Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ja zabieram na dłuższą „wycieczkę” skuterem?


Anton

Rekomendowane odpowiedzi

A z innej beczki, co robicie z tymi wszystkimi gadżetami jak idziecie np zwiedzać? Albo nad jezioro popływać, np skuter zapakowany, ciuchów i kasku nie ma gdzie wsadzić, no i jeszcze torba na przekrok/ sakwy. To wtedy co z tym robicie Panowie jak idziecie dajmy na to popływać?:D

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Anton

    13

  • Jack

    4

  • wize60

    4

  • arturo-bb

    3

Top użytkownicy w tym temacie

  • Klubowicze

Po prostu pływamy i modlimy się żeby amatorzy cudzej własności byli gdzie indziej.

Jak jest możliwość to kurtki i kaski zostawiam u parkingowego w budzie.I w Polsce i na Słowacji bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Przy ubezpieczeniach warto wspomnieć o zielonej karcie (jeżeli zapuszczamy się poza UE); ubezpieczenie od kosztów leczenia, na UE warto zabrać kartę z NFZ-u EKUZ

Odnośnik do komentarza
co robicie z tymi wszystkimi gadżetami jak idziecie np zwiedzać

Odgrzeje ten kotlet, ja stosuje metalowa siateczkę z linką PacSafe chyba 80l.. Po zwinięciu zajmuje pół litra, na wór 50l. kładę kurtki, na to siatka, ściągnięcie linki do której kaski. Przed zakupem siatki po prostu przykrywałem cały skut z bambetlami pokrowcem żeby nie kusiło w którym krawcowa doszyła kolucho do przypięcia blokady na tarcze hamulcową.

Odnośnik do komentarza

W biedniejszych krajach przydają się drobne gifty dla dzieciarni (co to zawsze obskakuje na postoju we wiosce) - coś słodkiego, opaski silikonowe na rękę, długopisy itp - lekkie, niezajmujące miejsca gadżety reklamowe.

Nawet jak się nie pali, dobrze mieć paczkę papierosów i zapalniczkę - ułatwia nawiązanie kontaktu (czasem pomaga przekroczyć granicę :-)), podobnie jak mała piersiówka z jakimś naszym lokalnym wynalazkiem - co by zabłysnąć przy ognisku...

Ja biorę ze sobą też pocztówki przedstawiające miejsce z którego pochodzę - miły gift np dla gospodarzy, u których na podwórku lub łące się spało.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja zamiast żony biorę wakat plecaczkowy. Nic nie waży i nie zabiera miejsca :photo:

@Anton: czy zechciałbyś zebrać w 1-szym poście pozostałe propozycje zabieranych niezbędności? Np. jako "dodatkowo proponowane przez innych".

Ułatwiłoby to zapoznawanie się z taką listą i jej drukowanie, żeby się spakować.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Listę uzupełniłem (pierwszy post) z prawie wszystkimi Waszymi podpowiedziami.

Nie ma tam jednej z nich - spray na komary, no bo wiadomo ... :)

Odnośnik do komentarza

Z rzeczy dodałbym jeszcze:

- uniwersalny scyzoryk z otwieraczem do wina i konserw.

Z nierzeczy koniecznie:

- dobry humor,

- sprawdzonego towarzysza/towarzyszy podróży.

PS

Chociaż jeżeli chodzi o towarzysza podróży, to czasami może on/ona być rzeczą. Ostatnio nasz kolega wziął ze sobą dmuchaną partnerkę do Olsztyna... przynajmniej tak się chwalił :clapping:

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam jednak, że skoro jej nie pokazał, to ta partnerka mogła być dmuchaną owieczką ;) - Anton musisz znowu zaktualizować listę.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Słyszałem już:

lista Schinlera,

lista Wildstein,

lista najbogatszych polaków,

lista walut wymiennych,

lista przebojów ... ale o liście Antona - słyszę po raz pierwszy ;)

O dziwo, nie ma żadnych propozycji ze strony "naszych Dam".

Czyżby nasze Panie nie miały swych extra potrzeb?

Kiedyś ... tam, złapałem złotą rybkę.

Za uwolnienie jej, miałem do wyboru jedno życzenie, które by to ona spełniła.

- Zbuduj mi proszę autostradę do USA, bo boję się latać samolotem.

- CZŁOWIEKU!, czy Ty wiesz jaki byłby to koszt?!, jaka to odległość?, ile czasu by to trwało?

- OK. To w takim razie - zrób tak, bym potrafił zrozumieć kobiety.

- TY - a ta autostrada do USA miałaby być jedno, czy dwupasmowa?

Odnośnik do komentarza

Zajefajny dowcip.

Mam jeszcze pytanko

po za standardowymi kluczami na stanie motocykla bierzecie jakis inne albo czesci zapasowe ??

Odnośnik do komentarza

Ja z części obowiązkowo żarówki (po 1szt. przód, tył, kierunkowskaz), świeca zapłonowa, bezpieczniki, czasem spray do opon. Zestaw kluczy standard, dobry multitool, nóż. No i oczywiście DucTape :).

Odnośnik do komentarza

Ja, z racji słabości do włóczenia się bocznymi drogami, zawsze zabieram mapę okolic (1 : 150 000) lub atlas (1 : 250 000).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...