Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przesiadka z motoru na skuter - pomocy


infer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Czy ktoś ma doświadczenia z Piaggio X9 250 / 500 ?

Ja mam, chyba jedno z większych na forum :fireman2:

Jak Ci się uda znaleźć egzemplarz w dobrym stanie, to jest to sprzęt w zasadzie bezawaryjny.

"W zasadzie" - piszę tak, bo trzeba go nieco dopieścić w temacie elektroniki. Czyli po zakupie

warto zakonserwować wszystkie złącza elektryczne, coby nie było jakiś niekontaktów.

Jeżdżę już 4 lata robiąc tylko kwestie eksploatacyjne (łożysko główki ramy w ubiegłym roku -

ale to też eksploatacja).

Jak dla mnie sprzęt bardzo wygodny, piekielnie ekonomiczny (spalanie na poziomie 4 litrów w

mieście), doskonale wyposażony i pakowny. Jeśli trafisz egzemplarz z fabrycznym TopCase to

masz strzał w dzisiątkę. Większość pięćsetek posiada fabryczny interkom z radiem RDS oraz

elektrohydrauliczną stopkę centralną. Ceny części nie powalają, a dostępność bezproblemowa.

Szukaj X9 500 Evolution, w dobrym stanie a "będzie Pan zadowolony" :msn-cry: .

Jakby coś, pytaj śmiało.

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • infer

    21

  • krzys-68

    5

  • LWfilip

    4

  • marek_m

    4

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję wszystkim za info.

Rozglądam się zatem za AA 500 lub X9 500 evo . Pytanie do kolegi powyżej, czy faktycznie jest problem z pękającymi lusterkami w tym piaggio? 90% sprzętów na allegro ma taśmę klejącą / kątowniki.

Na pewno wielu się narażę, ale burgmany chyba mi się nie podobają :)

Odnośnik do komentarza

Na pewno wielu się narażę, ale burgmany chyba mi się nie podobają :)

Na stos z Nim! :)

a tak serio.. dlatego właśnie jest tyle różnorakich sprzętów, wersji, żeby kazdy coś dla siebie wybrał. ; ) jestem zakochany w Burkach (od 2003r. wzwyż ;) ), ale wręcz nie mogę patrzeć na Beverly i Scarabeo :)

może w końcu zobaczymy na czwartkowych, łódzkich spotach coś więcej niż zgraję Burgmanów, Spidermaxa Pawkora i Julowego Atlantica. :)

owocnych łowów!

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Pytanie do kolegi powyżej, czy faktycznie jest problem z pękającymi lusterkami w tym piaggio? 90% sprzętów na allegro ma taśmę klejącą / kątowniki.

Na pewno wielu się narażę, ale burgmany chyba mi się nie podobają :)

Jest problem z pękającymi lusterkami.... Każdy X9 500 Evo z poklejonymi lusterkami

taśmą, leżał na stronę lusterka, czyli ma w historii jakiś "szlif", bądź paciak.

Ot cały problem... :)

Co do drugiej części posta, bardzo się cieszę, że podobnie jak mnie, podoba

Ci się estetyka takich skuterów jak X9 i Atlantic :)

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jest problem z pękającymi lusterkami.... Każdy X9 500 Evo z poklejonymi lusterkami

taśmą, leżał na stronę lusterka,

Czyli nie jest to wada fabryczna odpadających samoistnie lusterek , tylko klasyczne bezwypadkowe igiełki?

szorstki, wytumacz mi proszę : http://otomoto.pl/piaggio-x9-sl-500-4v-i-e-M3687556.html

To jest chyba evolution ale ma inne lusterka niż np ten: http://otomoto.pl/piaggio-x9-evolution-M3642448.html

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Sam teraz rozglądam się za skuterm 250 ale u mnie jest granica 3-4tys złotych, motocykl ma być w większości jazdy po mieście i droga do pracy 20km, a co jakiś czas trasa z partnerką max 100km. Dlatego chce coś co będzie kompaktowe ale wytrzymałe i mocne :)

Do wyboru mam:

Honda Foresight 250

Honda Jazz 250

Piaggio X9 250

Yamaha Majesty DX 250

Miałem Honda Pantheon 125 rama jest ta sama co foresight i jest super wygodny. Tam brakowało mi troszkę mocy jak będzie 250 to powinno wystarczyć. Motocykl bardzo kompaktowy, duży schowek otwierany na bok. Pasuje przejechać mi się na 250 aby sprawdzić czy to ten co szukam :fireman2:

Jazz ma taki sam silnik jw tylko kształt ma bardziej turystyczny, chciałbym się przejechać jak komfort podróżowania.

