Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dobry i niedrogi serwis w okolicach Warszawy


Dawid Wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że na forum już były takie tematy o serwisach maksiskuterów w Warszawie lub okolicach.

Przejrzałem te tematy i trochę wyłuskałem kilka namiarów na serwisy w Warszawie, ale chciałem też temat zaktualizować i uporządkować.

Co chcę zrobić w moim skuterze:

Jest to Malaguti Madison S200 z roku 2002, z silnikiem Piaggio Leader 200. Silnik jest spoko, nie bierze oleju, nigdy nie zawiódł, ale ma już na karku 50 tys. km i trzeba wymienić łożyska wału, bo chociaż nie słychać jeszcze ich, to luz jest. I ten luz mógł mieć udział w fakcie że ostatnio przeciekowi uległa pompa wody, napędzana przez osadzenie na tym wale napędowym.

Poza tym istnieje w tym skuterze niewyjaśniony problem z wysokimi wskazaniami temp.

silnika, mimo obiegu chłodziwa i wymiany termostatu oraz czujnika i wskaźnika temperatury.

Serwisów przerobiłem już ze trzy:

1. Dariusz Jaszczyński, prowadzący sklep z częściami przy ul. Gdeckiej, a serwis przy dworcu Wawa Wschodni. Nie będę mówił złego słowa, ale faktem jest że po wymianie opony tylnej i wariatora, zaraz po zakupie tego skutera, okazało się że filtr powierza nie był przykręcony wcale i w takim stanie mi oddano skuter. Nie wiem czy to serwis nie przykręcił, czy kupiłem w takim stanie, ale przy wymianie wariatora chyba filtr powietrza zdejmowali.

2. Serwis Mira Moto z warszawskiego Targówka. Też nie powiem źle, ale faktem jest że dałem na zdiagnozowanie przyczyny problemu z wysokimi wskazaniami temp., to poniosłem tylko dość duży koszt zakupu oraz montażu nowych termostatu i czujnika temp., a problem nie został rozgryziony i rozwiązany.

3. Serwis DTM Daro i Maro z Michałowic pod Warszawą. Są spoko, polecono mi ich, ale pewnego razu gdy miałem awarię akumulatora to nie wykryli że przyczyną był walnięty regulator dający za duże napięcie ładowania, tylko stwierdzili że ładowanie jest dobre. Przez to miałem potem na wyjeździe znów ugotowany akumulator.

-----

Dlatego podajcie jakieś namiary na dobre serwisy skurerów w okolicach Wawy. Nie ukrywam że dla mnie względy finansowe też mają znaczenie.

Do tej pory znalazłem następujące namiary:

Sebbike. Dybka S. Modlińska 227F 03-120 Warszawa Mazowieckie, Polska tel./faks 694 45 92 80.

Kris

02-482 Warszawa-Włochy ul. Szczera 10 tel. 727-90-11-44

CMSmoto w podwarszawskim Sulejówku, ul. Słowackiego 6a

Mają dużo części do Piaggio.

k. Warszawy ul. Słowackiego 6a

tel. 0 607 522 731 tel. 0 609 480 752

No i oczywiście też takie znane w Wawie serwisy jak np. Scooteria na Grochowskiej 168a.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Brum Serwis... ale nie gwarantuję, że dadzą radę bo jak czytam/czytałem jesteś "specyficznym" klientem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wynik analizy tego co piszesz.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

1. Dariusz Jaszczyński, prowadzący sklep z częściami przy ul. Gdeckiej, a serwis przy dworcu Wawa Wschodni. Nie będę mówił złego słowa, ale faktem jest że po wymianie opony tylnej i wariatora, zaraz po zakupie tego skutera, okazało się że filtr powierza nie był przykręcony wcale i w takim stanie mi oddano skuter. Nie wiem czy to serwis nie przykręcił, czy kupiłem w takim stanie, ale przy wymianie wariatora chyba filtr powietrza zdejmowali.

2. Serwis Mira Moto z warszawskiego Targówka. Też nie powiem źle, ale faktem jest że dałem na zdiagnozowanie przyczyny problemu z wysokimi wskazaniami temp., to poniosłem tylko dość duży koszt zakupu oraz montażu nowych termostatu i czujnika temp., a problem nie został rozgryziony i rozwiązany.

