Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Agresja na drodze


bednara

Rekomendowane odpowiedzi

Dość rozpowszechniona wśród motocyklistów teoria, że na światłach drogowych lepiej są widoczni na jezdni. 

Tak po prawdzie owszem widać z daleka blask i nic więcej (dla mnie to było oczywiste, że motocyklista), fakt, że wyprzedzał można było dostrzec gdy snop światła przestał walić w oczy. Film i tak nie oddaje realnego stanu z drogi chociaż już i tak dostatecznie obrazuje tą sytuację. Samo wyprzedzanie na podwójnej ciągłej mnie nie drażni (nie było specjalnego zagrożenia), ale fakt, że nie widziałem, że się do niego zabiera, zwyczajnie nie miałem szansy widzieć jest nie miły z tego powodu, lepiej jednak widzieć drogę przed sobą, a nie czyjeś ego.

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • stapoz

    14

  • dr.big

    13

  • didi

    13

  • Wombat

    12

Top użytkownicy w tym temacie

Zgadza się, moto na długich widać jasny punkt, często bez możliwości błyskawicznej oceny odległości oraz prędkości obiektu. Czytałem już w kilku miejscach na przestrzeni lat na ten temat. A teraz niech za kierownicą samochodu siedzi jakiś gamoń, który np. zdał z trudem egzamin na B za ósmym razem, bez doświadczeń z jazdą jednośladem, ze słabymi umiejętnościami jazdy dwuśladem. Co on "widzi" i jakie wnioski wyciąga z sytuacji na drodze w takim momencie?

Odnośnik do komentarza

Używam żarówek philipsa motovision o żółtej poświacie
Podobno jak kierowcy widzą kolor żółty to im się podświadomie zapala alarm w głowie
Tak twierdzą, robiłem doświadczenia z kolegami w puszkach i rzeczywiście mówili że w momencie jak ujrzeli w lusterku moje światło to automatycznie ich wzrok się tam kierował
Może to i dobry patent...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...