Skocz do zawartości
Forum Burgmania

apeluję


zyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze zmiana moze sie dokonac tylko wtedy kiedy samo srodowisko motocyklowe to zrozumie i samo bedzie pietnowac takie zachowanie. Molodzi motocyklisci biora przyklad od starszych i doswiadczonych kolegow.

I tu w 100% popieram Ciebie Artix

Odnośnik do komentarza
Gość avecezar

Całym soba popieram APEL !!!

Wielokrotnie wieksza przyjemno?ć jest delektować się podróż? niż gnać i pokonywać granice....

Po niegroĽnym wypadku mojego kumpla na MOTO zauważyłem że tak jak kamizelka DOSKONALE zdaj? sprawę DŁUUGIE ?wiatła w dzień!

Nie dajmy się zabijać! Niech nas wszyscy widz? i naucz? / przyzwyczaj? sie że jeste?my !!!!

!OKK

Odnośnik do komentarza

Dokladnie zgadazam się ze wszystkimi. Ale tak jak nie jeden z was powiedział - możesz jeĽdzić przepisowo z przysłowiow? 50-tk? na liczniku ale to niestety nie spowoduje że kierowcy samochodów czy innych motocykli szczególnie "szlifierek" będ? robić tak samo. To co napisał Art z ograniczeniem wiekowym też ma jakie? odniesienie tylko czy my?lisz że tak się stanie ... mało prawdopodobne:( niestety

Sprzedawcy w salonie nie interesuje ile masz lat i jak dlugo masz prawko ważne że chcesz "sianko" u niego zostawić za nówke funkieł R1 lub jakiego? GSXR

a to że za tydzień czy 2 bedziesz w?chał kwiatki od spodu to już nie jego problem. Według mnie na kursach czy na kategorie A czy B czy jak? kolwiek inn? powinny być puszczane filmy o wypadkach zarówno te samochodowe jak i motocyklowe może wtedy choć troszkę poprawi to przyszłym kierowcom wyobrażenie na temat ryzyka i zamiast my?leć ja tu kogo? wyprzedzić omin?ć należy sprawdzić 3 razy w lusterku czy na pewno nic nie stoi na przeszkodzie zmiany pasa czy wyprzedzenia.

Fakt pozostaje faktem iż trzeba mieć oczy dookoła głowy i umikać sytuacji zagrożeń itd.

Odnośnik do komentarza

Ja robiłem prwao jazdy gdy jeszcze wolno było od szesnastego roko życia (1975/1976) taki kurs w trakcie roku szkolnego organizowany przez pałac młodzieży. Dostałem je majac 16 lat i 9 miesięcy, czyli kompletny smarkacz był ze mnie. Boże, jak ja byłem wówczas przerażony i zestresowany, chociaż już dwa lata jeĽdziłem motorowerem. Gdy stałem się "dorosły" czyli pełnoletni miałem już za sob? trochę kilometrów autem i motocyklami. Palma pełnoletno?ci :( nie miała już wpływy na jazdę. Może by tak bardziej rozpropagować A1 oraz podobne B z ograniczeniami. Kiedy? sam szkoliłem i pamiętam, że im starszy, tym trudniej wyuczalny, ale strasznie ambitny. W krajach "cywilizowanych" rozwi?zano ten problem dawno, może by tak zywcem przenie?ć ich do?wiadczenia, zamiast odkrywać amerykę od nowa. Przepraszam, może trochę przydługie, ale tak wyszło. Oczywi?cie zgadzam się ze wszystkimi Szanownymi Przedmówczyniami i Przedmówcami. :(

Odnośnik do komentarza

Używajmy widocznych kamizelek itp nie tylko o zmroku. W upalne dni kierowcy samochodów ( szczególnie ci bez klimy ) zasypiaj? za kierownic?, a refleks ich całkowicie spada. Apel popieram - ale jak długo będziemy o tym pamiętać ?

Odnośnik do komentarza

Strasznie zasypiaj? i s? jacy? tacy rozkojarzeni, nie dalej jak dzisiaj chcieli mnie cztery razy rozjechać, a już takiej jednej w czerwonej toyocie na skrzyżowaniu JP II i Nowolipek prawie sie udało. Miała slepota czerwone ?wiatło. W dzień chyba bedę siedział w domu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

po przeczytaniu waszych postów popieram je wszystkie.

jedna rzecz mi nie daje spokoju czy musi zdarzyć sie tragedia by?my musieli sobie przypomnieć że czasem zdaża nam sie jeĽdzić zbyt szybko? nietórzy nie oszukujmy sie wiedz? dobrze o kim mówie -nieliczni ale s?.

Powinni?my pamiętać o tym cały sezon, że to tylko dwa koła i nie chroni nas poduszka powietrzna czy kontrolowane strefy zgniotu nie jedziemy na 4 kołach ale na 2.

ja my?le ze trzeba o tym pamietać zawsze by jeĽdzić ostrożnie, nie jeĽdzić brawurowo.

I tak i tak sie dojedzie do celu (czy do znajomych na dzialke czy na dowolny organizowany zlot) jedĽmy t? godzine dlużej - wiemy że dojedziemy.

no i ci nieszcze?liwi kierowcy - nie my?lmy jedynie że jak my uważamy to bedzie wszystko ok - NIE

my?lmy też za innych kierowców, zachowujmy dystans, przewidujmy pewne rzeczy które mog? ale nie musz? nast?pić.

A gdy jedziemy z kim? pamiętajmy o tym że na skuterze jedzie nie tylko twoje życie ale też drugiej osoby koleżanki, brata, siostry, żony lub córki, syna - pamiętajmy - zwolnij i tak dojedziesz

Odnośnik do komentarza
Gość Cie?lik

popieram apel calym sercem.

Ja jezdze wedle zasady "miej oczy dookola glowy i pamietaj nigdy nie bedziesz gora". Osobiscie sie przyznam dbam o moje bezpieczenstwo jak moge mimo iz poruszam sie tylko (powinno byc az) malym skuterem. Moze nie mam super doswiadczenia ale cwicze kilka razy do roku ostrzejsze hamowanie na pustej drodze, i zawsze sluze rada zoltodiobom i nie tylko zoltodiobom (prawda Daro ?) na 50. Pamietam ze mialem okres gdzie lubilem szalec ale od roku mysle sobie tylko po co ? Zeby poszalec ide na go-karty albo pobiegac.

Droga jest pelna niebespieczenstw ale najwiekszym jest brak uwagi ze strony motocyklisty. Dlatego trzeba miec oczy dookola glowy.

Odnośnik do komentarza

Dolaczam sie jak najbardziej.

Dodaj jeszcze od siebie, ze w norwegii kazdy kto skonczyl 16 lat i przeszedl kurs teoretyczny moze pod opieka zobowiazanego rodzica prowadzic samochod. Oczywiscie sa ograniczenia predkosciowe dla takich osob ale ja nie o tym. Osoba taka, po osiagnieciu 18 roku zycia moze, ale nie musi, zdawac egzamin, po przejsciu wczesniej kursu praktycznego!. Jest jeszcze jedna rzecz. Kurs robi sie tu na pojazdach typu BMW M5 albo SAAB 95 i zdaje sie egzamni na pojezdzie na ktorym sie uczylo. Kurs kosztuje ok 25k NOK czyli jakies 12-13k PLN.

U nas idzie sie na kurs, zdaje sie i gowno sie umie.

P.S. Jutro sie dowiem jak jest z kursem na motocykl.

P.P.S czy przypadkiem nie w niemczech jest ograniczenie mocy motocykla adekwatne do lat posiadania prawa jazdy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...