Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Łuków - www.skuterymotory.pl - opinie?


Gość Darek F6C

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może kto? z szanownych maxi-maniaków zna tego importera? Jak ich oceniacie?

Maj? w atrakcyjnej, jak na ten rocznik, cenie SilverWinga...Umówiłem się na jutro na oględziny i je?li wszystko będzie ok to nabywam. Kto? może już ogl?dał ten egzemplarz:

http://www.skuterymotory.pl/oferta.php?op=...=Skutery&oid=31

Pro?ba więc o szybk? poradę - na co zwrócić uwagę od strony technicznej? No i ogólnie - każda sugestia mile widziana. A może jest kto? z was z tamtych okolic, chętny do pomocy w oględzinach?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    8

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    4

  • Kubo

    4

  • rudy_56

    4

  • Sympatycy

Jedno JEDYNE pytanie...

Czy cenę 23000zł ( B) ) uważasz za super atrakcyjn??

Rozumiem, że jest młody rocznik i wogóle...

Ale ma 10000km przebiegu i cena ta jak na ten KONKRETNY model jest wg. Mnie z kosmosu i za chiny bym Go nie kupił...

Za 23000zł możesz się ?miało rozgl?dać za AN'em 650 a to nieporównywalna różnica pomiędzy tymi maszynami...

Owszem, jakby skuter ten kosztował powiedzmy 18000zł uznałbym Ja za super atrakcyjn?... Tak to jest to normalny skuter z ogłoszenia... Jesli cena Ci pasuje, to bierz a napenwo będziesz jeĽdził długo i bez awaryjnie...

Każdy kupuje to co lubi :) .

Jednak patrz?c na cenę, wydaje Mi się że akurat KUPA to to nie jest... Chyba nikt niebyłby tak bezczelny, żeby wystawić cenę wysok? za sprzęt wyruchany całkowicie :) .

Pozdrówki, Kuba :)

Odnośnik do komentarza

Kubo, gdyby Silver z 2005 roku kosztowal na wyjsciu 18tys to prawdopodobnie trafilby do dzialu "kupa z allegro" B) .

Wiem ze jest fajnie kupic cos po mniejszych kosztach, ale naprawde nie jest to droga sukcesu. Dobre niestety kosztuje.

Ten Silver ze zdjecia wyglada przyzwoicie, niestety zdjecia nie sa zbyt duze i wyrazne. 10tys km wydaje sie realne, bo w bajki to wierze dopiero po okazaniu ksiazek serwisowych z wstemplowanymi przebiegami. Tak wiec lepiej 2005 i 10 tys km niz 2002 i 3 tys :) bez kwitow.

Cena wychodzi jakies 5800euro i uwazam, ze jesli jest to naprawde bezwypadkowy rocznik 2005 to jest interesujaca. Wez pod uwage, ze za chlamy ludzie zycza sobie czasami 19- 21 tysi. A nikt z handlarzy nie kursuje charytatywnie. Wyprawa z Wawy do Niemiec, to jakies 2tys km, z przyczepka to nawet oszczedny diesel pali duzo wiecej, nie liczac 2 straconych dni, jedzenia, noclegu, oplat za autostrade(PL), ryzyka na drodze, itp. No i tak naprawde jedziemy w ciemno :) .

EDIT: Z jednej strony wieszamy psy na sciagajacych zlom, ale z drugiej jak tu sciagac cos innego, jesli czlowiek wystawi normalna cene i zostanie wysmiany -> bo to nie "okazja" ?

Wracajac do ogledzin, jesli to jest naprawde rok 2005 i ma przejechane 10tys km to powinien wygladac prawie jak salonowy. Dopuszczalne sa minimalne slady uzytkowania. Silnik, zawieszenie, tarcze powinny byc w stanie podobnym do nowego. Nie wiem po ilu konczy sie opona w Silverze, warto sie jej przyjrzec. W kazdym badz razie jak sobie przypomne mojego Tmaxa ktory mial przy sprzedazy dwa lata i podobna ilosc km, to po umyciu wygladal jak nowka z salonu.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Troche przewrotnie:

Je?li to jest Twoim zdaniem majesty z 2004 i O.K. jest rejestrowanie 125/50

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=99988124

to kupuj tego silvera... B)

Jesli s?dzisz, że to nie lipa (pisalismy tu o tym):

http://www.allegro.pl/item99809846_yamaha_...wdz_warto_.html

to i silver będzie O.K. :)

Wychodzi mi na to, że mało wiarygodna jest ta oferta, ale to moje subiektywne

zdanie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Czy cenę 23000zł ( B) ) uważasz za super atrakcyjn??

