Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

125 cm co da radość z jazdy przy tej pojemności


1kera

Pytanie

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • froster

    5

  • dudekmotorek

    5

  • Wombat

    4

  • RONIN

    3

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

czyli 2T to nie jest rasowy motocykl? Idziesz w tą strone że użytkownicy 50tek to nie motocykliści (a ostatnio też ci od 125 jak się ustawa zmieniła).
Idźmy dalej i stwierdźmy że na sprzęcie poniżej litra to tylko pedały i obszczymurki jeżdżą. A czemu nie?

Albo zaraz wejdzie jakiś posiadacz jakiejś Yamahy DT czy innej zabawki której moc ze 125cm 2T sięga 30+KM i napisze że jak widzi gościa który usiłuje jechać 100km/h swoim "szlachetnym" 125 w 4T - to mu go żal tak patrzeć jak się s....n męczy (cytując klasyka).

Piszesz że pytanie brzmi co da przyjemność jazdy na 125. Wiec się wykazuje zrozumieniem tematu i zadaje pytanie "KOMU?" bo każdy ma indywidualne kryteria. Pisze to po raz wtóry.

Ja rozumiem twoje ale ty niekoniecznie chyba jesteś w stanie zrozumieć innych. Wiec jeżeli ty masz swoją a ktoś inny swoją - to jednak z nimi jest  jak z dupą - każdy ma własną i jemu pasuje najlepiej. Ale to nie jest nic odkrywczego.

Odnośnik do komentarza
  • 0

wombat cz ty masz jakies kompleksy? Przekręcasz wszystko daj juz spokój bo ja to widzę że Ty masz jakieś problemy z "pojemnością". Ja tez jeżdżę na 125 co napisałem , tez jeździłem na 2t . Twierdzę że 2t poniżej 125ccm brzmi okrutnie. Nie jestem przeciwny 2t z dobrym silnikiem , przeraża mnie dźwięk takiego przegrzanego np. zippa . Na wzór podałem innowacyjną konstrukcję silnika 2t , która godna jest pochwały w/g mnie. A na koniec chwytsz sie wulgaryzmów napisałeś ze na cytuje "... sprzecie poniżej litra to tylko pedały i obszczymurki jeżdżą..." Jesli tak sie czujesz z powodu małej pojemności 2oo , które posiadasz to są to twoje osobiste odczucia i musisz sobie z tym sam poradzić. Ja nie czuję się skaleczony z powodu jazdy na 125ccm. Odchodzimy od tematy wiec dodam tylko , że "wombat" jak i zwroty typu "Ty ,Tobie, Twoje" nie bez powodu zacząłem pisać z małej litery.

Odnośnik do komentarza
  • 0

ja nie lubię takich stwierdzeń oczywistych "bo tobie 2T śmierdzą". i fajnie. tobie śmierdzą a innemu nie śmierdzą i są tym zachwyceni.

troszkę więcej tolerancji. Nie wszystko co podoba się tobie podoba się innym - i na odwrót. Masz swoje zdanie - brzmi ci okrutnie, śmierdzi ci. I fajnie. A inni są w tym zakochani. Ja akurat nie - ale to nie znaczy że nie rozumiem tych co są.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jak dla mnie radość wielka,mieści się w garażu,latem mogę ,,skoczyć,, po pracy nad pobliskie jezioro popływać ,wszędzie zaparkuję,.Co do samej jazdy- jadę wolno i przez to dłużej mogę nacieszyć się wolnością .

Co do zapachu i dźwięku-miłe dla mnie wszak powracają wspomnienia młodych lat.

Odnośnik do komentarza
  • 0

wombat , ponizej masz urywek Twojej wypowiedzi z forum Jednoślad. Pozwoliłem sobie skopiować , wybaczysz ? Mam nadzieje.

..."Większość aeroxów, aprilli 50, super9, super8 które znam nie ma przebiegu 20 tyśkm i większość z nich jest już po wymianie co najmniej cylindra.
Problem jest w tym że to 50 i do kogo trafia. Kupują to małolaty, ściągają blokady (często za wcześnie) i pałuja na czerwonym ile wlezie bo najważniejsze jest ILE POLECI? Zapominając o tym JAK DŁUGO TO POLECI AŻ TYLE. ..." Mądrzysz sie jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Dam Ci rade "Kargulową" - "czep się swojej baby". Przekręcasz czytasz bez zrozumienia za wszelka cenę twoje musi byc na wierzchu . Wyłapujesz jakieś urywki z kontekstu. Ja juz napisałem o co mi chodzi ale ty starasz sie sprowadzić do twojego toku rozumowania.

WUJA69 napisał :

..."Co do samej jazdy- jadę wolno i przez to dłużej mogę nacieszyć się wolnością .
Co do zapachu i dźwięku-miłe dla mnie wszak powracają wspomnienia młodych lat. ..." Ja tez jeździłem i mam sentyment nie mam nic przeciwko. Nie lubie... No wlasnie tego co napisałem pałowanych zgrzanych 50-100ccm. Taki przyklad idioty : Jade sobie z pracy na moim 125ccm monstrum w korku pomiędzy autami a tam jakis zadyszany bardzo małolitrażowy 2t , jeszcze go nie widzę a juz czuję spaleniznę w powietrzu. Ominąłem go pojechałem dalej . On nie wytrzymał takiej zniewagi ze pierwszy jestem i pokazał na co go stać. Gdy tylko wyjechaliśmy na odcinek bez aut zaciągnął linkę gazu do końca i przejechał kolo mnie tak na oko z 80km/h ja mialem moze 35-40 na liczniku. Wyprzedził mnie z zachowaniem 40cm " bezpiecznej" odległości ledwo wyrobil sie na zakręcie myślałem ze na chodnik wpadnie. IDIOTA!!! I tego nie znosze. Tak jak napisalem. A ty bronisz . A Pan WUJA69 jedzie spokojnie , puszcza nostalgiczny dymek i jest fajnie. Czaisz różnicę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...