Skocz do zawartości
Forum Burgmania

''Szlachetna Paczka''


Pan rypak

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zarazić wszystkich fanów maxi i nie tylko do niesienia pomocy innym osobom, a w szczególności rodzinom, które potrzebują wsparcia.

Jakiś czas temu zarejestrowałem się na ’’SZLACHETNEJ PACZCE’’ celem, wiadomo pomagać innym

Pomoc jednej osoby nigdy nie będzie na tyle wydajna, aby zaspokoić potrzeby rodziny, która składa się z trzech, czterech czy pięciu i więcej osób.

Wszystkie nasze działania powinny płynąć z serca i muszą być bardzo przemyślane, dlatego ja będę popierał wybór rodzin, które znam i są blisko w moim miejscu zamieszkania.

Po konsultacji z liderami grupy Zdolny Śląsk ustaliliśmy, że w tym roku pomagamy rodzinie,(którą wspólnie odwiedzimy i przekażemy paczkę)w mojej gminie Dz. Kłoda, w kolejnych latach będziemy losować, aby było sprawiedliwie-każdy będzie typował swoją rodzinę do szlachetnej paczki.

Dobrze by było zaszczepić taką akcje charytatywną w Burgmaniakach i cyklicznie w okresie zwłaszcza Świąt Bożego Narodzenia, kontynuować przez długie lata.

Może w każdej grupie wojewódzkiej znajdzie się pomysł na taką paczkę?

Ps,proszę wpisywać swoje propozycje w temacie paczki.

Lista chętnych do wpłat.

1.rypak-wpłata 100pln

2.Sopel 1311+-100pln-dzięki za wsparcie

3.Marcin.S-50pln- grupa ''Kardan''Dz.Kłoda,dzięki za wsparcie

4.Moni82-100pln-dzięki za wsparcie

5.Joasia70-50pln-dzięki za wsparcie

6.Lucjan-50pln-dzięki za wsparcie

7.Foczka-50pln-dzięki za wsparcie

8.Pin-150pln-dzięki za wsparcie

9.Przemo_st-50pln-dzięki za wsparcie

10.Smarciu-200pln-dzięki za wspacie

Odnośnik do komentarza

W najbliższym czasie postaram się opisać rodzinę, dla której przygotujemy świąteczną paczkę.

Co powinno znajdować się w takiej paczce?

-artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia

-chemia

-przybory szkolne

-pościel,kołdry

-opał(tutaj wszystko zależy od sumy, jaką uda się zgromadzić)

Co do wpłat na konto(podane poniżej)nie wiem jak będziecie się zapatrywać na wpisy w liście osób, które zdecydowały się na tak szlachetny cel.

Jedni będą chcieli, aby podać kwotę, którą wpłacili inni nie.

Więc proszę wpisywać w tym wątku wasze propozycje.

Może wyglądać to tak:

-Smarciu, +(czyli wyraża zgodę na podanie kwoty, którą wpłaca)

-Smarciu –(nie wyraża zgody na podanie wysokości wpłaty)

Pierwszy raz organizuje taką akcję, więc proszę was o wyrozumiałość.

Przyjmijmy, że wpłacamy na konto do 12grudnia.

14-15grudnia(sobota, niedziela) spotykamy się w jakimś hipermarkecie we Wrocławiu(to Wy decydujecie gdzie robimy zakupy-proszę o propozycje)

Co do przekazania paczki będę pisał w najbliższym czasie.

Dane do przelewu.

Rafał Rybak

ul .Słoneczna 6b

56-504 Dziadowa Kłoda

84 1140 2004 0000 3602 7420 3589

W tytule płatności proszę wpisać ’’świąteczna paczka+ nick

Odnośnik do komentarza

Przyznam szczerze,że mam problem,z wytypowaniem rodziny,która zasługuje na wsparcie z naszej strony.

Może zagłosujmy?-jak dla mnie każda rodzina zasługuje na pomoc.