3. Serwis DTM Daro i Maro z Michałowic pod Warszawą. Są spoko, polecono mi ich, ale pewnego razu gdy miałem awarię akumulatora to nie wykryli że przyczyną był walnięty regulator dający za duże napięcie ładowania, tylko stwierdzili że ładowanie jest dobre. Przez to miałem potem na wyjeździe znów ugotowany akumulator.

-----

Dawid Wawa

sam sobie zaprzeczasz !

Nic nie masz do serwisów a wytykasz im błędy lub niedociągnięcia !

Coś tu nie helou ! Dlatego Mariusz Tobie napisał delikatnie - twoje fochy ! zastanów się o co Tobie chodzi .

Odnośnik do komentarza

Moje fochy?? Chyba żartujesz. Niektórzy chyba oceniają wg. własnych standardów i myślą że w moim tonie były ironiczne, złośliwe wyrzuty względem wymienionych serwisów. A nie było, bo zdaję sobie sprawę że nikt nie jest idealny. Moim celem kompletnie nie jest robienie antyreklamy wymienionym serwisom i narzekanie.

Szukam info o polecanych innych serwisach nie dlatego że jestem "obrażony" na wymienione serwisy, tylko dlatego że warto spróbować innych serwisów lub przynajmniej uzyskać polecenie takich, bo zawsze można trafić na lepszy, tańszy. Co nie znaczy że pluję na poprzednie, które mi serwisowały skuter.

Dlatego proponuję podzielić się informacjami o które pytałem w tym wątku, zamiast doszukiwać się problemu.

Odnośnik do komentarza

Stanę tu lekko w obronie Dawida. Mógł oczywiście napisać, że te trzy serwisy go po prostu zawiodły, że są do kitu. 1. Niedokręcony element. 2. Koszty były – usterka jest. 3. Usterka była i jest – ekstra koszty.

Napisał tak jak napisał, bo jest grzeczny. Dlaczego mamy takich rzeczy nie uznać za błędy. Dlaczego nie szukać serwisów bezbłędnych? Nie ma już w Polsce dobrej roboty, tylko bylejakość?

Dawid, jedź do http://www.brumserwis.pl/ i już. Może zrobią wszystko jak należy, od początku do końca.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Hm. Chyba jestem źle zrozumiany.

Ja NAPRAWDĘ nie mam nic do wymienionych pierwszych trzech serwisów. Proszę moje słowa tutaj czytać dosłownie zamiast doszukiwać się słonej ironii.

Wspomniane trzy serwisy mógłbym polecić. Naprawdę. Szczególnie DTM z Michałowic. Niedrogo, szczere porady, wydaje się też że podchodzą do roboty z sercem. Nie napisałem że nie będę u nich już serwisował. Być może będę, bo im względnie ufam, ale chciałbym podzwonić też po innych serwisach, dowiedzieć się o cenę i być może przetestować inny serwis. Tak z ciekawości.

Jest taka mądra zasada: Ufaj ale sprawdzaj.

Odnośnik do komentarza

Dawid ! Ja polecam Sebbike na Modlińskiej. Serwisuję tam swój skuter i do tej pory wszystko było robione jak należy. Co prawda były to tylko przeglądy gwarancyjne, ale wykonywane z dużą starannością, Co do cen to są chyba średnie jak na W-wę, ale najniższa cena nigdy nie determinuje mojego wyboru. Pozdrawiam, Maro

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dlatego proponuję podzielić się informacjami o które pytałem w tym wątku, zamiast doszukiwać się problemu.

Dawid .

Nie szukam tu problemu , po prostu tak zrozumiałem twoje podejście do w/w warsztatów . Ja tak to zrozumiałem że ,warsztaty ok ,ale do standardów europejsko serwisowych im daleko.

Dla mnie :

1 - nie dokręcili filtra czy nie sprawdzili dokręcenia śrub czy ciśnienia w kołach - wielki minus i nie polecam innym

2 - nie sprawdzili napiecia aku (przeładowanie ) ect. - nie polecam

3 - wymienili termostat niepotrzebnie - nie usunęli usterki i wzieli za to kasę - i ja do nich nic nie mam ?- nie polecam takich warsztatów .

Wiem ! człowiek uczy się na błędach i głupim umiera - no ale nie dajmy się oszukiwać ! kolejny raz !

Ku przestrodze !

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dawid, masz tu namiar na solidnego i niedrogiego mechanika:

Motopower (Piotr) 508 338 519, Trakt Lubelski 372.

Trzeba tylko uzbroić się u niego w cierpliwość, naprawa potrafi potrwać...