Cenę zbiłem na równe 20tys. po ostrych targach. Zobaczymy tylko czy ten sprzęt jest tyle wart "na żywo". Minusem jest tu fakt, że jak twierdzi sprzedawca, nie ma ksi?żki serwisowej. Sprzęt ?ci?gany z Włoch od komornika - st?d niska cena i brak tej ksi?żki. Ostatecznie je?li nawet ten skuter ma większy przebieg to i tak nie ma tragedii byle reszta była ok.

Sprzedawca twierdzi, że daje gwarancję. Oczywi?cie wielu tak mówi a ja sobie też nie wyobrażam jak taka gwarancja ma wygl?dać? Da mi kwit czy na "gębę"? Tak czy siak w takie gwarancje to ja nie wierzę...

Nauczony do?wiadczeniem nie napalam się zbytnio bo kilka "kup" już w tym sezonie ogl?dałem...Najwyżej 300 kilometrów zrobię i zdobędę kolejne do?wiadczenie...

Odnośnik do komentarza

20 tysi? Hehe, no coz. Wiem ze za moj sprzet wyceniony przezemnie na 23 nikt nigdy nie stargalby ceny na 20. Do tego przez telefon. Wlanczaja mi sie od razu syreny alarmowe :)B) ...

Odnośnik do komentarza

Rzecz jest warta tyle ile jest w stanie zpłacić kupuj?cy a nie tyle ile chce sprzedaj?cy. B)

Rozpięto?ć cen tego (i nie tylko tego) modelu jest spora. Jedni miękn? inni trzymaj? twardo ceny. Jedni chc? sprzedać, inni tylko badaj? rynek a s? i tacy co maj? nóż na gardle i musz?...

Obecnie wielu handlarzy jest zawalona sprzętami i niektórzy chc? tylko wycofać kasę bez zarobku...Nie wiem czy te dane s? prawdziwe ale podobno w zeszłym roku sprowadzono do Polski okoł 60tys. motocykli...Je?li tak jest to ja nie widzę szansy na sprzedanie choćby 1/3...Rynek mamy zawalony na kilka sezonów...St?d może i łatwiej zbić cenę...Ale i mnie się zapaliła przysłowiowa lampka...

Odnośnik do komentarza

Witam, jeżeli zdecydowałe? się na Silver Wing`a to jest oferta na naszym forum,

jestem pewien że pare osób może co? powiedzieć na temat tego sprzęta i jak s?dze będzie to napewno bezpieczniejszy zakup.

http://www.burgmania.net/forum/index.php?showtopic=1476

Osobi?cie ogl?dałem również Silvera http://www.jan-mar.pl/ z tej firmy. Moto było przewrócone na bok, s? ?lady lekkiego szlifu, jest pełna dokumentacja ł?cznie z ksi?żk? serwisow?, poza tym jest już zarejestrowany i ubezpieczony. Nie jestem wielkim fachowcem ale sprzęt wygl?dał naprawde solidnie. Je?li chodzi o cenę to jak rozmawiałem z wła?cicielem proponował 19 ty?

Odnośnik do komentarza

Hihi, ja tam sie nie znam, bo sprzedaje skuter srednio raz na rok B) . Wiec moze i mam inne podejscie do sprawy. Ale tez nie wystawiam cen dla "wybadania" rynku :) .

Przejechac sie warto, bo jesli szukasz Silvera, to juz sam rocznik jest rzadkoscia na polskim rynku. Przy okazji moglbys sie handlarzowi rozejrzec po placu i cos napisac na forum. Moze przyda sie to innym, bo widac kilka ofert od tej osoby przewijajacych sie w necie.