Piaggio X9 250 podobno bardzo wygodny, ale wysoki ma środek ciężkości.

Majesty DX 250 silnik ma bardzo wytrzymały jak z resztą cały motocykl, ale ten wygląd jakiś dziwny.

Inne poprostu mi się nie podobają.

Kolego igor_corp,

chciałbym tylko sprostować, że Jazz ma owszem silnik pochodzący z Foresight'a, ale ze zmienioną charakterystyką i poprawionymi osiągami - dostosowanymi do charakteru Jazz'a - ten skuter miał być i jest skuterem większym, bardziej sportowym o dynamicznej sylwetce w porównaniu do swoich starszych miejskich braci Pantheon'a i Foresight'a. A tak na marginesie, przez to, że Jazz ma dłuższą ramę, inaczej wyprofilowane osłony i podnóżki, inne zawieszenie przednie i tylne, inną większą i wygodniejszą kanapę, większe koło przednie, niżej środek ciężkości, to jest zdecydowanie wygodniejszy, bardziej komfortowy i dużo przyjemniej się prowadzi niż Pantheon czy Foresight.

Zresztą sam wygląd Jazz'a zdecydowanie różni się od wymienionych i wg mnie jest dużo bardziej nowoczesny i bardziej sportowy.

Odnośnik do komentarza

To kwestia rocznika... Bodajże w 2004 czy 2005 juz sie pojawiły te lusterka z kierunkowskazami. Swoją drogą jak widzę w tym pierwszym ogłoszeniu moto z 2001 z przebiegiem 20 tys km sprowadzone z Włoch to mi sie śmiać chce. Kto tam był choćby raz ten wie o co chodzi. W górach OK, ale poza tym... Ja ostatnio byłem w Rawennie w końcówce stycznia, to niby północne Włochy a i taki już ludzie na skuterach z motokocami śmigali. No dobra - zdarzają się okazje pewnie i wyjątki, ale jak widzę, że gość ma całe pole takich wyjątków to jakoś nie wierzę... A widzialem, że ma w ofercie też np. sprowadzoną z Włoch Vespę 150 z 1999 z przebiegiem nieco ponad 8 000 :) czyli właściciel robił na niej srednio po 600 km rocznie!

Odnośnik do komentarza

W Armedbike-u praktycznie wszystkie maja podobny przebieg po 30-pare tyś, jak zadałem im pytanie jak to możliwe że ich skutery sa z Włoch i maja takie przebiegi skoro sezon jest tam kilkakrotnie dłuższy niż u nas?

Odpowiedz: bo tam ludzie maja kasę i posiadają po 2-3 motocykle , jeżdżąc na wszystkich po trochu nie nabijają takich przebiegów. :)

Może część prawdy w tym jest ale nie sądzę że aż na taka skalę sprowadzonych skuterów.

Odnośnik do komentarza

Koledzy , jutro jadę oglądać : http://otomoto.pl/yamaha-majesty-majesty-400bezwypadkowy-ks-s-M3648230.html .

Pan z komisu wygadał się że właściciel jedzie jutro na giełdę, postaram się więc go upolować . Czy coś niepokojącego widać na oko/zdjęcie?

Byż może to moto kogoś z forum lub ktoś z Was oglądał?

Odnośnik do komentarza

A moje Scarabeo kupione w Armed Bike miało w zestawie narzędzi książkę serwisową, więc może do tego też mają.