Rodzina 1.

I Rodzina składa się z 6 osób w tym 4 dzieci w wieku

9 - 18 lat. Dochód w rodzinie ok. 2.000 zł. co daje 340

złotych na osobę.

Rodzina żyje w zgodzie – wspiera się. Dzieci uczą się

powyżej średniej i nie sprawiają problemów. Wszystkie

dzieci uczą się w szkołach

Warunki mieszkaniowe tragiczne.

Rodzina zajmuje w domu 1 pokój ok. 20 m² oraz

kuchnię ok. 12 m². W mieszkaniu brak jest łazienki.

Toaleta znajduje się w podwórzu. Woda do kuchni

została doprowadzona dopiero w bieżącym roku.

Rodzina 2.

Rodzina składa się 7 osób w tym 5 dzieci w wieku

5 - 10 lat. Dochód w rodzinie ok. 2.000 zł. co daje niecałe

300 złotych na osobę.

Rodzina żyje w zgodzie – wspiera się. Dzieci uczą się

W szkołach i nie sprawiają problemów wychowawczych.

Warunki mieszkaniowe tragiczne. Dziadek pozwolił im

wyremontować pomieszczenie gospodarcze w którym

mieszkają – bez prawa własności. Matka dzieci choruje i w

przyszłym roku ma planowaną operację serca.

Rodzina 3.

Rodzina składa się 8 osób w tym 6 dzieci w wieku

7 miesięcy - 14 lat. Dochód w rodzinie ok. 3.600 zł. co daje

450 złotych na osobę i to ich dyskwalifikuje z pomocy w

formie zasiłków ponieważ przekraczają dopuszczalną normę

450 złotych. Rodzina żyje w zgodzie – wspiera się. Dzieci

uczą się w szkołach i nie sprawiają problemów

wychowawczych. Warunki mieszkaniowe tragiczne.

Wyremontowali stary domek i tam mieszkają. Ma 2 pokoje

Kuchnię i łazienkę. Domek przykryty jest plandeką od 3 lat

bo wciąż brakuje im pieniędzy na nową blachę

Czekam na wasze propozycje:) i wpłaty.

Odnośnik do komentarza

Ad1. Rodzina ta potrzebuję lokalu mieszkalnego, może w Urzędzie Gminy trzeba zrobić najazd kolegów motocyklistów z prośbą/petycją o wsparcie.

Ad2. j.w.

Ad3. Proponuję poszukać tej blachy na dach, może ktoś zna firmę lub prywatną osobę, co ma na zbyciu taką blachę? Czasami coś zostaje po remontach i można to wykorzystać. Względnie można się spróbować dogadac z jakimś marketem budowlanym, czy by nie chciał wziąć udziału w takiej akcji pomocowej. Może sa tańsze materiały od blachy, a lepsze niż ta plandeka?

Odnośnik do komentarza

Ad1. Rodzina ta potrzebuję lokalu mieszkalnego, może w Urzędzie Gminy trzeba zrobić najazd kolegów motocyklistów z prośbą/petycją o wsparcie.

Ad2. j.w.

Ad3. Proponuję poszukać tej blachy na dach, może ktoś zna firmę lub prywatną osobę, co ma na zbyciu taką blachę? Czasami coś zostaje po remontach i można to wykorzystać. Względnie można się spróbować dogadac z jakimś marketem budowlanym, czy by nie chciał wziąć udziału w takiej akcji pomocowej. Może sa tańsze materiały od blachy, a lepsze niż ta plandeka?

Ad1/2.Potrzebuje jak wszystkie inne rodziny,których nie wymieniłem:(-a jest ich sporo!

Wiem,że większość z was i ja także uważają że samorząd powinien pomagać wszystkim potrzebującym,ale....

Mieszkam w najbiedniejszej gminie w woj.Dolnośląskim,która jak większość jest zadłużona,ale nie jest taka najgorsza dzięki mieszkańcom,którzy wspierają się nawzajem.