Good hunt :) .

Odnośnik do komentarza

Wybadam ten Łuków i dam znać co i jak. Ogólnie to chyba będzie to ostatnia moja wyprawa po skuter z drugiej ręki. Nie szukam konkretnie SilverWinga, pierwotnie my?lałem o Burgmanie 400 ale widziałem same "kupy" a ten od kolegi Rudego 56 sprzedał się zanim zebrałem kasę. Teraz mam trochę więcej na "ruchy" i zobaczymy. Nie będę już latał po Polsce i palił drogie paliwo. Albo kupię co? od pierwszego wła?ciciela w idealnym stanie i za rozs?dn? kasę albo poczekam jeszcze i kupię nówkę z salonu.

Blisko mam do Góry Kalwarii ale tamte sprzęty(Burgman 400 i SilverWing) wła?ciciel ceni do?ć wysoko. Kibluje już z nimi rok albo dłużej i ani my?li miękn?ć. Twardy go?ć B) Chyba zostanie z nimi do następnego sezonu...

Odnośnik do komentarza

Sk?po opisane aukcje lub ogłoszenia czasami też błędy w nr tel. S? okazjami.

Mój kolega znalazł ogłoszenie Sprzedam –Kata marana

Telefonuje i słyszy NIEMA TAKIEGO NUMERU ale żona była bardzo dociekliwa

(auto miało być dla niej )i się udało . ;)

Kto? wstawił przed numerem na komórkę numer kierunkowy (58)

Sprzedaj?cy był na „walizkach” a oni byli jedynymi zainteresowanymi .

Była to super OKAZJA . !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Powiem Wam szczerze, że czasem trudno zrozumieć typowego Polaka.

Jak jest tania kupa to wszyscy się ?miej?.

Jak jest co? ?wieżego i godnego uwagi to zaraz jest lament, że drogi !OKK

Jak ma byc tanio i ideał to zapraszam do ery ;)

SW 2005 za 20 tpln to jest prawdziwa okazja jednak osobi?cie w przypadku tego konkretnego egzemplarza byłbym maksymalnie wyczulony.

Przede wszystkim skuter jest ?ci?gany z Włoch. Z tego co kojarzę do?ć długo siedzi na allegro. Sprzedaje go handlarz a nie wła?ciciel, który nim jeĽdził.

Jedno jest pewne- pojazd jest na bank po jaki? przej?ciach. Na zdjęciu gdzie widać lew? stronę na ł?czeniu czaszy z czarnym plastikiem konsoli jest jakia? dziwna biała naleciało?ć. Niestety zdjęcia s? niewyraĽne i z daleka. Popro? żeby wysłali Ci dokładne zdjęcia w trybie makro.

Pozatym zapytaj czy mog? Ci wysłać zdjęcia tego pojazdu przed napraw?.

Osobi?cie w tym przypadku zachowałbym wyj?tkow? czujno?ć.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Ostudzaj?co działa zawsze chłodna kalkulacja:

Cena sprzedaży minus zarobek handlarza = cena nabycia. Jeżeli ta ostatnia wychodzi dziwnie niska, to czemu??

Przedmioty z działań komorniczych najczę?ciej s? sprzedawane w formie aukcji. Czy handlarz akurat natkn?ł się na tak? aukcję, i zupełnie przypadkowo wzi?ł udział w licytacji, i licytował po włosku??

PS - dobrym sygnałem jest link na allegro podany przez Szorstkiego. Majesty 125 zarejestrowana na 50, przebieg 8 tys km. a z wydechu aż kapie rdza !OKK

Odnośnik do komentarza
Gość MICHAŁ CHEMIK
SW 2005 za 20 tpln to jest prawdziwa okazja jednak osobi?cie w przypadku tego konkretnego egzemplarza byłbym maksymalnie wyczulony.

Jedno jest pewne- pojazd jest na bank po jaki? przej?ciach. Na zdjęciu gdzie widać lew? stronę na ł?czeniu czaszy z czarnym plastikiem konsoli jest jakia? dziwna biała naleciało?ć. Niestety zdjęcia s? niewyraĽne i z daleka. Popro? żeby wysłali Ci dokładne zdjęcia w trybie makro.

