rakowa), pytaj o Mariusza - dobry mechanik i można z nim spokojnie porozmawiać. W Suzuki na Żegiestowskiej też obsługa jest bardzo dobra ( byłem wczoraj i naprawdę miłe zaskoczenie).

Pozdrawiam

Lucjan

Odnośnik do komentarza

ok, wła?nie słyszałem już wiele dobrego o serwisie obok Korony i pewnie się do nich wybiorę

je?li chodzi o Motorland to znam ich od wielu lat, bo robiłem tam wszystkie swoje poprzednie maszyny, ludzie z Motorlandu s? naprawdę ok,

do tej pory jednak nie mialem skutera i w Motorlandzie niewiele ich widziałem dlatego pytałem o jaki? inny serwis :-) poza tym z tego co pamiętam to Motorland był raczej ukierunkowany na Suzuki

a wolałbym aby kto? nie uczył się na moim sprzęcie !scooter

testował kto? takie małe dodatkowe siedzenia dla dzieci? gdzie? kiedy? w necie znalazlem takie cudo ale już nie pamiętam gdzie, mam 5letnie dziecko i bez specjalnego siedzenia nie mam szans żeby je troszkę powozić...

Odnośnik do komentarza

Mariusz - moje szczere gratulacje, ksiażkowa wiedza plus zdobyte do?wiadczenie na licznych maszynach da mieszankę wybuchow?. Za rok na zlocie w Ryni może dowiozę model maxi skutera jakim jest Silver Wing, oczywi?cie je?li go wytropię.

Odnośnik do komentarza

Hej

Widzę że wrocław mi się wreszcie rozrasta :)

Co do Motorlandu to pewnie nie widujesz u nich dużo skuteró bo marki maj? zasadę że jak maj? jakiego? skuta na warsztacie to staraj? się go jak najszybciej zrobić i wypchać co by miejsce na większe roboty przy motocyklach było ( to tekst zasłyszany bezpo?rednio u nich ) a tak na serio widziałem u nich i 50 ccm i 400 -500 ccm na płozach więc wiedzę maj? - co do FJS to raczej nie widziałem takiej maszynki we Wrocku więc czy maj? do?wiadczenie tego ci nie powiem.

Wychodzi na to że będzie trzeba zrobić jakie? spotkanko lokalne i może zacz?ć jak?? now? tradycje? w stylu Starego Młyna?

Odnośnik do komentarza

Widzę że wrocław mi się wreszcie rozrasta !TAZ

Wychodzi na to że będzie trzeba zrobić jakie? spotkanko lokalne i może zacz?ć jak?? now? tradycje?

hej!

Krzysiu czyzbys zapomnial o Klubie we Wrocku???

My juz od 3 lat sie spotykamy a maxi skuterow coraz wiecej w naszym klubie :D a za rok moze i kilka silverkow przybedzie !scooter

Wiec jesli nie znajdziecie "miejscowki" na Wasze Maxi spoty to zapraszam do nas :D

Sluzymy rada w kazdym temacie :D

Pozdr.

Odnośnik do komentarza

Katty oczywi?cie że nie zapominam o naszym Wrocławskim klubie. Bardziej mi chodziło o przyrost dużych skuterów - bo mimo wszystko jescze niewiele takich maszyn jeĽdzić po Wrocławiu

Pozdrawiam

Niestety sobotnie spotkania ?rednio mi pasuj? ( zawsze co? wypada - albo plany rodzinne albo pilne roboty )

Odnośnik do komentarza

Wracaj?c do tematu Silvera - u mnie też co? popiskuje przy ruszaniu i dodawaniu gazu przy spacerowych prędko?ciach. Słyszałem, że to normalne i ten typ tak ma, jednak mnie to bardzo wkurza - jest na to jaka? rada ? Pasek niedawno wymieniony, a w serwisie powiedzieli, że wszystko w układzie przeniesienia napędu "oł rajt"... !scooter HELP !

