Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Opinie Piaggio X9 125


Daniłko

Pytanie

Jak wyżej, potrzebuję opinii na temat Piaggio X9 125. Szukam skutera z dobrym wyposażeniem i przedewszystkim wygodnego. Co o nim myślicie? Jakieś wady? Na co zwracać uwagę? A może polecacie coś innego? Byłbym strasznie wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj,

jako użytkownik x9 250 evo mogę powiedzieć tyle: bardzo dobry, dobrze wyposażony skuter. Zachęcam do zakupu wersji po liftingu, ma wygodniejszą kanapę i nieco lepiej wygląda. Ma świetne hamulce i bardzo przewidywalnie się prowadzi, stabilny do końca swoich możliwości. Dobra ochrona przed wiatrem. Części jest sporo i w dobrych cenach, zwłaszcza do 125. I tu dochodzimy do sedna sprawy- czy 125 i 15 koni to nie za mało. Skuter jest ciężki i górna realna prędkość podróżna bez żyłowania silnika to 90-95 km/h (max. to REALNE 105). Jeżeli to Cię zadowala, bierz 125, będziesz miał niedrogi w utrzymaniu skuter (niższe spalanie- 0,5 litra/ 100 km, ale zawsze coś) z dobrym zaopatrzeniem w części. Jeżeli chcesz ciut więcej, szukaj 250. Mogę dać namiary na kolesia, który często sprowadza x9, sam kupiłem od niego i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć. Posiadam Piaggio X9 125 drugi sezon. Pod koniec lata będę się przesiadał na coś mocniejszego. Nie mam z nim żadnych problemów. Jak dotąd wykonywałem jedynie prace typowo eksploatacyjne. Mam 190 wzrostu i jakoś sobie z nim radzę, chociaż pozycję mam krzesełkową.

Przy starcie od 0-20km troszkę przymula, ale w mieście bez większego problemu daje sobie radę. Trwa to około 2-2,5s. Obroty wejdą na 7 tys. i wyskakuje do przodu. Poza miastem również nie jest źle. Na drogach ekspresowych, wiadomo, prawy pas ale nie jest źle. Najdalszy mój wypad, z Gdańska do Bydgoszczy. Bez problemów. Jakoś nie obawiam się specjalnie wybrać nim nieco dalej. Przeglądy wykonuje regularnie i nic złego się nie dzieje.

Rozpędza się do 100km, poza miastem 110km to dla niego Vmax /potrzebuje nieco więcej przestrzeni do rozbujania się ;), a te 10km to widocznie jest dla niego już całkiem sporo.

Pod kanapą nie mieści się integral a jedynie kask otwarty. Swój kas wożę w kufrze.

Spalanie nie jest najniższe. U mnie około 4-4,5l/100 km. Ale fakt, że kręcę go raczej wysoko, mały silniczek musi dźwignąć swoją nie małą wagę no i jeszcze moje 100kg :(

Można powiedzieć, że do nauki jest ok.

Uważam, że jest wart swojej ceny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam dopiero 16 lat, co nie pozwala mi na kupno 250ccm, ale już ponad 10,000km na dwóch kołach z silnikiem, więc jako takie doświadczenie mam. Adrianx9,byłbym bardzo wdzięczny za namiary.

Macie moze jakies porady co do kupna X9, na co szczególnie zwrócić uwagę, jaki przebieg itp?

Dziękuję za wszyskie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Pod kanapą nie mieści się integral a jedynie kask otwarty. Swój kas wożę w kufrze.

Witam,

W tym teście na zdjęciu jest pokazany integral w schowku pod siedzeniem.

http://www.skutery.net/artykuly.php?id=172

Też się nad X9 zastanawiam i do tej pory byłem pewien ze kask mi się zmieści.

Proszę innych użytkowników o potwierdzenie tych informacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Weź też pod uwagę Aprilię Atlantic 125. Silnik ten sam co X9, w zasadzie wszystkie wskazane powyżej superlatywy mozna odnieść i do Atlantica :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja właśnie myślałem że X9 Evolution jest na wtrysku ale niedawno się dowiedziałem że jednak gaźnik :P

Co do lusterek ciężko je kupić jako używane, nowe pytałem się w serwisie Piaggio,Vespa,Gilera Cena: 900zł SZTUKA :o:(;) ja zamówiłem u handlarza skuterami używanymi i sprowadził mi z Włoch nowe, oryginalne za 560zł komplet! !YES

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Opisz jak go umiesciles w schowku, bo nie kumam jaki integral moze sie ledwo miescic, skoro ja bez zadnego problemu laduje szczekowy w rozmiarze L. Bez zadnego

dopychania kanapy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jak komuś mało 125 to polecam Hondę Pantheona 150 2T

17KM, zbiera się jak to dwusuw zajedwabiście, jedzie o ile pamiętam koło 130km/h w każdym razie na trasie ciężarówki łyka jak młody pelikan, hamulce w dualu, hamulec postojowy, kufer duży (integral wchodzi spoko+ pało miejsca na graty). Naprawdę fajny sprzęcik za niewielkie pieniądze.

ps. i nie trzeba wymieniać oleju :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Szorstki masz rację. Przeoczyłem jakiegoś grata w schowku. Dzisiaj sprawdziłem ponownie z całkowicie opróżnionym i no problem. Kanapa się zamyka. A więc jeden szczękowy XL wejdzie lub dwa mniejsze otwarte.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jak komuś mało 125 to polecam Hondę Pantheona 150 2T

17KM, zbiera się jak to dwusuw zajedwabiście, jedzie o ile pamiętam koło 130km/h w każdym razie na trasie ciężarówki łyka jak młody pelikan, hamulce w dualu, hamulec postojowy, kufer duży (integral wchodzi spoko+ pało miejsca na graty). Naprawdę fajny sprzęcik za niewielkie pieniądze.

ps. i nie trzeba wymieniać oleju :)

ciekawe ile to pali ?? !placz1

pewnie 6l/100 km jak nic ??

podpowiedz !!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...