Pozatym zapytaj czy mog? Ci wysłać zdjęcia tego pojazdu przed napraw?.

Osobi?cie w tym przypadku zachowałbym wyj?tkow? czujno?ć.

no cena 20000 jest extra za 2005r i my?le że co? może być nie tak z nim.albo był po ostrym dzwonie,szlifie albo sprzedaj?cy(handlarz)potrzebuje na szybko kasy

Tak jak Mariusz napisał radze podwyższon? czujno?ć.

Najlepiej szukać dziury w całym i patrzeć z dystansu ;)

Odnośnik do komentarza
Gość MICHAŁ CHEMIK
Panowie toż to istna okazja :D:D

Jak dla mnie to mina, choć wygl?da ładnie i nie powiem warto to sprawdzić.

bior?c pod uwagę że rocznik 2001 kosztuje od 16000-21000zł zależnie od stanu(nie zawsze :D )to ten sqtr jest tak? okazj? że zacz?łem sie zastanawiać nad sprzedaża swojego :D

Nie no nie wierze-my?le że okaże sie wielk? kup?

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza

Jeszcze mala dygresja, Silverwingi najwiecej traca na wartosci. Nie zapominajmy ze to jest rok 2005 i bez ABS! Jesli naprawde byl kupiony w 2005 roku to kosztowal max. 70% ceny katalogowej. Po drugie prawdopodobnie nie jest to rok produkcji 2005, a jedynie rejestracja w 2005. Podobna akcje startowala Honda w Berlinie w 2005 roku. Totalna obnizka w celu pozbycia sie stanow magazynowych.

Odnośnik do komentarza

Tak więc wróciłem z oględzin Silvera (Łuków). Od razu napiszę, że NIE KUPIŁEM. Sprzęt jak na 2005 rok to do?ć zaniedbany (najpewniej zimował pod chmurk?) - pordzewiałe ?rubki przy wydechu, silnik w białych wykwitach (ultenione alu?). Ale to najmniejszy pryszcz. Przednie zawieszenie kompletnie bez oleju w lagach. Prawy simmering wyjebany. Przednia opona - 16 tydzień 2001 rok produkcji (?!!!). Sprzęt leżał na prawej stronie - byle jak zrobiony. Przednia owiewka też co? kombinowana bo brak kilku ?rubek. Tylna guma łysa. Tylko jeden kluczyk. Brak ksi?żki serwisowej. Silnikowo ok. - idzie jak burza.

Co do Burgmana z Warszawy ze znikomym opisem na allegro - sprzęt jest walony przodem, do roboty. Sprzedawca ma kupione czę?ci i za 20tys. odda z czę?ciami (2 lampy i jaki? element przedniej osłony, przednia szyba).

Przy okazji jeszcze napiszę o sprzęcie ogl?danym tydzień temu w Celestynowie:

http://www.allegro.pl/item101124907_suzuki...szwajcarji.html

Odpicowany przyzwoicie choć nie do?ć dobrze (np. szkło lusterka wyszczypane chyba obcęgami zamiast elegancko wycięte). Leżakowany na prawej stronie ale ładnie polakierowany. Za to kupa rdzy w okolicach wydechu, podnóżka. Nawet zachęcaj?co na pocz?tku wygl?dało bo i cenę na równe 15tys. zbiłem ale czar prysł po jeĽdzie próbnej. Deklarowane przez sprzedawcę 8tys. przebiegu to pobożne życzenie... Sprzęt w ogóle nie idzie, muł totalny. Kolegi 400setka z 2000 roku to istna rakieta. Pza tym brak ksi?żki serwisowej. Za to kluczyki oba jak dobrze pamiętam...

Tak więc drodzy moi - pierdzielę serdecznie wszystkie ?ci?gane zza gramanicy cudeńka. Je?li kupię używkę to tylko od pierwszego wła?ciciela, salon Polska, full serwis i te sprawy. Albo jeszcze poczekam i nóweczkę salonow? nabędę.

Szkoda mojego czasu, nerwów i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...