Nie róbmy najazdów na siedzibę gminy bo to i tak nie pomoże.

Rodziny które wymieniłem nie wyłudzają pomocy z opieki społecznej,ich zmusza do tego sytuacja w jakiej się znalezli(znam wiele rodzin które mimo,iż kwalifikują się do pomocy przez MOPS,nie zgłaszają się do MOPSU,bo im honor na to nie pozwala-mam ręce i nogi,jestem zdrowy i staram się zapewnić byt rodzinie,tak można usłyszeć od tych osób-szanuje ich za to bardzo)

Skupmy się raczej na tej paczce i pomóżmy chociaż jednej rodzinie przed świętami.

Ad 2.

Dobrze myślisz Smarciu:)

Odwiedzę kilka firm w najbliższym czasie i zapoznam je w temacie.

Może jescze zapodam temat w mojej firmie(bo to już gruba kasa na wsparcie)

Jeżel uważacie że wpłaty na konto nie są dobre,to proszę ewentualnie wysyłać paczki z produktami wskazanymi w drugim poście:)-w takim przypadku proszę o wpisy w tym wątku,kto co wysyła,co by nie powielać produktów.

Ps.podam przykład odnośnie finansowania jednej osoby z rodzinnego domu dziecka-jest to kwota 1000pln

Co poczułyby rodziny ww,które mogą tylko pomarzyć o takim dochodzie na jednego członka rodziny?

Dziękuję za wpłaty:)

-Sopel-100pln-dzięki za wsparcie

-Marcin.S-50pln-grupa ''Kardan''Dz.Kłoda-dzięki za wsparcie

Odnośnik do komentarza

Uwaga!

Przedłużamy termin wpłat lub wysyłki paczki do 17 grudnia.

Mam nadzieję że osoby niezdecydowane podejmą słuszną decyzje:)

Odnośnik do komentarza

Decyzja zapadła.

Co będzie w paczce?- zależy to od wpłat(do jutra!!!) i ewentualnie od paczek, które zostaną wysłane.

Generalnie zakładam zakup kołder i pościeli+ ręczniki(jak starczy, to jeszcze środki czystości)

Są to rzeczy, na które rodzinę nr.1(wybrana) nie będzie stać, bo zawsze są ważniejsze potrzeby.

Może wyda wam się, że priorytetem powinna być paczka żywnościowa, ale biorąc pod uwagę wszystkie problemy, z jakimi rodzina się boryka, to uważam, że trochę komfortu życia tej rodzinie się należy.

Zakup planuję 21grudnia(sobota) we Wrocławiu –chętnych zapraszam.

Odnośnik do komentarza

Pomysł jest super :) , ja bym proponowała 2 rodzinę, może nie jest najliczniejsza z tych rodzin ale dzieci są malutkie. Mam nadzieję, że dobrze wykorzystasz otrzymane kwoty:) Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!!!

ps. 100 juz leci do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza

Joasiu i Moniko dziękuję wam bardzo:))))))))

Dzięki tej akcji(prawdopodobnie?) pracownicy Urzędu Gminy w Dz.Kłodzie organizują świąteczną paczkę dla rodziny nr,3:)))))))))))))))))))

Jeśli chodzi o rodzinę nr.2(wskazaną przez Monię) postaram się osobiście coś zorganizować,na jaką skalę?-tego jeszcze nie wiem,ale na pewno o nich nie zapomnę!Mimo że może być już po świętach.

Może w przyszłym roku więcej osób wesprze tak schlachetną akcję?

Zobaczymy,ja na pewno się nie poddam i nawiedzę Was w przyszłym roku już na początku listopada.