Książki serwisowe sa do kupienia za kilka-kilkanaście E....Narzędzia też.Nie wierz ze w IT skutery mają małe przebiegi.Albo slizg albo przebieg zeby handlorzowi się oplacilo sprowadzić sprzęt.Tak samo zresztą jak auta z NL.Ważne żeby klient była zadowolony czyli na blacie 176kkm :)

Odnośnik do komentarza

Ja w zeszłym sezonie kupiłem Dinkstreeta 125i z 2011roku przebieg 980 km. Miał jeden mały feler (zaciął się schowek), który usunąłem w ciągu 15 min we własnym zakresie. Jeśli kolega szuka skutera do jazdy po mieście i okolicach to według mnie zdecydowanie wystarczy zważywszy, że przesiadasz się z dużych moto to osiągami i tak ciężko będzie Ci zaimponować. Mój po wymianie wario na Malossi - licznikowe vmax 125/h spalanko ok.3,5l/100km, poza tym wykląd i komfort identyczne z Downtownem 300i. A cha jeszcze cena , zapłaciłem 6800.

Odnośnik do komentarza

Koledzy , jutro jadę oglądać : http://otomoto.pl/yamaha-majesty-majesty-400bezwypadkowy-ks-s-M3648230.html .

Pan z komisu wygadał się że właściciel jedzie jutro na giełdę, postaram się więc go upolować . Czy coś niepokojącego widać na oko/zdjęcie?

Byż może to moto kogoś z forum lub ktoś z Was oglądał?

Ogłoszenia już nie ma, kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza

Może na SYMa spojrzyj jednym okiem. Do miasta w sam raz, a i za miasto spokojnie można wyskoczyć. Oczywiście do Twoich wcześniejszych maszyn nie ma co porównywać, ale dobrze wyposażony daje frajdę z jazdy. A przy tym mój GTS 250i pali 3,5 i niewyeksploatowaną sztukę z salonu PL można kupić w zakładanej przez Ciebie cenie, a rocznik powinien zaczynać się od 2008 w górę.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

szorstki, wytumacz mi proszę : http://otomoto.pl/pi...e-M3687556.html

To jest chyba evolution ale ma inne lusterka niż np ten: http://otomoto.pl/pi...n-M3642448.html

Wersja Evolution była produkowana od 2003 do 2007 roku i tylko ta wersja ma lusterka

z kierunkowskazami. W podanym przez Ciebie ogłoszeniu jest wersja SL produkowana

do 2002 roku.

pzdr

Odnośnik do komentarza

To nie tak ze burgmany są bleee, po prostu jeździ tego bardzo dużo , wolałbym mieć coś mniej spotykanego i trochę boję się tych dolewek oleju. Sztukę którą wstawiłeś miałem okazję widzieć live, tam wydarzyło się coś więcej niż przygoda parkingowa. Szukamy dalej :)

Odnośnik do komentarza

ja tez pozbylem sie kawy z750 raz ze nie mam czasu na wyprawy i smigalem tylko do pracy, dwa ze palila mi po miescie od 7 do 10 w zaleznosci od fantazji;D i 3 ze rodzi mi sie dzieciak i narazie fundusze sa potrzebne. na jesien albo poczatek roku biore najprawdopodobniej jak beda dobre opinie xcitinga 400i

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A nie wolisz poszukac t-maxa troche skutera jest i to z zacieciem sportowym. No wiem ze latwo nie jest wykukac ladna sztuke ale jak Ci sie nie spieszy to czemu nie. Niestety cena czesto odzwierciedla stan 2kolek i te okazje sa potem drogie w naprawach. Szukaj na spokojnie a znajdziesz, pospiech jest zlym doradcą

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A czy wskaznikami jezdzisz ? Np. SW600 to najbrzydszy skuter swiata, ale jak nim jade to go nie widze, a wlasciwosci jezdne ma swietne. Kazde 2 kola maja za zadanie dostarczac frajdy z jazdy a nie musza byc piekne. Przejedz sie T-maxem a potem napisz czy dalej przeszkadzaja Ci wskazniki ;)

Odnośnik do komentarza

A czy wskaznikami jezdzisz ?

Oczywiście , że nie , ale co to zmienia? Nie będę kupował na siłę, jeśli coś mi się nie podoba

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...