Odnośnik do komentarza
Gość MICHAŁ CHEMIK
Wracaj?c do tematu Silvera - u mnie też co? popiskuje przy ruszaniu i dodawaniu gazu przy spacerowych prędko?ciach. Słyszałem, że to normalne i ten typ tak ma, jednak mnie to bardzo wkurza - jest na to jaka? rada ? Pasek niedawno wymieniony, a w serwisie powiedzieli, że wszystko w układzie przeniesienia napędu "oł rajt"... :) HELP !

u mnie przy pierwszym ruszaniu jest delikatny pisk a póĽniej jest ok.Przy spacerowej predko?ci nic nie piszczy.wogóle jak sie już przejade to pisk zanika i cały dzień mam spokój.Z tego co usłyszałem to pisk ten jest od klocków a nie od paska i tam trzeba szukać przyczyny

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość Darek F6C
Wracaj?c do tematu Silvera - u mnie też co? popiskuje przy ruszaniu i dodawaniu gazu przy spacerowych prędko?ciach. Słyszałem, że to normalne i ten typ tak ma, jednak mnie to bardzo wkurza - jest na to jaka? rada ? Pasek niedawno wymieniony, a w serwisie powiedzieli, że wszystko w układzie przeniesienia napędu "oł rajt"... 

Co do pisków - mam dokładnie to samo. Też mnie to na pocz?tku trochę niepokoiło bo ten dĽwięk jest taki "metaliczny" ale widzę, że nic się nie dzieje, więc ?migam dalej.

BTW - gdzie serwisujesz Silvera?

Odnośnik do komentarza
Wlasnie dzisiaj zalozylem nakladke givi v46 w kolorze skutera...

Mógłby? zapodać jakie? fotki jak to się prezentuje? Może też jaki? mały kosztorys całej operacji?

Przymierzam się do zakupu kufra z zestawiem montażowym i kilka dobrych rad na pewno się przyda :-) Jakie? plusy i minusy z posiadania takiego a nie innego modelu :-)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie w gre wchodzi jedynie Maxia lub V46, oba firmy GIVI i oba systemu Monokey.

Kufer Maxia jest minimalnie drozszy od V46, ale trzeba w nim lakierowac cala klape. V46 ma wymieniane lakierowne nakladki w kolorze skutera, ja zakupilem kolor Silvera -> niebieski metalic za 54 euro. Montaz to jakies 5- 10 min. Zdjecia zrobie przy okazji...

Odnośnik do komentarza
Gość Darek F6C
Witam.

Jako że słyszałem kilka opinii co do spalania SW, pytam się tutaj. Jakie jest minimalne, a jakie maxymalne spalanie Silver Winga ??

W moim przypadku spalanie oscyluje w okolicy 6l/100km. Trasa czy miasto - obojętne. I tu i tu Silver wręcz prowokuje do odkręcania manetki do oporu :lol: Może jak się nim w końcu nacieszę to zacznę jeĽdzić bardziej kontemplacyjnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Gość MICHAŁ CHEMIK
Witam.

Jako że słyszałem kilka opinii co do spalania SW, pytam się tutaj. Jakie jest minimalne, a jakie maxymalne spalanie Silver Winga ??

u mnie natomiast w mie?cie pali ok 6l a poza miastem w trasie przy prędko?ci :D 120km/h(czasami troche szybciej :D ) udało mi sie osi?gn?c 5,2l

Odnośnik do komentarza

Niemiecka autostrada, 120 km/h, lajtowa jazda = 5,4l/100km

Katowicka, 170 km/h, lajtowa jazda :D = wiem, że na pewno wyszło ponad 6,8 dokładnie nie pamiętam

Co do serwisowania to najbliżej mam Motositi. Wielki plus to, że zawsze maj? dla mnie czas i nie było problemów ze sprzętami po serwisie (a zdarza się to gdzie indziej)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...