Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Straż miejska


rafałek

Rekomendowane odpowiedzi

No to zatrzymywac sie czy nie !V ?

W/g mnie - NIE, chyba że będziesz kierował jedno?ladem do 50cm3, jechał konno, wówczas trzeba zatrzymać się do kontroli i okazać dokumenty.

A co do jazdy bez kasku - to pomijaj?c fakt, że to zabawa z losem, to w przypadku jednosladów powyżej. 50cm3 jedynym organem uprawnionym do zatrzymania , kontroli i ewentualnego ukarania kierowcy jest POLICJA.

A'propos kogutów: z tego co wiem, to Straż Miejska może używać wył?cznie pomarańczowych ?wiateł ostrzegawczych.

Dokładnie tak jest. Dacia wcze?niej dokładnie opisała co "oni" mog? a czego nie mog?. Sprawa kasku jest spraw? dla POLICJI, oni nawet nie mog? zatrzymać pojazdu bed?cego w ruchu. Nie maj? takich uprawnień - to jest zadanie tylko dla Policji. Zakaz ruchu, zakaz wjazdu, zablokowanie drogi to sa dla nich zadania...

Odnośnik do komentarza

hoho.. dziękuję za info, bo często mnie się zdarza przeparkować pantheona na 50m dalej.. -oczwiste, że bez kasu.. :/

Troszeczkę mnie to dziwi, bo widuję go?ci na 50ccm jad?cyh po np. towarowej bez kasku i jako? straż miejska nie zwraca na nich uwagi.. :/

- musiałe? chyba trafić na służbistę.. :/

..ale cóż.. nasi stróże prawa chroni? nasze głowy, bo też KTO BĘDZIE PŁACIŁ PODATKI w tym kraju?? B) ..to jest najważniejsze:D

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak u was ale u mnie w gminie sa patrole mieszane strazak wiejski i policjant, a wszystkie wozy strazy miejskiej sa zaopatrzone w niebieskie koguty, wiec niestety u mnie trzeba sie zatrzymac!! :D

Najgorsze możliwe zestawienie... bo wtedy faktycznie... jak straż miejska nie da rady to sie podeprze policjantem... i apud z tyłu... ;)

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™

:D hahaha zgroza ja ostatnio dostałem mandat od strazaka za palenie fajki na wystanku mpk

pytam go?cia czy widzi tu jakis zakaz a on na to czy ja widze popielniczke przy smietniku hahahahah poodkrecali popiolki od smietnikow w calym miescie

w Kielcach tez maja niebieskie koguty ale z tego co wiem to niemaja prawa dokonywac kontroli pojazdow prewencyjnie a jedynie w wypadku popelnienia przez kierowce wykroczenia no i naszczescie blokady im pozabierali teraz wystawiaja mandat i naklejaja naklejke na szybe od strony kierowcy z nr telefonu na posterunek no i jeszcze fotki cyfrowka robia w formie dowodow

a patrole mieszane sa widoczne 2 policjantow i strazak :)

mysle ze straz miejska powinna sie raczej zajac milosnikami czworonogow co skutecznie upiekszaja zielone polacie miasta minami (najprzyjemniej jest zaraz po zimie jak juz snieg zniknie won taka ze niejedna perfuma od bossa sie kryje ;) )

Odnośnik do komentarza
(...)mysle ze straz miejska powinna sie raczej zajac milosnikami czworonogow(...)

Nie wywoluj wilka z lasu :D .

W Zachodniopomorskim jest nakaz prowadzania psow na smyczy(i chyba w kagancu :) ), co juz dawno doprowadza mnie do pewnych przemyslen, raz dostalem mandat(Policja) za przejscie psow 30 metrow -> od klapy bagaznika do drzwi ;) . Psy bede zapinal na smycz tylko wtedy, jesli jest to konieczne, czyli tak jak dotychczas :) .

Ja nie mam nic przeciwko palaczom, ale dym papierosa jest bardziej szkodliwy od zapachu kupki psa :) ...

Co nie znaczy, ze popieram wszystkich "posiadaczy" pieskow...

PS. Dziwnym trafem w Berlinie Policja ma wazniejsze rzeczy do roboty i nie sciga czworonogow, przynajmniej ja sie z tym nie spotkalem...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...