Odnośnik do komentarza

Jestem za i oby takich akcji jak najwięcej :clapping: W przyszłym roku pobudzę do działania grupę śląską:)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że uda Ci się coś zorganizować dla Rodzinki nr 2.:))

Odnośnik do komentarza

Monia dzięki za wsparcie,myślę że przy twoim wsparciu i Joasi damy czadu w przyszłym roku.

Widać że grupa Śląska ma w sobie Moc:)

Ps.jeśli wpłaty będą do piątku to z uśmiechem przyjmuję,wpłaty po 23grudnia będę zwracał na konto:(

Odnośnik do komentarza

Moi drodzy darczyńcy:))))-rzutem na taśmę:)

-Lucjan

-Foczka

-Pin

-Przemo st

-Smarciu

Dziękuję Wam bardzo za wspacie w tak szlachetnej akcji.

Mam nadzieję że świąteczna paczka z Waszym udziałem sprawi wiele radości rodzinie nr.1

Dzięki Waszemu zaangażowaniu jestem jeszcze bardziej zmotywowany do działania w następnym roku.

Obiecuje że nawiedzę Was w przyszłym roku:)

Pierwsze zakupy zrobione:)

Patrząc na wpłaty obawiałem się że nie uda się kupić tego co planowaliśmy,ale rzutem na taśmę uzyskaliśmy wynik 900pln!!!!!

Dziś zakupiłem u producenta(bez marży,kosztów transportu i z upustem:)) 4 komlety kołder z poduszkami i pościelą.

Właścieciel firmy ze Strzelina dostarczy towar osobiście w poniedziałek.

Jakość zakupionych w/w rzeczy bardzo dobra(1 komplet-130pln po rabacie)

Reasumując wydane 520pln,więc pozostaje 380pln do wydania na chemię,ręczniki i inne.

Jutro udaję się na ostatnie zakupy i przy okazji namawiać właścicieli sklepów do udziału w tej akcji.

c.d.n

Odnośnik do komentarza

Zakupy zrobione

Wczoraj,przed spotkaniem wigilijnym grupy zDolny Śląsk udałem się na zakupy do Selgrosu w Długołęce k/Wrocławia.

Z uwagi na tzw. Asy, które miałem w rękawie:)(kurtka zimowa +dwa plecaki-rzeczy nowe, oryginalne) chciałem coś dokupić dla czwartego członka rodziny, aby wszystkie dzieciaki zostały obdarowane:)

Wybrałem małą konsolę do gier-dla chłopaka jak znalazł.

Artykuły zakupione to:

-proszek do prania (12kg),płyny do prania, płukania i zmywania(5L), kawa(2szt), herbata,olej(5L),pomarańcze(skrzynka 9,5kg),jabłka(3kg),napoje(Pepsi Tymbark), batony(Mars, Grześ, Pince Polo),czekolady, orzeszki, cukierki, paluszki i mini konsola do gier.

Dodatkowo zamówiłem 6 ręczników(3małe i 3 duże) u producenta kołder ze Szczelina(towar dostarczy w poniedziałek).

Kołdry będą w rozmiarach 160/200(zamówiłem 140/200)-producent ceny nie podniesie:)

Szczegółowe rozliczenie przedstawię jutro(jak zdążę-pracuje do 19) lub w wigilię.

PS. Rozważam dostarczenie Waszej paczki moim burgmanowym zaprzęgiem:)

Pogoda sprzyja, więc może?

C.D.N

Odnośnik do komentarza

Rypak przez grzeczność i wrodzony takt zapomnial wspomnieć, że w ferworze zakupów zawartości paki przekroczył budżet o ok dwie stówy, więc jak ktoś chciałby mieć swój udział w obdarowywaniu potrzebujących to można przesyłac kasę na wskazane konto :)

Moja Apka juz pod kocem, sprawa złapanej gumy w Czechach na zakończeniu sezonu jeszcze nie rozwikłana, a jutro wyjeżdżam, mimo chęci czynem będę myślami wspierał w przekazywaniu paki wybranej rodzince :confused:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...