Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

oleje itd w patheheonie 125 2t


Gość J23PL

Pytanie

Cze?ć !

Dobrym zwyczajem po kupnie pojazdu jest wymiana wszystkich płynów. W zwi?zku z tym mam parę pytań:

1) Jaki olej lać w tym konkretnym modelu do przekładni?

2) Czy, gdzie i jak wymienia sie olej w skrzyni korbowodowej?

3) Jaki płyn lać do chłodnicy i czy s? tam jakie? korki spustowe, czy rozpina się węże?.

Pozdrawiam

J23

Odnośnik do komentarza

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Administrator
1) Jaki olej lać w tym konkretnym modelu do przekładni?

Jesli chodzi o przekladnie to sa dwie szkoly Falenicka i Otwocka whist . Ja leje pol syntetyczny lub syntetyczny np 10W40 - czesciej wlasnie taki.

3) Jaki płyn lać do chłodnicy i czy s? tam jakie? korki spustowe, czy rozpina się węże?.

Nie wiem dokladnie jak jest w Panteonie, ale mozna tez rozpiac waz. Pamietaj tylko o prawidlowym odpowietrzeniu chlodnicy. Co do pytania jaki, wszystko jedno byle do chlodnic aluminiowych z uszlachetniaczami.

O skrzyni korbowodowej hmm nie wiem nic, ba nawet nie slyszalem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hmmm... Może troszku Ľle się wyraziłem - Mówi?c o przekladni miałem na my?li tę przy tylnym kole (a jest jeszcze jaka??) nawiasem mówi?c zostało mi z samochodu mobila do przekładni ale on jest chyba 35W 40 - za gęsty , za rzadki, nie nadaje się? Mam też taki o symbotu AT - do przekładni automatycznych - też mobil - wchodzi w grę?

W srzyni korbowodowej... - mam drugi silnik ze zdjętym cylindrem i miałem wrażenie, że w miejscu, gdzie korbowód ł?czy się z wałem jest jaki? olej - przecież na ogół jest tam łożysko i nie pracuje to chyba na sucho?.

J23

Odnośnik do komentarza
  • 0
W srzyni korbowodowej... - mam drugi silnik ze zdjętym cylindrem i miałem wrażenie, że w miejscu, gdzie korbowód ł?czy się z wałem jest jaki? olej - przecież na ogół jest tam łożysko i  nie pracuje to chyba na sucho?.

Na sucho to nie, bo dostaje olej razem z paliwem. W 2T nie ma oleju w silniku. Wszelkie łożyska smarowane s? olejem dostarczanym z paliwa.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cze?ć

No tak - to sa skutki mlodo?ci przeżytej w komunie, gdzie kultowym pojazdem był komar 3.... Rozbierałem i wiem co i jak - skojarzenie mi napłynęło, bo tam lało się olej do skrzyni biegów, a mówiło, że do silnika, bo jedno z drugim razem było. I na neptyka wyszedłem whist takiego co to pojęcia nie ma o zasadach działania silników. Oczywi?cie, że masz rację.

Pozdrawiam

J23

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...