Odnośnik do komentarza

Apropo dobrego serwisu z okolic wawy. Czy ktos wie co sie dzieje z Krisem od pewnego czasu próbuję dodzwonic sie pod numer 727 901 144 i nie mam zadnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

@BENDIX:

To jest CMSmoto o którym wspomniałem na początku tego wątku. U nich kupuję części nowe do Piaggio i mają też używane. Bardzo sobie ich chwalę za stosunkowo duży wybór tych części na miejscu. Nawet plastiki do Malaguti Madisona mieli. Jednak jeszcze u nich nie serwisowałem, ale nie mam obaw, mają moje zaufanie zatem może następnym razem. Na razie serwisuję w, również wspomnianym, DTM z Michałowic i, wbrew temu co niektórzy z mojego pierwszego wpisu wnioskowali, jestem zadowolony, szczególnie że nie zdzierają cenowo.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. Bardzo miłe chłopaki i jeden jak się okazało mieszka na moim osiedlu :) Za pełen serwis do Aprilia Scarabeo 150 zapłaciłem 300zł (olej, filtry, regulacja zaworów, sprawdzenie napędu, płynów itp ) .Wymieniałem też u nich oponę. Koszt chyba 50zł. u innych ceny zaczynały się od 90zł w górę.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam serwis Bilbike z Legionowa, Chłopickiego 3 Tel.: 227846118, serwisowałem u Bogdana swojego burgmana teraz na pewno będę Spidermaxa, jest uczciwy nie wciska kitu i ma atrakcyjne ceny, naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza

Motor land - nie polecam. Dlaczego ?

1) byłem swoim AN600 aby umówic się na serwis . Dowiedziałem się że kupiłem cyt "złom" bo burgmany to kiepskie motocykle dla dziadków.

Uznałem , że młody nie ma pojęcia o czym mówi. Nalezy sprzęt zaobaczyć i dopiero go ocenić. Rozumiem , że on traktuje tak wszystkich Klientów.

2) Następnego dnia dzwonie na nr tel człowieka , który umawia na serwis.

A tu opryskliwość i do tego wyjaśnienia z kosmosu. Przegląd bedzie trwał ponad 8 h . Najlepiej jak bym im d..y nie zawracał. Nie zrozumiałem jego przesłania. Podziękowałem za "miła obsługę" życzę Prezesowi tego pseudo serwisu sukcesów.

3) Syf i bałagan w warszytacie, też coś o jakości mówi.

Trzeci raz nie bede próbował. Po rozmowie z innym uzytkownikiem, który powiedział mi równie ciekawe rzeczy. Rezygnuję z usług tej firmy.

Zaczyna szukac serwisu poza warszawą bedzie taniej i inny szacunek do Klienta.

Chyba , że ktoś poleci mi serwis w okolicach Gocławia, Pragi (tylko nie za 800zł bo taki znalazłem - Moto Hangar Suzuki)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie

Odświeżę temat, zostałem szczęśliwym (mam taką nadzieję:)) posiadaczem PIAGGO X9 250 i poszukuję jakiegoś sprawdzonego serwisu w okolicach Białołęki, Legionowa. Bardzo proszę o pomoc:)

Mariusz

Odnośnik do komentarza

Ludzie polecali Sebike na modlinskiej. Ja sie nie wypowiadam bo to zasłyszane info. Miałem tam kupować syma ale w końcu wybór padł na inny skuter.

Odnośnik do komentarza

Podjedz do BRUM-SERWIS na Modlińskiej spytaj co,jak i dlaczego tak drogo :msn-wink:

Ja tam robię swoją zabawkę jak na razie nie na rzekami dzisiaj też tam chyba wpadnę około 17-tej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Polecam ISM Serwis (Rembertów).

Pracowałem tam i wiem jak wygląda od "środka" serwis.

- Rzetelna naprawa (nie na odp***dol)

- Dbałość o maszynę

- Fachowe podejście do klienta

- Ceny też nie są zbyt wygórowane.

Gdybym sam nie dłubał w swoim to bym jeździł do nich ze spokojną głową bez zamawiania się co się dzieje z moim sprzętem.

Odnośnik do komentarza

Rembertów to troszkę daleko, najpierw spróbuję troszkę bliżej tu na Modlińskiej, zobaczę co mi powiedzą.

Dochodzą mnie dziwne dźwięki z okolic napędu i to mnie martwi. Reszta to tylko zwykły przegląd olej i filtry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...